TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Lietuvai skirtose rungtynėse – blogiausios NBA komandos niuksas D.Saboniui

Domantas Sabonis pratęsė dvigubų dublių seriją, tačiau „Sacramento Kings“ (40-29) svečiuose 102:109 (27:35, 27:21, 22:28, 26:25) sugėrė blogiausios šio sezono NBA komandos „Washington Wizards“ (12-58) niuksą.

D.Sabonis savo ekipai per 38 minutes pelnė 14 taškų (6/9 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, šešis kartus suklydo ir trissyk prasižengė.

Tai buvo jau 52-as iš eilės lietuvio dvigubas dublis. Iki NBA rekordo, skaičiuojamo nuo 1976 metų, Domui trūksta tik vieno dvigubo dublio. Rekordas priklauso prieš keliolika metų 53 dublius iš eilės fiksavusiam Kevinui Love'ui.

Rungtynėse JAV sostinėje „Kings“ nuo varžovų atsiliko jau pirmajame kėlinyje (17:25), o antrame ketvirtyje paleido oponentus į priekį net 33:52.

Spurtas 18:0 leido „karaliams“ išlyginti rezultatą dar iki ilgosios pertraukos (54:54), bet iš karto po jos Sakramento ekipa krito į dar vieną duobę – 56:69.

„Kings“ krepšininkams pagaliau pavyko persverti rezultatą ketvirtojo kėlinio pradžioje (88:87), tačiau Kyle'o Kuzmos vedami „Wizards“ vis rasdavo argumentų varžovams ir galiausiai „burtininkai“ įrodė savo pranašumą.

Vašingtono ekipa nutraukė penkių pralaimėjimų seriją, o apskritai jiems tai vos 12-oji pergalė per 70 sezono rungtynių.

„Kings“ tai buvo pirmas pralaimėjimas JAV sostinėje po keturių pergalių iš eilės pastaraisiais sezonais.

„Sunkus pralaimėjimas, ypač dėl to, jog esame atkrintamųjų lenktynėse, – pabrėžė „Kings“ strategas Mike'as Brownas. – Bet turime atiduoti duoklę „Wizards“, ypatingai jų trenerių štabui. Jie davė mums kovą, o sustabdyti Kuzmą buvo labai sunku. Neradome jiems atsakymų šį vakarą.“

Sakramento krepšininkai dėl šio pralaimėjimo Vakarų konferencijoje nukrito iš 6 vietos į 8-ą, aukščiau praleisdami „Dallas Mavericks“ (41-29) ir „Phoenix Suns“ (41-29).

Iki reguliariojo sezono pabaigos D.Sabonio komandai liko sužaisti 13 mačų.

Nepaisant pralaimėjimo, lietuvis po rungtynių skyrė laiko pabendrauti su susitikimą stebėjusiais tautiečiais. Žurnalisto Chriso Bidermano teigimu, susitikimą Vašingtone stebėjo 106 lietuviai, o mačas buvo skirtas Lietuvos paveldui paminėti.

„Wizards“: Kyle'as Kuzma 31 (13/22 met., 6 atk. kam.), Deni Avdija 17 (9 atk. kam.), Cory Kispertas 15, Jordanas Poole'as 14.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 25 (5/15 dvit., 5/15 trit., 6 per. kam.), Malikas Monkas 20 (1/7 trit.), Keeganas Murray 16, Domantas Sabonis 14 (14 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld.), Harrisonas Barnesas 12.