Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 24d. 09:12

Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Kobra 13” Lenkijoje: suomiai šturmuoja pastatus, norvegai atlieka operacijas jūroje

Norvegai su lenkais ir suomiais treniruojasi laive
wojsko-polskie.pl nuotr. / Norvegai su lenkais ir suomiais treniruojasi laive

Lenkijoje jau visu smarkumu įsibėgėja didžiausios šiemet NATO specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Kobra 13”. Nors aktyvioji pratybų fazė prasidės tik pirmadienį, į pratybas suvažiavę įvairių šalių specialiųjų pajėgų kariai aktyviai treniruojasi.

Didžiausios šiemet NATO specialiųjų pajėgų pratybos „Kobra 13” vienu metu vyksta Lenkijoje ir dar keliose šalyse, taip pat Lietuvoje. Pratybų atidarymas trečiadienį vyko Lenkijos Kelcų poligone, o jose dalyvauja specialiųjų pajėgų kovotojai ir štabo karininkai iš trylikos NATO šalių – Čekijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Slovakijos, Suomijos ir Vengrijos.

Mes treniruojamės dieną ir naktį, tarp kitų veiksmų tobuliname ir įkaitų laisvinimo operacijų detales. Savo viešnagę Lenkijoje išnaudojame intensyvioms treniruotėms, sutelkiant dėmesį į tuos veiksmus, kuriuos mums gali tekti atlikti per pratybas.

Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų kariai pratybose dalyvauja tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje. Lietuvos teritorijoje jungtiniai Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų padaliniai vykdys kovines užduotis, Lenkijoje Lietuvos kariniai atstovai kartu su kitų šalių kariais sudarys Specialiųjų operacijų komponento vadovybę ir organizacinę pratybų grupę.

Suomiai šturmuoja pastatus ir su norvegais treniruojasi jūroje

Tuo tarpu pratybų šeimininkai lenkai savo šalies kariuomenės interneto tinklapyje pristato kai kuriuos pratybų dalyvius. Kaip portale wojsko-polskie.pl praneša Lenkijos kariuomenė, tarp pratybų dalyvių yra ir Suomijos specialiųjų operacijų pajėgų kariai. Į pratybas buvo pasiųsta kovinė specialiųjų operacijų grupė su trimis sraigtasparniais NH90.

„Mūsų Užduočių grupės perdislokavimas vyko labai sklandžiai, mes greitai pasiekėme savo kovinę parengtį ir dabar esame pasiruošę vykdyti mums keliamas užduotis, – sako Suomijos specialiųjų operacijų pajėgų (FINSOTG ) karių vadas pulkininkas Jukka-Pekka Kiukas. – Trys sraigtasparniai bus naudojami karių operacijoms remti. Jie bus naudojami karių nusileidimui iš oro, taip pat specialiųjų pajėgų karių judėjimui koordinuoti. Mes treniruojamės dieną ir naktį, tarp kitų veiksmų tobuliname ir įkaitų laisvinimo operacijų detales. Savo viešnagę Lenkijoje išnaudojame intensyvioms treniruotėms, sutelkiant dėmesį į tuos veiksmus, kuriuos mums gali tekti atlikti per pratybas“.

Suomiai treniruojasi ne tik šturmuojant pastatus. Kartu su kolegomis iš Lenkijos ir Norvegijos jie atlieka operacijas jūroje. Savaitgalį greitomis valtimis kariai turėjo pasiekti užgrobtą laivą ir perimti jo kontrolę.

Oras buvo palankus mokymams. Vietoje saulės karius pasitiko lietus, pūtė vėjas ir buvo gana vėsu.

„Per tokias operacijas labai svarbus sulaikymo momentas. Kariai niekada nežino, kas jų gali laukti, visada galima tikėtis staigmenų. Labai svarbu nuo pat pradžių užimti ir pradėti kontroliuoti strategines laivo vietas“, – apie tokių operacijų niuansus pasakojo vienas besitreniruojantis karys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min