Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 09:01

Kelia senas melagienas: Rockefelleriai pandemijos nerežisavo ir nenumatė

Sąmokslo teorijų kūrėjai naujam gyvenimui prikėlė seną vaizdo įrašą, kuriame Nyderlandų politikas Thierry Baudet'as iš parlamento tribūnos kalba melagienas apie Rockefellerio fondo tariamai suplanuotą COVID-19 pandemiją. Jokio „slapto plano“ dėl pasaulinės pandemijos kurta nebuvo – kaip įveikti pasaulines pandemijas, buvo ruošiamasi ne kartą.
Moteris oro uoste
Moteris oro uoste / 123RF.com nuotr.

Populiariame socialiniame tinkle „TikTok“ platinamas vaizdo įrašas vėl grįžta atgal, iš kur atkeliavo, – į feisbuką.

Didžiausio populiarumo šis įrašas sulaukė praėjusių metų liepą, kuomet buvo peržiūrėtas daugiau nei 54 tūkst. kartų.

Vėliau jis buvo išverstas į rusų, anglų kalbas ir sulaukė nemažai peržiūrų „TikTok“ tinkle, o dabar juo vėl dalijasi skiepų priešininkai.

Sąmokslo teorijomis tikintys interneto vartotojai tvirtina neva tai „įrodymas“, kad pandemija buvo surežisuota.

„Facebook“ nuotr./Socialiniuose tinkluose platinama manipuliacija
„Facebook“ nuotr./Socialiniuose tinkluose platinama manipuliacija

Apokalipsės repeticija

Vaizdo įraše tribūnoje kalbantis Nyderlandų politikas T.Baudet'as pasakoja apie 2010 metais Rockefellerio fondo pristatytą ataskaitą – joje išdėstytą „Lock Step“ scenarijų, kuriame aprašyta artėjanti pasaulinė pandemija ir jos padariniai.

Iš dalies tai yra tiesa. 2010 metų gegužės mėnesį Rockefellerio fondas ir Pasaulinis verslo tinklas paskelbė ataskaitą, kurioje buvo išdėstyti pasaulio ir technologijų raidos scenarijai iki 2035 metų.

Pagal vieną scenarijų, tarp laukinių žąsų kilęs zoonotinis virusas tariamai paplito tarp žmonių ir visame pasaulyje nusinešė 8 mln. gyvybių.

Scenarijuje aprašoma, kad išsivysčiusios šalys buvo bejėgės prieš virusą, dėl kurio pasaulio ekonomika sustojo, tačiau Kinija pirmoji įveikė pandemiją, įvedusi karantiną.

Nyderlandų politikas T.Baudet'as vaizdo įraše lygina tyrimą su koronaviruso pandemija ir tvirtina, kad visos ataskaitos prognozės išsipildė.

Tačiau taip kalbėdamas politikas manipuliuoja – ataskaitoje nebuvo jokių „pranašysčių“ ir juo labiau išdėstytų planų sukelti pandemiją.

Dokumente apsvarstyti keturi „įtikėtini ir provokuojantys“ pasakojimai, kurių vienas aprašė pasaulį po pandemijos su autoritariniu vadovavimu ir didėjančiu piliečių pasipriešinimu.

Scenarijus dažnai naudoja analitikai, siekdami atsižvelgti į galimą riziką dėl valdymo ar investavimo sprendimų.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min