Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 6d. 15:00

Į NATO pratybas „Steadfast Jazz“ įsijungė ir tarptautinės oro pajėgos

Orlaiviai pratybose „Steadfast Jazz“
NATO/sj13.nato.int nuotr. / Orlaiviai pratybose „Steadfast Jazz“

Antradienį į didžiausias pastarojo meto NATO pratybas „Steadfast Jazz 2013“ įsijungė ir tarptautinės oro pajėgos. Pratybose dalyvauja apie 40 orlaivių iš mažiausiai penkių šalių.

Kaip pranešė NATO spaudos tarnyba, pratybose orlaivių pilotai atliks įvairias užduotis, leisiančias jiems pasiruošti ateities iššūkiams.

NATO/sj13.nato.int nuotr./Pratybos „Steadfast Jazz“
NATO/sj13.nato.int nuotr./Pratybos „Steadfast Jazz“

Vengrijos, Čekijos ir Lenkijos lėktuvai į orą kyla du kartus per dieną iš karinių oro pajėgų bazės netoli Poznanės. Jų judėjimas kontroliuojamas iš Oro komponento vadavietės Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Šiose pratybose vertinant NATO greitojo reagavimo pajėgas (angl. – NRF), karinės oro pajėgos daugiausiai dėmesio skiria pajėgų pasirengimui ir tarpusavio sąveikai.

„Pratybos „Steadfast Jazz“ yra puikus dalijimosi patirtimi pavyzdys, taip pat puiki proga patikrinti mūsų valdymo ir kontrolės sistemas“, – teigia Oro operacijų centro Varšuvoje vadovas generolas majoras Janas Sliwka.

Iš karinės oro pajėgų bazės greta Poznanės pratybose į orą kylą vengrų JAS 39, čekų L-159 ir lenkų naikintuvai F-16. Čekai pratybose taip pat naudoja JAS 39, pratyboms kylančius iš karinių oro pajėgų bazės Čekijoje, o lenkų naikintuvai Mig-29 ir Su-22 į pratybų teritoriją atskrenda iš dviejų bazių kitose Lenkijos vietose.

Prancūzų KC-135 pratybose atlieka degalų papildymo ore misiją. Pratybose taip pat dalyvauja NATO ausimis ir akimis ore kartais vadinamas stebėjimo ir kontrolės orlaivis E-3A (AWACS), į pratyboms į orą kylantis iš savo bazės Geilenkirchene, Vokietijoje.

VIDEO: Į pratybas „Steadfast Jazz" įsijungė karo aviacija

Pratybose „Steadfast Jazz“ be sausumos ir oro pajėgų, taip pat dalyvauja ir karinės jūrų pajėgos.

./Pratybų „Steadfast Jazz 2013“ emblema
./Pratybų „Steadfast Jazz 2013“ emblema

Lapkričio 2-9-ą dienomis Latvijos ir Lenkijos teritorijoje NATO kartu su šalimis partnerėmis vykdo pratybas „Steadfast Jazz 2013“ („Tvirtas Džiazas 2013“). Šios pratybos užbaigs seriją dinamiškų ir daug pasirengimo reikalaujančių NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force – NRF) pratybų, kuriose ruošiami bei tikrinami kariai ir vadai.

NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro iki 13 tūkst. karių, kurie be išankstinio įspėjimo gali būti dislokuoti bet kurioje pasaulio vietoje, įvairaus pobūdžio situacijose, vykdyti plataus spektro misijas – nuo humanitarinės pagalbos iki kovinių operacijų.

Pratybose „Steadfast Jazz" iš viso dalyvauja ir apie 300 Lietuvos karių, kurie dislokuoti skirtingose vietose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min