Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 12d. 11:00

Kaip mane suvystė protarpinis badavimas: kilogramai tirpsta, o piniginė pilnėja

Valgymas pagal valandas
123RF.com nuotr. / Valgymas pagal valandas

„Navikauskas – Unikauskas!“ – pravardžiavau vyrą kelis mėnesius, kai jis pasinešė į protarpinį badavimą, kurį populiarusis daktaras uoliai propaguoja. Nėra ko pykti – pati padovanojau jo knygą. Tada ir prasidėjo maistinė svingerystė... Apsigyvenome trise: aš, Navikauskas ir Unikauskas.

Abu su vyru nesam nė vieno reiškinio fanatikai (taip galvojom), stengiamės vengti kraštutinumų, tačiau protarpinis badavimas gerokai paveikė mūsų gyvenimą. Sėdom, manau, ilgam.

Noriu pasidalyti patirtimi, ką reiškia keisti įpročius, laukti rezultatų, nusivilti, įprasti prie naujo mitybos būdo ir atrasti pačiam sau netikėtų dalykų.

Lipant laiptais ėmė trūkti oro

Nesu laikiusis gyvenime jokių dietų, kartais pasidarydavau pirmadieniais kefyro dieną. Viskas. Dietų nepripažįstu, labiau patinka sakyti – pasirinktas valgymo planas, mitybos būdas. Nebuvo itin prasta mityba ir iki tol, tik labai mažai valgydavau žalių lapinių daržovių, o štai burokėliams ir avokadams visada degė žalia šviesa.

Ką dar prisipažinti? Trečius metus advento laikotarpiu atsisakau mėsos. Taip pat kažkada dariau eksperimentą KMM, kai mėnesį negėriau kavos, nevalgiau mėsos ir miltinių (baltų miltų) patiekalų (apie šį eksperimentą parašysiu vėliau, kitame tekste).

Taigi – kodėl sudomino protarpinis badavimas? Pajutau, kad perkopus 45 metų ribą (bent jau man), kažkaip tapo sunkoka lipti laiptais, palėkti iki troleibuso. Jaučiausi sunki, imdavo stigti oro, pabėgus keliolika metrų širdis vos nešokdavo per gerklę. Esu 165 cm ūgio, žinojau, kad medžiagų apykaita lėtėja su metais, ir labai gerai prisimenu būseną, kaip puikiai jausdavausi sverdama 65–66 kg (prieš dvylika metų svėriau 62).

Vasarą buvo 70 kg. Mano metų šioje žemėje – 47.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"