Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 23d. 20:00

Egzotiški mėsainiai Kaune, supriešinę visuomenę: žmonės kviečiami paragauti kengūrienos, krokodilienos ir zebrienos

Egzotiniai burgeriai Kaune
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Egzotiniai mėsainiai Kaune

Jaunajam verslininkui Sauliui Gabertui – vos 22-eji metai. Vis dar studijuojantis vaikinas valdo nuosavą įmonę „Euribiją“, tiekiančią išskirtinės kokybės žuvį bei mėsą. Neseniai kauniečio galvoje gimė originali idėja – įsigyti vagonėlį, kuriame būtų pardavinėjami egzotiški mėsainiai: su kengūrienos, krokodilienos ar zebrienos mėsa. Idėjos paviešinimas sulaukė didžiulio ažiotažo.

Apie nuosavą restoraną Saulius svajojo nuo vaikystės. Įsivaizdavo kada turėsiąs bent jau kebabinę. Jo mama – kulinarė, kulinarės knygos autorė, dėstanti Kauno kolegijoje, mokanti kulinarijos profesinėje mokykloje, tad nenuostabu, kad į su maistu susijusį verslą pasuko ir jos sūnus.

„Skaniausi mūsų šeimoje – kiaulienos karbonadai su marinuotais svogūnais, majonezu ir sūriu. Nors turime kokybiškos Iberico kiaulienos, valgome ir įprastą. Negali kasdien valgyti egzotiką. Kad ir kokia ji gera. Štai neseniai turėjome viename restorane degustacinę vakarienę, tai žmonės net nuo krepšinio nusisuko, kai paragavo Iberico kiaulieną“, – nusijuokė Saulius.

Pasirinko Kauną, nes gali įdarbinti šeimą

Idėja apie egzotinių mėsainių gamybą gimė prieš keletą mėnesių, vaikinui naktį naršant internete ir pastebėjus siūlomą išnuomoti maisto vagonėlį. Paklaustas, kodėl nusprendė pirmąjį egzotinių mėsainių „tašką“ atidaryti Kaune, o ne Vilniuje, Saulius patikino, kad pats yra kaunietis. Apsisprendimą nulėmė ir patogesnė logistika. Šiuo metu jaunasis verslininkas ieško tinkamos vietos ir antrajam vagonėliui sostinėje.

„Kaune galiu įdarbinti savo šeimą. Vagonėlyje pluša viena iš keturių mano jaunesnių seserų, jos vaikinas bei kurso draugas“, – tai, kad „Exotic FoodTruck“ – šeimos verslas, pripažino S.Gabertas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Saulius Gabertas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Saulius Gabertas

Paaiškino jis ir tai, kodėl verslą plėtoti pasirinko ne Kauno centre ar senamiestyje, o daugiabučių rajone, prekybos centro aikštelėje. Sauliaus teigimu, esant prastam orui, senamiestis ištuštėja, o šioje vietoje klientų pravažumas ir praeinamumas – daug didesnis, atvykę paskanauti mėsainių, visuomet ras vietą savo automobiliui. Miesto centre kamuotų ir infrastruktūros problemos. Būta jų ir panorus įsisteigti Šiaurės pr. – iki norimo taško automobilių stovėjimo aikštelėje nebuvo nuvestos komunikacijos, o norint jas atvesti, reiktų pakloti keletą tūkstančių eurų.

„Vagonėlį atidarėme ne uždarbio, o reklamos tikslais. Kad daugiau žmonių išbandytų egzotinę išskirtinę mėsą ir po to, važiuodami į gamtą, nusipirktų kengūros filė ir ją išsikeptų. Klientus, kiek pastebėjau, labiausiai domina zebriena, kurią populiarinome įvairiausiose parodose. Nerealus tartaras iš jos išeina. Lietuvoje zebrienos daugiau niekas nesiūlo, tad gal ji tokia labiausiai egzotinė mėsa lietuviams atrodo“, – teigė Saulius.

Vietoje padažo – saldi piurė

Šiuo metu mėsainių su iš Pietų Afrikos atkeliavusia zebriena „Exotic FoodTruck“ vagonėlyje, įsikūrusiame Kauno Šiaurės prospekte, prekybos centro „Norfa“ pašonėje, įsigyti dar nėra įmanoma – jie bus pradėti pardavinėti po kelių savaičių. Po mėnesio meniu atsiras ir „Fish and Chips“. Žuvis bus kepama alaus ir degtinės tešloje.

Iš Australijos atkeliavusios „Wagyu“ jautienos mėsainis patiekiamas su šoninės džemu, kuris pagamintas iš džiovintos iškeptos šoninės, juodos kavos bei karamelizuotų svogūnų.

Gegužės 19 d. atsidariusiame vagonėlyje jau buvo galima įsigyti mėsainių su „Wagyu“ jautiena, kengūriena bei krokodiliena-vištiena. Pastarąjį mėsainį atidarymo dieną klientai išskyrė labiausiai.

Krokodilo-vištienos (krokodiliena sudaro apie 60 proc.) mėsainis patiekiamas su obuolių bei kriaušių piurė, sultenėmis ir čederio sūriu. Viskas guldoma ant brioche bandelės.

„Daugelis nustemba, kad krokodiliena – labai šviesi mėsa. Primena kokią menkę. Maišome su vištiena, kad paplotėlis nebūtų per sausas“, – paaiškino Saulius.

Iš Australijos atkeliavusios „Wagyu“ jautienos mėsainis patiekiamas su šoninės džemu, kuris pagamintas iš džiovintos iškeptos šoninės, juodos kavos bei karamelizuotų svogūnų. 100 porcijų prireikia apie 2,5–3 kg svogūnų. Naudojamas kitas žalumynas – rukola. Pati marmuringoji „Wagyu“ jautiena nuo eilinės skiriasi savo sultingumu, struktūra. Be to, ji nėra brandinta.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Egzotiniai mėsainiai Kaune
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Egzotiniai mėsainiai Kaune

O štai ant kengūrienos paplotėlio (paruošiamas iš kengūros kojos mėsos) nugula karamelizuoti svogūnai, kurie ruošiami 4 val. Gamybos metu naudojamas raudonojo vyno actas, rudasis cukrus.

Mėsos burgeryje – nemažai: paplotėliai, kurie ruošiami Anglijoje, sveria 170 gramų. Visas mėsainis – apie 300 gramų. Tad užkąsti turėtų pavykti net ir labai išalkusiam. Bandelė – kiek salstelėjusi, tad gali įtikti ne visiems mėsainių fanatikams. Jos pasirinkimą, anot Sauliaus, nulėmė trupėjimo savybė: ši beveik netrupa. Padažus „Euribija“ ruošia pati. Juos kūrė vienas paslaptyje panoręs išlikti restorano šefas.

Sulaukė veganų antpuolio

Idėją, kad ruošiamasi pardavinėti mėsainius su egzotine mėsa, Saulius viešai paskelbė balandžio mėnesį. Ir prasidėjo…

„Nors dar nebuvome pradėję veiklos, sulaukėme gal 25 iš eilės vienetų. Tokie vertinimai „Facebooke“ skriejo iš veganų bei konkurentų – greitojo maisto restoranėlių. Sulaukiau ir sarkastiškų žinučių, siūlančių pradėti prekiauti mėsainiais su lytiniais organais, žmogiena. Kiti grasė karma, kad mums bloguoju baigsis“, – apie pasipriešinimo bangą prasitarė Saulius.

Galiausiai atsiliepimų skiltyje ėmė rastis ir penketai – tokiu būdu prieš veganų įniršį ėmė kovoti maisto gurmanai. Nejau lietuviai tokie konservatyvūs maisto srityje?

„Žmonės tiesiog įsivaizduoja, kad mes tuos zebrus, kengūras, krokodilus gaudome, šaudome, slaptai skerdžiame ir sumalame į masę. Taip, kaip pas mus augina vištas, Pietų Afrikoje sertifikuoti ūkininkai pelkėse augina krokodilus. Jie yra maitinami. Maitinami natūraliai, nes jei kas būtų blogai su mėsa, į Europos Sąjungą ji nepatektų.

Kengūros auga Australijoje. Jų populiacija stipriai viršija normas: yra dvigubai daugiau nei žmonių Australijoje – apie 50 mln. Net šios šalies vyriausybė skatina valgyti kengūrieną. Kengūros parduodamos ūkininkams, vykdoma griežta kontrolė.

Zebrai gyvena tūkstančius hektarų užimančiuose parkuose – natūralioje gamtoje. Yra viena rūšis, kuriai priklausančių zebrų populiacija viršija normas. Tik rezervuare šių gyvūnų užsiveisia per daug – dalis parduodama ūkininkams, kurie paruošia mėsą“, – mitus neigė Saulius.

Sulaukė ir 850 eurų vertės užsakymo

Vagonėliui atvėrus duris, pirmieji klientai, priėję prie jo, buvo jauna šeima – mėsą iš penkerius metus veikiančios „Euribijos“ į namus užsisakantys klientai. Įmonė apie pusmetį pardavinėja išskirtinę mėsą, tad tiek jos kaina, tiek klientūra – išskirtinė. Vidutinė pirkinių krepšelio vertė – 70 eurų. Būta, anot Sauliaus, ir tokių klientų, kurie už užsakymą paklojo daugiau nei 800 eurų.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Egzotiniai mėsainiai Kaune
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Egzotiniai mėsainiai Kaune

„Mūsų klientas – aukštesnes pajamas valdantis asmuo, galintis įsigyti išskirtinės mėsos ir valgyti ją kone kasdien. Taip pat ir gurmanai. Yra klientų, kurie 110 eurų už kilogramą kainuojančią jautieną valgo pusryčiams – deda ant sumuštinių. Turime klientą, kuris apie 117 eurų už kilogramą kainuojančios „Wagyu“ jautienos išpjovos suvalgo apie 3 kg per mėnesį. O tai – du ar trys didkepsniai per savaitę.

Taip, gyvūnai turi teises. Ir viena iš tų teisių – būti skaniu.

Didžiausias privataus asmens užsakymas – 850 eurų. Vien jo užsakytos japoniškos jautienos kilogramas kainuoja 313 eurų. Tai brangiausia mėsa Lietuvoje. Esame susipjaustę gabalėliais po 100 gramų. Bet tik gauname, išparduodame per kelias dienas“, – klientūrą apibūdino Saulius.

Šalia „Exotic FoodTruck“ vagonėlio įrengtas vienas staliukas su suoliukais, prie kurio noriai sėdasi ir vienas kito nepažįstantys gurmanai. Vieni jų prisipažino atvykę dėl šių mėsainių net iš Vilniaus.

„Esu skrandžio turistas. Buvau vienas tų, kurie skyrė „Exotic Foodtruck“ penketą, nes reikėjo apginti nuo veganų vienetų. Verslą vertina vienetu, nors žmonės net dirbti nepradėjo – žiauru. Taip, gyvūnai turi teises. Ir viena iš tų teisių – būti skaniu“, – rėžė kengūrienos mėsainį užsisakęs vyras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Gdansko Aktualu

Gdanskas atiduoda paskutinę pagarbą nužudytam merui – karstą lydėjo tūkstančiai

24sek

Juoda serija nutraukta įspūdingai – Kauno „Žalgiris“ parbloškė „Panathinaikos“

15min iš Berlyno Verslas

„Karas“ baigtas: nuo kitos savaitės lenkai vėl įsileis lietuviškas kiaules

15min iš Dakaro Gazas

Gera žinia: Balys Bardauskas po operacijos šypsosi ir drąsina kitus

24sek

Akinantį šou sukūręs Aaronas White'as: „Dėl to mes žaidžiame krepšinį“

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ pakėlė bagažo kainas – norint pasiimti lagaminą teks mokėti daugiau

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

Verslas

Karalius nukarūnuotas: JAV rinką drebinusio namo kaina sumažinta beveik perpus

Aktualu

Vilniuje nufilmuotas „holivudinis“ epizodas: į veidą nukreiptas ginklas – baisiau už raudoną šviesoforą

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

15min iš Berlyno Verslas

Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ liejasi alkoholis: mažiau už lietuvius turi tik lenkai ir rusai

Aktualu

Devynmetės įvaikinimo drama: buvęs garsus teisėjas nesupranta kolegos motyvų

Atsisveikinimas su Sauliumi Karosu

Gyvenimas

Ginekologė: pagrindinė priežastis, dėl kurios sunku pastoti po 30-ties, – stresas

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr.10. Kodėl Dakaro čempionas sveikinasi lietuviškai?

