Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 11d. 22:50

Kapitonė Ieva Gulbinienė: „Turiu būti pavyzdžiu kitiems kariams, ypač vyrams“

Ašarūnai ir verktiniai, susipažinkite – 31-erių kapitonė Ieva Gulbinienė, tarnaujanti Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje. Jau keletą metų ji yra šios bazės atstovė ryšiams su visuomene. Moteris teigia, kad kariuomenėje nesusidūrė su patyčiomis, kurių daugelis šauktinių dabar bijo. Tarnyba nesujaukė gyvenimo, tik padarė jį įdomesniu.

– Kaip įrodyti pacifistui, kad kariuomenė jam suteikia galimybę būti pacifistu?

Tu esi bejėgis apsiginti, jei iš tavęs atima teisę tarnauti savo šaliai. 

– Dažniausiai kariai yra patys didžiausi pacifistai. Kariuomenės pagrindinis tikslas yra taikos išsaugojimas. Valstybė yra sudaryta iš kelių sudedamųjų dalių: papročiai, kalba, žemė. Viena iš tokių dalių – kariuomenė. Valstybė turi turėti kariuomenę. Be kariuomenės tu esi laisvas užpulti. Tai kaip signalizacija bute. Tu esi bejėgis apsiginti, jei iš tavęs atima teisę tarnauti savo šaliai. Taip buvo sovietmečiu.

– Ar dažnai kas nors primena, kad moterims kariuomenėje ne vieta?

– Kovoti už vietą po saule tenka kovoti nuolat. Aš visada kantriai žmogui paaiškinu visus kariuomenės principus. Dažniausiai sako – boba atėjo vyro susirasti. Šią nuomonę daugelis pakeičia, kai artimiau susipažįsta su kariuomenės veikla.

– O ar tikrai nėra patyčių kariuomenėje? Ar nežemintų įsakymas dantų šepetuku plauti laiptus iš apačios į viršų?

– Jei gerai laiptus nušluosi, gali šveisti ir iš apačios į viršų – kokios problemos? Tokie įsakymai tik gerina fantaziją ir yra visiškas mažmožis. Kartą dėl nevalytų batų teko kasti tranšėją. Kas iš to? Išmokau kasti labai gerai. Stengiausi dirbti kuo greičiau, nes iš kito galo kasė mano draugė. Taip norėjosi su ja greičiau susitikti. Tokie momentai įstringa atmintyje visam gyvenimui. 

Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Ieva Gulbinienė
Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Ieva Gulbinienė

– O kokio įsakymo nevykdytumėte?

– Neteisėto. Mes turime teisę nevykdyti neteisėtų įsakymų. Tai įsakymai, žeminantys kario garbę, einantys prieš Tėvynės gynybą, prieštaraujantys šalies ir tarptautinei teisei. Kai kalbame apie tokius neteisėtus nurodymus, tranšėjų kasimas ir laiptų plovimas atrodo visiškai bereikšmiai dalykai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min