#21

Šarūnas Jasikevičius pratęsė sutartį su „Žalgiriu“

Po nuostabaus sezono Šarūno Jasikevičiaus kaina Europos krepšinio rinkoje dar labiau išaugo. Ne tik turtingos Eurolygos komandos, bet ir NBA klubas „Toronto Raptors“ viliojo Šarą į savo štabą. Tačiau 42 metų treneris nusprendė likti Kaune, kur jam buvo suteiktas miesto garbės piliečio vardas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

#22
Priimta pensijų reforma

Reforma lems didesnes „Sodros“ pensijas dirbantiesiems, o kaupimas fonde bus efektyvesnis, žada valdžia.

Luko Balandžio / 15min nuotr.

#23
Biržiškų palaikų perkėlimas į Lietuvą

Liepą Rasų kapinėse Vilniuje perlaidoti iš JAV pargabenti Vasario 16-osios Akto signataro Mykolo Biržiškos ir jo šeimos narių palaikai. M.Biržiškos palaikų atgabenimą į Vilnių Lietuvos ir Jungtinių Valstijų pareigūnai derino trejus metus.

Archyvo nuotr.

#24

Prasidėjo sudegusio Kurhauzo atstatymas

Liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybė paskelbė apie planus restauruoti medinę kurorto simbolio Kurhauzo dalį. Pastatas buvo padegtas ir visiškai sudegė 2002 metais. Atstatyti Kurhauzą miesto valdžia ketina keliais etapais, viduje ketinama įrengti 300–400 vietų teatro salę.

Julius Kalinskas/15min nuotr. 

#25
Pasaulio gigantas investavo Lietuvoje

Lietuvoje įsikūrė Booking.com, atidariusi paslaugų centrą. Jame planuojama įdarbinti 900 žmonių.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

#26
Oskaro Koršunovo „Tartiufo“ sėkmė Avinjono festivalyje

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Oskaro Koršunuvo režisuotas Molière‘o „Tartiufas“ – penkis kartus buvo suvaidintas prestižinio tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinėje programoje ir susilaukė didžiulės sėkmės. Spektaklis susilaukė itin teigiamų žiūrovų atsiliepimų bei teatro kritikų recenzijų.

D.Matvejevo nuotr.

#27

Andrius Gudžius – Europos čempionas!

Andrius Gudžius pratęsė auksines Lietuvos disko metikų tradicijas. Europos lengvosios atletikos pirmenybėse Berlyne iš Padauguvos kilęs atletas užsitikrino auksą paskutiniuoju – šeštuoju – metimu, įrankį nusviedęs 68 m 46 cm. Berlyno stadione ant prizininkų pakylos lipo ir ietės metikė Liveta Jasiūnaitė, iškovojusi bronzą – tai pirmasis toks reikšmingas trofėjus per lengvaatletės karjerą.

„Scanpix“ / AP nuotr.

#28
Vilniuje pastatytas pėsčiųjų viadukas ir požeminė perėja

Vilniuje, Laisvės pr., išnyko pėsčiųjų šviesoforas. Ties „Lidl“ parduotuve baigta beveik prieš metus pradėta statyti požeminė pėsčiųjų perėja. Judrioje Vilniaus T.Narbuto gatvėje rugpjūčio 30 d. atidarytas naujas viadukas pėstiesiems ir dviratininkams. Ši vieta buvo liūdnai pagarsėjusi dėl žmonių žūčių – ir pėsčiųjų perėjoje, ir šalia jos.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

#29
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcija

Atsirado vilčių, kad Lietuva turės kokybišką stadioną. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto kompleksą ėmė rekonstruoti Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, laimėjusi Kauno savivaldybės skelbtą konkursą.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

#30

Plaukikų sidabriniai grybšniai

Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys užkopė ant sidabrinės pakylos Europos pirmenybėse Škotijoje rugpjūčio mėnesį. Glazgo baseine R.Meilutytė teigė esanti aukščiau mėnulio, kai finišavo iškart po Julijos Jefimovos 100 metrų krūtine lenktynėse. D.Rapšys iškovojo sidabrą 200 m laisvojo stiliaus rungtyje, per kurią atidavė tiek savęs, kad negalėjo nustovėti ant kojų po finišo.

Luko Balandžio / 15min nuotr.