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: kodėl valdžia rūpinasi žmogumi, bet žmogus nuo rūpesčio kenčia?

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Kęstutis Povilaitis

Aktualu

LVŽS akcija „Saugokim vyrus“ Varėnos rajone: tyrimų atsakymai iš kandidato į merus rankų

Aktualu

Orai: pirmadienio naktį kandžiosis 10–15 laipsnių šaltis

Gyvenimas

Naujausia „Louis Vuitton“ kolekcija skirta pagerbti Michaelą Jacksoną

Vardai

Vaidas Baumila – vėl vienišas: išsiskyrė su stiliste Monika Jasionyte

Aktualu

Netikro šauktinių sąrašo paskelbimą tiria Kibernetinio saugumo centras ir Duomenų apsaugos inspekcija

Aktualu

A.Paleckio šnipinėjimo byloje aiškėja daugiau pavardžių

Aktualu

Ispanija ir Britanija sutarė leisti piliečiams po „Brexit“ dalyvauti vietos rinkimuose

Naujienos

Gazas

Kodėl automobilių padangos kartais pripučiamos azotu?

Aktualu

Dingusio Malaizijos lėktuvo MH370 paieškose bus padėtas taškas

Verslas

Prezidentės namo statybos Bajoruose gali kainuoti apie 130 tūkst. eurų

Gyvenimas

10 priežasčių, dėl kurių sunku atpažinti narcizą ir psichopatą

Gyvenimas

Mes lygūs. Nuo kūdikystės nematanti Irma Jokštytė: „Laikas, kai bandžiau kitiems ką nors įrodyti, baigėsi“

Gazas

„Ford“ sukūrė „orų fabriką“: automobilius bando dirbtinai sukūrę pūgas, kaitrą, uraganus

24sek

Rytų konferencijos finale – peštynės ir „Celtics“ pergalė

Aktualu

Irano aukščiausiasis lyderis kaltina Ameriką nesilaikant duoto žodžio

Aktualu

Saulius Skvernelis dėl reformų tikisi ir Seimo atsakomybės

Aktualu

JAV koalicijos aviacija smogė režimo pozicijoms Sirijos rytuose

24sek

Jono Valančiūno linksmybės – įsijautė į policininko vaidmenį

Pasaulis kišenėje

Ko reikia norint pasigaminti tobulą turkišką baklavą

Aktualu

Sergejaus Skripalio dukra Julija džiaugiasi likusi gyva ir tikisi grįžti į Rusiją

N-18 Vardai

Simona Milinytė gerbėjams pažėrė daugiau pikantiškos fotosesijos kadrų

Verslas

Kurti darbo vietas regionuose padeda Darbo birža

Vardai

Į grožio renginį atvykusi Vasha: „Gimus dukrai supratau, kad nebėra tikslo dažytis kasdien“

24sek

Susidomėjusių yra – LiAngelo Ballas pasirodys trims NBA klubams

Laisvalaikis

Amerikiečių pora kreipėsi į teismą, kad jų 30-metis sūnus išsikraustytų iš jų namų

Sportas

A lyga: „Trakų“ įvartis į savus vartus ir „Atlanto“ pergalė

Aktualu

Interneto svetainių pritaikymas neįgaliesiems dažnai – tik apie tai skelbiantis ženkliukas

Aktualu

Šiaulių meras A.Visockas vėl „užlėkė“ ant etikos minos – sulygino tremties aukas su emigrantais

Gazas

Vairuotojai pyksta dėl „laikinai“ greitį ribojančių kelio ženklų labirintų: kas nelaimės atveju sumokės už laidotuves?

Aktualu

Rusijos diplomatijos vadovas S.Lavrovas rengiasi vykti vizito į Šiaurės Korėją

Sportas

Carlo Ancelotti tapo „Napoli“ treneriu

N-18 Aktualu

Gaišenų detektyvas: Skaisčiūnuose dvi kritusios karvės gulėjo prie gyvulių supirkimo punkto

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką