#31

Futbolo klubų istorinės kelionės

Pirmą kartą per vieną sezoną du Lietuvos futbolo klubai tiek toli nukeliavo Europos varžybose. Čempionų lygoje Kipro klubo barjerą peršokę Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai paskui nusileido į Europos lygą, o ten nuo grupės etapo juos sustabdė tik Glazgo „Celtic“. Vilniaus „Žalgiris“ pasiekė trečiąjį Europos lygos etapą, kur buvo sustabdytas „Sevilla“ klubo.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

#32
Artūras Seja suspindo sidabru

Artūras Seja iškovojo ryškiausią trofėjų per savo karjerą, kai pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Portugalijoje laimėjo sidabrą olimpinėje rungtyje 200 m baidare. „Tai svarbiausias medalis karjeroje“, – sakė 22 metų visaginietis.

Asmeninio archyvo nuotr.

#33
Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“

Vilnius šiemet pasauliui prisistatė kaip „Europos G taškas“ – su šūkiu „Niekas nežino, kur jis, bet kai jį randa – tai nuostabu“ ir provokuojamai šmaikščiomis reklamomis. Apie šią kampaniją visame pasaulyje pasirodė daugiau nei tūkstantis publikacijų, reklama sulaukė įvairių laidų dėmesio, tarp jų – ir populiaraus JAV komiko Johno Oliverio. Lietuvoje ši kampanija sulaukė kontroversiškos reakcijos, bet kaip reklamos užsienyje jos tikslas buvo pasiektas – pasaulio žiniasklaidoje buvo kalbama ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį.

„Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.

#34
Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje vyko 2018 m. rugsėjo 22–23 d., tai buvo dalis jo apaštalinės kelionės po tris Baltijos šalis. Popiežius per vizitą aplankė svarbiausias Vilniaus vietas, šv.Mišias laikė Kaune. Per vizitą popiežius Pranciškus pasakė septynias kalbas, kuriomis pademonstravo puikiai išmanantis Lietuvos istoriją ir aktualijas. Jis mokėjo rasti kelią tiek į jaunimo, tiek į ligonių širdis ir nustebino Lietuvą netikėtai sustabdęs kortežą prie Vilniaus hospiso.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

#35
Mindaugas Bastys nesugrįžo į Seimą

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, tačiau per balsavimą metų pradžioje šiam politikui pavyko išsaugoti parlamentaro mandatą. Šiemet įvykusiuose rinkimuose Zanavykų rinkimų apygardoje M.Basčiui į Seimą sugrįžti nepavyko – rinkėjai pasirinko konservatorę Ireną Haase.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

 

#36

Lietuvos krepšinio rinktinė užsitikrino bilietą į Kiniją

Lietuvos krepšinio rinktinė žais 2019 metų pasaulio čempionate Kinijoje, nes sėkmingai įveikė pirmenybių atranką. Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda ne visose rungtynėse galėjo remtis geriausiais šalies krepšininkais, bet savo tikslą pasiekė rugsėjį, kai įveikė Nyderlandų rinktinę – tai buvo aštuntoji iš eilės pergalė atrankoje. 2019 metais planetos čempionate Kinijoje lietuviai turės progą kautis dėl olimpinių kelialapių į 2020 metų Tokijo žaidynes.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. 

#37

Vidutinio greičio matuokliai

Naujos KET nuostatos apima vairuotojų pareigas pėsčiųjų perėjose, taip pat draudimus pėstiesiems perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais. Pradedantiems vairuotojams naujos KET leidžia važiuoti greičiau. Taip pat keičiasi vilkimo sąvoka. Vilkimu nelaikomas transporto priemonės vežimas, kai jos priekinė arba galinė dalis yra užkeliama ant specialaus atraminio įtaiso. Naujos KET taip pat įteisino rekomendacijas, kaip turi būti lenkiami dviratininkai.

Fima inf.

#38
Startavo būsto parama jaunoms šeimos 

Rugsėjo mėnesį startavo paramos jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą programa. Taip žadama spręsti demografijos problemas.

123rf.com nuotr.

#39
JAV kompanijai parduotas „Luminor“ bankas

JAV bendrovė „Blackstone“ už 1 milijardą eurų įsigijo Baltijos šalių banką „Luminor“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr.

#40

Atidarytas MO muziejus

Vilniuje atidarytas modernaus meno muziejus MO, kurį įkūrė verslininkai Danguolė bei Viktoras Butkai. Per dešimtmetį jų sukauptoje kolekcijoje šiandien jau yra beveik 5000 kūrinių. Pastatą Vilniaus centre projektavo garsus architektas Danielis Libeskindas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr.