#41

Pastatytas Jono Basanavičiaus paminklas Vilniuje

Minint 167-ąsias Nepriklausomybės akto signataro, tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtadienio metines Vilniuje atidaryta jo vardo aikštė, kurioje atidengta ir jo skulptūra. Ši istorinė erdvė yra priešais buvusius Miesto salės rūmus, kuriuose 1905 metų gruodžio 4–5 dienomis posėdžiavo Didysis Vilniaus Seimas, suformavęs Lietuvos autonomijos reikalavimą. J. Basanavičius buvo šio suvažiavimo Vilniuje idėjos autorius ir pagrindinis organizatorius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr.

#42
Lapkričio 1 d. įsigaliojo naujos KET nuostatos

Naujos KET nuostatos apima vairuotojų pareigas pėsčiųjų perėjose, taip pat draudimus pėstiesiems perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais. Pradedantiems vairuotojams naujos KET leidžia važiuoti greičiau. Taip pat keičiasi vilkimo sąvoka. Vilkimu nelaikomas transporto priemonės vežimas, kai jos priekinė arba galinė dalis yra užkeliama ant specialaus atraminio įtaiso. Naujos KET taip pat įteisino rekomendacijas, kaip turi būti lenkiami dviratininkai.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

#43
Antanas Juknevičius pripažintas Dakaro ralio legenda

Dakaro ralį organizuojanti Prancūzijos bendrovė A.S.O. likus mažiau nei 40-čiai dienų iki varžybų starto pasidalino visu pluoštu naujienų apie lenktynių trasas, naujoves bei pristatė naujausią dalyvių sąrašą. Būtent čia Lietuvos Dakaro gerbėjams buvo paruošta maloni staigmena – į savo 10-ąjį Dakaro ralį besiruošiančiam „CRAFT bearings“ komandos lenktynininkui Antanui Juknevičiui organizatoriai suteikė prestižinį legendos statusą.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

#44
Paskelbti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Už viso gyvenimo indėlį į Lietuvos kultūrą apdovanotas rašytojas Vytautas Martinkus. Už muzikos interpretacijų jėgą ir Lietuvos garsinimą – dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Už drąsų literatūros žingsnį į teatrą – rašytojas Marius Ivaškevičius. Už talento ir dvasios šviesos pakylėtą operatoriaus meną, nutiesusį tiltus į ateitį, – operatorius Audrius Kemežys. Už improvizacijos ir psichologinio tikslumo dermę – aktorius Darius Meškauskas. Už nepriklausomos vizualiosios kultūros formavimą – menininkas Artūras Raila.

15min, M.Ežerskio, V.Ovadnevo, A.Bond nuotr.

#45
Vaiko pinigai didėja iki 50 eurų

Seimas pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriomis išmoka kiekvienam vaikui nuo 2019 metų sieks 50 eurų, o gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams prie vaiko pinigų bus mokama papildoma 20 eurų dydžio išmoka.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr. 

#46

Lietuvos inovacijų ekosistemoje – nauja investicija

Bendrovės „Intersurgical“, „Global BOD Group“ ir kitos įmonės Visorių informacinių technologijų parke Vilniuje per kelerius metus investuos 32 mln. eurų ir sukurs 700 darbo vietų. Parke planuojama sukurti ne mažiau kaip 3 mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų centrus.

15min nuotr.

#47
JAV bendrovė pasirinko Lietuvą naujam paslaugų centrui Europoje

Tarptautinė kapitalo rinkų bendrovė „Moody's Corporation“, teikianti kredito reitingų, rinkos tyrimų ir kitas paslaugas, pasirinko Vilnių savo naujausiam biurui Europoje steigti. „Po ilgų ir išsamių svarstymų pasirinkome Vilnių, nes jame gausu išsilavinusių ir užsienio kalbomis kalbančių puikių specialistų, čia yra gerai išvystyta IT infrastruktūra ir verslui palanki aplinka“, – teigia bendrovė.

„Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.

 

#48
Danas Rapšys – pasaulio čempionas!

Danas Rapšys tapo naujuoju pasaulio čempionu. 23-ejų metų sportininkas laimėjo 400 metrų plaukimo laisvu stiliumi finalą. Distanciją jis įveikė per 3:34,01 min. ir dar kartą pagerino Lietuvos rekordą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

#49
Nuspręsta: Lietuva perka terminalą „Independence“

Seimas nusprendė leisti Vyriausybei įsigyti Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą „Independence“. Lietuva ketina laivą-saugyklą išsipirkti iki 2024 metų pabaigos, kai baigsis jo nuomos iš Norvegijos bendrovės „Hoegh LNG“ sutartis.

D.Pancerovo nuotr.

#50

Vyko mokytojų streikas

Lapkričio 12 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga pradėjo streiką dėl naujai įsigaliojusio etatinio mokytojų apmokėjimo modelio. Streikuojantiems palaikymą reiškė kiti viešojo sektoriaus darbuotojai, vyko tūkstantinis mitingas. Keliasdešimt mokytojų tris savaites leido Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur laukė derybų dėl modelio tobulinimo. Buvo pasiektas „trapus“ susitarimas, streiką nuspręsta stabdyti.

Luko Balandžio / 15min nuotr.