Nacionalinė viktorina – žinių patikrinimo konkursas apie Lietuvą

Trečioji 15min organizuojama Nacionalinė viktorina įvyko 2020 m. kovo 7 d.

Viktorinos nugalėtojai bus paskelbti 15min  portale kovo 11 d. O pilnos dalyvių lentelės vėliau atsiras „Nacionalinės viktorinos“ „Facebook“ puslapyje.

Nacionalinė viktorina – tai 15min organizuojamas žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas, jau vykęs 2018 ir 2019 m. 2020 m. jis vyksta trečiąjį kartą. 

Nacionalinės viktorinos dieną žmonės tikrinasi savo žinias apie Lietuvą – jos istoriją, kultūrą, žmones ir taip toliau. Renginys yra nemokamas, o dalyvauti jame gali kiekvienas norintis.

Viktorina vyko kovo 7 d. (šeštadienį). Dalyvauti 2020 m. viktorinoje buvo galima dviem būdais – gyvai ir internete.

Šalia jau įprastu tapusio būdo, kuomet viktorinos dalyviai užduotis sprendžia atspausdintas ant klausimų lapų susirinkę tam tikroje vietoje savo mieste, šiemet atsirado ir galimybė užduotis spręsti internete. Kiekvienas dalyvis galėjo rinktis jam įdomesnį ir patrauklesnį dalyvavimo viktorinoje būdą.

Realybėje vykstančios Nacionalinės viktorinos formatas išliko toks pats kaip ankstesniais metais. Ji prasidėjo 13 val. Lietuvos laiku. 

Atvykę į viktorinos rengimo miestą savo mieste dalyviai turėjo atsakyti net į 240 klausimų apie Lietuvą, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip gamta, kultūra, tradicijos, sportas.

Jie buvo pateikiami atspausdinti ant klausimų lapų, o dalyviai per dvi valandas turėjo įrašyti kuo daugiau atsakymų. Geriausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti prizais.

Internetui pritaikytos Nacionalinės viktorinos užduotys 15min portale atsirado viktorinos dienos vakare, 19 val., pasibaigus gyvai vykstančiai Nacionalinei viktorinai.

Internetinės viktorinos klausimai buvo parengti realybėje vykstančios viktorinos klausimų pagrindu, bet jų buvo mažiau – 120 – ir jie turėjo atsakymų variantus.

Visiems internetinės viktorinos klausimams atsakyti buvo skirta valanda, o patys klausimai 15min portalo pradiniame puslapyje buvo pasiekiami 24 valandas: iki kovo 8 d. (sekmadienio) 19 val. 

Internetinės viktorinos atskirų dalyvių rezultatai, išskyrus geriausiuosius, viešai skelbiami nėra, išskyrus lyderius, jos dalyviai nepretenduoja į titulus. Plačiau apie tai skaitykite polapio skiltyje „Viktorina internete“.

Savo malonumui internetinę viktoriną dar galite išspręsti čia.

2019 m. Nacionalinė viktorina vyko 38-iuose Lietuvos ir užsienio miestuose.

Kviečiame pamėgti Nacionalinės viktorinos Facebook puslapį, kur yra skelbiamos visos naujienos.

Išsamesnes viktorinos taisykles rasite šio polapio skiltyje „Taisyklės“.

Vietų, kuriose vyks viktorina, sąrašą, rasite skiltyje „Kur?“.

2018 ir 2019 m. viktorinų klausimus ir atsakymus galite rasti polapio skiltyje „Klausimai“.