Tiesiogiai
2012-03-09 16:19

Nustatyta, kad vištienos kebabų gamybai naudota mėsa užteršta Salmonella bakterijomis

Nustačius, kad sušaldytas vištienos pusgaminis kebabams užterštas Salmonella bakterijomis, uždrausta šį produktą naudoti maisto gamybai. Visa nesaugios šaldytos mėsos pusgaminių siunta, įsigyta iš Lenkijos gamintojo, turės būti saugiai sunaikinta, praneša valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Prieš porą savaičių kebabais apsinuodijo keturi jaunuoliai, o praėjusios savaitės pabaigoje – dar viena šešiolikmetė.
Kebabas. / „15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr.

Patikrinimas pradėtas Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams tikrinant iš vartotojo gautą skundą dėl Gargžduose veikiančios UAB „Amed“ užkandinės „Kebabinė“ (Gargždai, Klaipėdos g. 35) veiklos. Patikrinimo metu paimti vištienos kebabo (sušaldyto mėsos pusgaminio), užkandinėje pagaminto padažo bei darbo aplinkos plovinių mėginiai laboratoriniams tyrimams.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus visus atrinktus mėginius nustatyta, kad vištienos kebabo pusgaminis užterštas salmonelėmis. Atsižvelgus į tyrimo rezultatus, užkandinės savininkui uždrausta naudoti maisto vištienos kebabų gamybai sušaldytos mėsos pusgaminių likutį (39,450 kg) ir nurodyta jį saugiai sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje. Administracinių poveikio priemonių taikymui medžiaga perduota Tauragės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą