2024-11-27 20:00

Apie medikų perdegimą novelę sukūrusi B.Jarašūnė: apie J.Basanavičių, gydymą peiliu ir žodžiu

Raimonda Mikalčiūtė-Urbonė
GYVENIMAS žurnalistė
Gydytoja Barbora Jarašūnė, Lietuvos dietologų draugijos narė, Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos pirmininkė, šiemet išleido knygą „POLIklinika arba netikėti medžiai“. Novelės pasakojimas vyksta įprastoje poliklinikoje, o pagrindinis herojus – gydytojas.
B.Jarašūnė savo knygoje veda paralelę tarp medžių ir žmonių
B.Jarašūnė savo knygoje veda paralelę tarp medžių ir žmonių / Asmeninė nuotr./ 15min koliažas

Iš pirmo žvilgsnio papasakota tipiška situacija iš gydymo įstaigos kasdienybės – darbo dieną poliklinikoje vizito pas gydytoją laukiantys pacientai dalinasi savo problemomis ir požiūriu į sveikatą, medikus, gyvenimą. Tuo metu į darbą vėluojančio gydytojo elgesys ir mintys atskleidžia vieną iš didžiausių šiuolaikinės medicinos skaudulių – medicinos įstaigų darbuotojų psichikos sveikatą.

Novelės herojus – perdegęs gydytojas, o skaitytojams pateikiami keli galimi scenarijai, kaip jis galėtų gyventi toliau.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą