Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
8 asmenims Užtruksite: Įvertinkite: 3.3 5 / 12
Jau įvertinote šį receptą

Vaikystės obuolių pyragas be kvietinių miltų

Obuolių pyragas be kvietinių miltų
Obuolių pyragas be kvietinių miltų / Autorės nuotr.
Skaitysiu vėliau

Renata Ničajienė (sezoninėvirtuvė.lt): Rudenį labiausiai norisi obuolių pyrago, tokio visai paprasto ir jaukaus, greitai iškepamo ir primenančio nerūpestingą vaikystę. Šį obuolių pyragą patį pirmąjį išmokau vaikystėje išsikepti pati. Originalų vaikystės obuolių pyrago receptą esu surašiusi savo knygoje „Nostalgiški skanumynai“, bet receptas, kuriuo šiandien dalinuosi, kiek kitoks.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ingredientai

Kaip gaminti

Jis keitėsi kartu su manimi, iš seno tradicinio, kepamo su kvietiniais miltais, pavirto į šiuolaikišką ir naudingesnį kepinį, kurio kepimui visiškai nenaudojami kvietiniai miltai. Eksperimento būdu jį kepiau ne vieną ir ne du kartus, kol radau geriausią skirtingų miltų rūšių derinį, galintį pakeisti įprastus miltus. Stiklinę kvietinių miltų jame atstoja malti lazdynų riešutai, ryžių, kukurūzų miltai ir bulvių krakmolas. Taip pyragas išeina be glitimo.

Skoninės pyrago savybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinio, tik šis kiek trapesnis. Obuolių pyragas lygiai toks pats skanus ir neatsivalgomas, kaip ir keptas pagal tradicinį receptą. Nei vaikai, nei vyras, kol nepasakiau, nesuprato, jog jis iškeptas kažkaip kitaip nei anksčiau.

Beje, šiam pyragui visiškai nenaudojami riebalai ir kepimo milteliai, o vietoj tradicinių cukraus miltelių, jį papuošti ir apiberti patariu kuo įvairesnėmis sėklomis: aguonomis, sezamais, saulėgrąžomis, riešutais. Gražu, skanu ir sveika!

1. Pyrago kepimo formą ištepkite sviestu, jei reikia, jos dugne patieskite kepimo popieriaus.

2. Obuolius supjaustykite vidutinio storio riekelėmis, prieš tai išpjaukite jų sėklas, bet obuolių nenulupkite. Beje, obuolius galite pjaustyti tiesiai į kepimo formą. Ant obuolių užbarstykite cinamono.

 

3. Paruoškite pyragui tešlą. Kiaušinius (trynius ir baltymus kartu) labai gerai išplakite su cukrumi, kol net pabals. Tada supilkite po du šaukštus maltų riešutų, kukurūzų, ryžių ir bulvių miltų, užmaišykite vidutinio tirštumo tešlą.

4. Paruoštą tešlą užpilkite ant obuolių, apibarstytų cinamonu. Ant viršaus barstykite aguonas, sezamus, smulkintus riešutus, jie ne tik suteiks skonio, bet ir papuoš.

5. Pyragą dėkite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite 30 minučių. Ar pyragas iškepęs, tikrinkite mediniu pagaliuku – ištraukus jis turi būti sausas, neaplipęs tešla.

6. Iškepusį pyragą palikite, kad praauštų. Jį pjaustykite ir valgykite jau atšalusį.

Kategorijos

Šaltinis: 15min

Daugiau receptų

Elžbieta dalinasi: dieviškai gardus pyragas iš vos kelių ingredientų

Elžbieta dalinasi: dieviškai gardus pyragas iš vos kelių ingredientų 6 asm.

Turėdami vos kelis paprastus ingredientus, galite pasigaminti nuostabų desertą, puikiai tinkantį bet kokiai progai. 
Žymės: pyragas
Kotletai su saldžiosiomis bulvėmis

Kotletai su saldžiosiomis bulvėmis 4 asm.

Šie kotletai su saldžiosiomis bulvėmis tikrai nustebins savo skoniu – patiks visiems, ypač – vaikams. 
Daržovių patale troškintas karpis

Daržovių patale troškintas karpis 4 asm.

Troškintas karpis bus ne tik prisigėręs daržovių aromato, bet ir nesausas bei labai gardus. 

Daržovėmis įdarytas keptas karpis

Daržovėmis įdarytas keptas karpis 4 asm.

Įdarytas karpis – klasikų klasiką, šįsyk jis paskanintas daržovėmis.

 

Karpis su grikiais, daržovėmis ir grybų padažu

Karpis su grikiais, daržovėmis ir grybų padažu 4 asm.

Karpis puikiai dera ne tik su daržovėmis bei grybais, bet ir grikiais. Pats metas išbandyti!

 

Troškinti veršienos maltinukai

Troškinti veršienos maltinukai 4 asm.

Išbandykite puikių maltinukų receptą, kuriuo dalinasi kulinaras ir tinklaraštininkas Aurimas Alionis, „Aurimėlio virtuvės“ šeimininkas.

Kalėdinis punšas

Kalėdinis punšas 8 asm.

Vytaras Radzevičius: Punšas – žiemiškas ir šildantis gėrimas. Pats žodis kilo iš hindi kalbos ir reiškia skaičių „penki“ („panch“), todėl šio gėrimo recepte dažniausiai naudojami penki ingredientai – skirtingos sultys ir prieskoniai. Punšą galima patiekti tiek šiltą, tiek atvėsusį. Kuo ilgiau punšas stovės, tuo daugiau turės skonio ir tuo geriau atsiskleis įdėtų prieskonių savybės. Prieskoniai punšui suteikia išties puikų aromatą, todėl šis gėrimas puikiai sušildo ilgais žiemos vakarais, o svarbiausia – jį išties nesunku pasigaminti.

Moliūginiai zefyrai

Moliūginiai zefyrai 10 asm.

Nida Degutienė: Zefyriukai, kuriuos gaminsite, bus ne tik pilni šildančių Kalėdinių prieskonių – cinamono, muskato, imbiero, – bet dar ir paskaninti trintų moliūgų mase. Sandariai uždarytame inde juos galima laikyti mėnesį. Lepintis zefyrais reiktų sakingai, juose tikrai nemažai cukraus! Šie skanėstai tikrai sužavės smaližius ir mėgstančius aromatingą desertinę popietinę kavą, kurioje lėtai tirpsta nedideli „snieguoto“ skanėsto gabaliukai...

Itališki biskočiai su migdolais

Itališki biskočiai su migdolais 4 asm.

Jei jūsų šeima yra kilusi iš Italijos, nei vienos Kalėdos neapsieina be šių naminių sausainių ir šviežio itališko espreso puodelio. Virtuvės šefas Gian Luca Demarco kviečia šalia tradicinių lietuviškų kepinių šiais išbandyti ir itališkųjų biskočių, kurie paįvairins jūsų šventinį stalą.

Kvapni mandarinų tarta

Kvapni mandarinų tarta 8 asm.

Traškus tartos pagrindas ir pieniškas kreminis, iš Pietų Afrikos kilęs įdaras sušildys jus vėsiais žiemos vakarais.

 

Užsisakykite 15min naujienlaiškius