Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: sprendimas dėl V.Navicko ir Š.Skučo sąžiningas, bet politiškai neteisingas

Premjeras Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Kaune vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos posėdyje, kaip ir tikėtasi, vienu svarbiausių klausimų tapo partijos Priežiūros komiteto narių priimtas sprendimas dėl Vilniaus mero Viliaus Navicko.

Tarybos posėdyje dalyvavęs Priežiūros komiteto atstovas pristatė motyvus, kodėl buvo priimtas toks sprendimas. Prieš šį klausimą salėje buvę žiniasklaidos atstovai paprašyti išeiti – pranešta, kad šis klausimas ir po jo sekusios diskusijos vyks „už uždarų durų". O visuomenei informacija bus pateikta vėliau.

Tačiau dar prieš tai partijos pirmininkas Andrius Kubilius tikino, kad, jo akimis, priimtas sprendimas sąžiningas.

Priežiūros komitetas partijai yra tarsi Konstitucinis teismas. Jis pats gali tik apsispręsti, ar dar sykį svarstyti savo priimtus sprendimus, ar ne. Įsitikinęs A.Kubilius.

„Priežiūros komitetas pateikė savo motyvus, kodėl buvo pasielgta taip. Sprendimas sąžiningas, tik gal politiškai neteisingas. Tikrai turiu pasakyti, kad netoleruotinas yra mero galvojimas, kad kontrolierius turi būti paklusnus merui. Ar privačiame pokalbyje, ar viešame pokalbyje – tai yra visiškai netoleruotina“, – TS-LKD tarybos posėdyje kalbėjo A.Kubilius. Jis pabrėžė, kad partija negali tapti Vilniaus problemos įkaite, todėl sprendimas dėl situacijos Vilniuje turi būti priimtas nedelsiant.

„Tarybos posėdyje išklausėme Priežiūros komiteto motyvus, kurie buvo įvertinti įvairiai. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad Priežiūros komitetas partijai yra tarsi Konstitucinis teismas. Jis pats gali tik apsispręsti, ar dar sykį svarstyti savo priimtus sprendimus, ar ne“, – kalbėjo A.Kubilius.

Priminsime, kad penktadienį 15min.lt rašė, kad konservatorių partijai atstovaujanti parlamentarų grupė reikalauja TS-LKD Priežiūros komiteto narius skubiai atstatydinti. Parlamentarai priekaištauja šiam komitetui už tai, kad jis nepašalino iš partijos etikos ribas peržengusio Vilniaus mero V.Navicko.

Priminsime, kad neseniai viešai paskelbta, jog V.Navickas, rugsėjo pradžioje susitikęs su Vilniaus savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, „mokė“ jį daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai. Pastarasis pokalbį įrašė ir išplatino. Priežiūros komiteto narių sprendimu, už pokalbio įrašinėjimą slapta ir jo paviešinimą Š.Skučas buvo pašalintas iš TS-LKD. V.Navicko narystė partijoje buvo sustabdyta su galimybe ją atnaujinti po metų.

„Seimo narių siūlymą atsistatydinti Priežiūros komitetui vertinu kaip neapgalvotą. Juo labiau, kad dalis pasirašiusių politikų patys ne kartą buvo svarstyti Priežiūros komitete. Siūlyti šiam komitetui atsistatydinti yra tas pats, kas siūlyti atsistatydinti Konstituciniam teismu, jeigu kam nors nepatinka jo priimti sprendimai, – sakė A.Kubilius. – Pagarba Priežiūros komitetui yra mūsų atsakomybė. Ir švaistytis kažkokiais nepagrįstais pasiūlymais, manau, yra visiškai neatsakinga“.

Pasak premjero, posėdžio metu Priežiūros komiteto atstovas paaiškino, kodėl buvo priimtas kitoks sprendimas dėl Š.Skučo likimo.

Tai susiję su procedūromis. Politine, žmogiška prasme, manau, kad sankcijos turėtų būti vienodos abiems“, – duodamas interviu žiniasklaidos atstovams sakė A.Kubilius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min