Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 06:02

15min paaiškina: S.Skvernelio gatvės remontas – kokie sprendimai buvo priimti 2015-aisiais

S.Skvernelis ir A.Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / S.Skvernelis ir A.Butkevičius

Po 15min tyrimo dėl gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, remonto viešojoje erdvėje ėmė plisti prieštaringa informacija dėl to, kieno priimti sprendimai tai lėmė. Parlamentarui Algirdui Butkevičiui antradienį teko paneigti informaciją, kad sprendimas skirti papildomas lėšas Smiglių kaimo Upės gatvės tvarkymui jo vadovautos Vyriausybės buvo priimtas dar 2015 metais. 15min paaiškina, kaip viskas buvo iš tikrųjų, taip pat ir tai, kodėl Vilniaus rajono savivaldybė galėjo pretenduoti į papildomas lėšas.

Praėjusią savaitę publikuotas 15min tyrimas skelbia, kad iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma teko S.Skvernelio gyvenamai gatvei asfaltuoti. Ją į remontuotinų sąrašą spalio pabaigoje įtraukė Vilniaus rajono savivaldybės taryba, o po penkių dienų pinigų darbams skyrė Vyriausybė.

Situaciją dėl gatvės pirmadienį trumpai paaiškino S.Skvernelis, o antradienį A.Butkevičius pareiškė, kad jo vadovaujama Vyriausybė nepriėmė jokių su Upės gatvės tvarkymu susijusių sprendimų.

Taip jis sureagavo ne į S.Skvernelio pareiškimą, bet į žiniasklaidos pranešimus, kad sprendimas skirti papildomų lėšų esą buvo priimtas dar A.Butkevičiaus Vyriausybės.

Taip žiniasklaida interpretavo S.Skvernelio pasakymą, jog 2015 metais A.Butkevičiaus Vyriausybė priėmė sprendimus dėl kompleksinių priemonių rajonams, kurie kitoje finansinėje perspektyvoje nebeturės ES paramos.

Kas įvyko 2015 metais?

2015 metais A.Butkevičiaus Vyriausybė priėmė sprendimą, sudariusį galimybę šešioms tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms gauti papildomų lėšų kelių bei gatvių remontui.

Sprendimas buvo priimtas 2015 metų sausio 14 dienos Vyriausybės pasitarime.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Algirdas Butkevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Algirdas Butkevičius

Įdomu tai, jog klausimą, susijusį su tautinių mažumų gausiai apgyvendintais regionais, pasitarime pristatė ne kas kitas, o vidaus reikalų ministro pareigas A.Butkevičiaus Vyriausybėje ėjęs S.Skvernelis.

Viena iš jo pristatytų daugybės priemonių, kurias parengė A.Butkevičiaus sudaryta darbo grupė, buvo padidinti skiriamus asignavimus (preliminariai 10 proc. iki 2020 metų) vietinės reikšmės keliams bei gatvėms tautinių mažumų gausiai gyvenamame regione.

Remiantis šiuo sprendimu, šių metų spalį perskirstant lėšas Vilniaus ir Trakų rajonai gavo papildomų pinigų.

Tačiau BNS išsiaiškino, kad minėti du rajonai pagal Vyriausybės protokolo nuostatą pinigų gavo antrą kartą šiais metais ir jų gauta suma gerokai viršijo 10 proc. BNS suskaičiavo, kad Vilniaus rajono savivaldybei per metus teko 17,6 proc. nuo skaičiuojamųjų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, Trakų rajono savivaldybei – 21,3 proc.

Kada pajudėjo ledai dėl Upės gatvės?

Kilus skandalui premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikino, kad kelias į remontuotinų sąrašą pateko dar 2015-aisiais.

„Į remontuotinų sąrašą tas kelias 2015 metais ar 2016 metais buvo (įtrauktas – aut.)“, – praėjusią savaitę lankydamasis 15min studijoje kalbėjo jis.

Anksčiau atsakydama į 15min klausimus Vilniaus rajono savivaldybė pateikė informaciją, kad Upės gatvė į tikslinių objektų sąrašą buvo įtraukta vėliau, 2018 metais. Tai objektai, kurių tvarkymui buvo skiriamos Kelių direkcijos tikslinės Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, bet Kelių direkcija jų Upės gatvei tuomet nesutiko duoti.

Ledai pajudėjo 2019 m. spalio 25 dieną, kai Vilniaus rajono savivaldybė patvirtino atnaujintą objektų, kuriems skiriamos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos sąrašą. Jame atsirado 1,6 kilometro ilgio Upės gatvės atkarpa.

Po 5 dienų Vyriausybė pritarė, kad Vilniaus rajono savivaldybės gatvėms papildomai būtų skirta 300 tūkst. eurų, 299,9 tūkst. iš jų atiteko S.Skvernelio gatvei.

Komentarai: 28

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min