Dabar populiaru
Publikuota 2022 06 10, 13:00

6 restoranai ir kavinės Vilniuje, viliojantys puikiomis terasomis

Po vėsos periodo šiomis dienomis daugelis mėgaujamės šiluma, kai net vakare galima vaikštinėti trumpomis rankovėmis. O gal net dar maloniau sėdėti restorano terasoje ir gurkšnoti bei kramsnoti ką nors skanaus... Ypač vilioja vietos, kur smagu įsitaisyti lauko terasoje – tokioje, kur jaukus apšvietimas, patogūs lauko baldai, o automobilių gausmas gerokai nutolęs.
„Kiemas“
„Kiemas“ / Restorano archyvo nuotr.

Vilniuje tokių vietų išties netrūksta – vienos jų pačiame miesto centre, Senamiestyje, kitos labiau nuo jo nutolusios. Šįkart pristatome tik kelias jų ir labai skirtingas – kai kurios jų veikia metai iš metų, kai kurios gana naujos, vienos jų labiau subalansuotos apsilankymui dieną, kitos – išskirtinai vakarinio formato.

1

„Kiemas“

Restorano archyvo nuotr. /„Kiemas“
Restorano archyvo nuotr. /„Kiemas“

Tai pernai startavęs projektas, svečius kviečiantis tik vasarą, vėl atnaujintas ir šiemet. Jei jau visai tiksliai, „Kiemas“ yra įsikūręs restorano „Gastronomika“, vadovaujamo virtuvės šefo Liutauro Čepracko, kieme. Tad pats „Kiemas“ jokių vidinių patalpų neturi – jis ir yra tik kieme.

Jaukioje ir uždaroje vietoje rikiuojasi spalvoti staliukai, sutemus čia įsižiebia jaukus apšvietimas, o ant stalo atkeliauja patiekalai, kurie atstovauja pačioms įvairiausioms virtuvėms, bene akivaizdžiausi čia Artimųjų Rytų akcentai. Darbo dienomis dirbama tik vakarais, o savaitgaliais – nuo pietų. Tai puiki erdvė ir didesnėms kompanijoms, ir romantiškiems pasisėdėjimams dviese.

Koncepcija

maistas, skirtas dalintis; eklektiška virtuvė

Akcentas

kieme auga dar XVIII a. sodinta liepa

Kur

Bokšto g. 6, Vilnius

Dirba

II–V 17–23, VI 12–23

2

„Medininkai“

Restorano archyvo nuotr. /„Medininkai“
Restorano archyvo nuotr. /„Medininkai“

Vienas seniausių sostinės restoranų šiais metais atnaujino savo terasą, esančią vidiniame kieme, ir kviečia ragauti patiekalų, ruoštų ant grilio – visą procesą galima matyti savo akimis, nes atvira virtuvė – visai šalia.

Staliukai išdėstyti keliomis grupėmis, čia telpa apie 50–60 žmonių. Nuo lietaus saugo stogas, kuris geru oru gali būti nuleidžiamas, o jaukią atmosferą kuria lempučių girliandos bei milžiniškuose vazonuose augantys citrusai, su ant šakų kabančiomis citrinomis, kinkanais…

Koncepcija

grilio patiekalai ir baras

Akcentas

istorinis pastatas, vaisiais aplipę citrinmedžiai

Kur

Aušros Vartų g. 8, Vilnius

Dirba

II–V 17–23, VI–VII 11–23

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką