15min be reklamos
Publikuota 2019 01 03, 19:34

A.Tapinas iš S.Skvernelio reikalauja atsiprašymo ir paskleistos informacijos paneigimo

Argumentuodamas paskleista tikrovės neatitinkančia, garbę ir orumą žeminančia informacija bei šmeižtu, reikalaudamas informacijos paneigimo ir atsiprašymo, visuomenininkas, žurnalistas Andrius Tapinas ketvirtadienį pranešė besikreipsiantis į Vyriausybės kanceliariją.
Andrius Tapinas
Andrius Tapinas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kreipdamasis į premjerą Saulių Skvernelį, A.Tapinas per 14 dienų Vyriausybės ir Seimo svetainėse, jų pirmuosiuose puslapiuose, pareikalavo paskelbti tokio turinio tekstą:

„Aš, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, 2018 metų gruodžio 6 dieną Seimo Liberalų frakcijos posėdyje paskelbiau tikrovės neatitinkančią, žurnalisto Andriaus Tapino garbę ir orumą žeminančią informaciją: „(Dabar, kas vyks sekmadienį, nesuprantu kodėl mitingas kažkoks ar ten akcija, bet organizuoja ne profsąjungos, organizuoja ponas Tapinas, kuris dabar tampa politiku, nebe žurnalistu. Profesinės sąjungos yra įtrauktos į politiką. Tiesiog, jeigu tokio chaoso tikslas yra pakeisti šalyje teisėtai išrinktą valdžią, tai tą tikslą reikėtų ir įvardinti“.

Neturiu duomenų, kad ponas Andrius Tapinas turėjo tikslą savo veiksmais pakeisti šalyje teisėtai išrinktą valdžią.

Neturiu duomenų, kad ponas Andrius Tapinas vykdo politinę veiklą
Neturiu duomenų, kad ponas Andrius Tapinas buvo gruodžio 9 dienos protesto mitingo organizatorius.

Atsiprašau gerbiamo žurnalisto Andriaus Tapino už šias mano prasimanytas ir, siekiant mano asmeninių politinių tikslų, metant niekuo nepagrįstus kaltinimus ir nepaisant dialogo demokratijos principų, paskelbtas žinias, kuriomis siekiau sumenkinti, paniekinti, pažeminti ir pakirsti pasitikėjimą juo, neva jis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą.“

Nepaskelbus šio teksto, A.Tapinas teigia būsiantis priverstas kreiptis į generalinį prokurorą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šmeižimo, tikrovės neatitinkančių, jo garbę ir orumą žeminančių žinių paskleidimo bei dėl persekiojimo už kritiką.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Vadovaujantis LR valstybės politikos elgesio kodeksu turiu teisę kreiptis dėl valstybės politiko galimai padaryto šiame kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų pažeidimo į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo A.Tapinas.

Jis, aiškindamas savo poelgį, teigia tai darantis ne tik dėl savęs – tikina norintis gyventi valstybėje, „kurios kiekvienas pilietis neturėtų jausti nerimo, kad aukštas pareigas ir milžinišką įtaką turintis renkamas pareigūnas gali bet kurią akimirką nuspręsti sunaikinti jo reputaciją ir daugelio metų įdirbį“.

„Tikiu, kad sveikas protas nugalės ir gerbiamas Ministras Pirmininkas ras savyje stiprybės pripažinti skleidęs tikrovės neatitinkančias žinias ir atsiprašyti“, – socialiniame tinkle rašo žurnalistas.

Viešą A.Tapino kreipimąsi į S.Skvernelį ketvirtadienio vakarą transliavo ir jo įkurta internetinė televizija „Laisvės TV“.

Apie tai, kad konservatoriai vykdo nuoseklų valdžios pakeitimo planą, o A.Tapino inicijuota streikuojančių mokytojų palaikymo akcija „Paskutinis skambutis“ yra jo suorganizuota, S.Skvernelis užsiminė gruodžio 6-ąją vykusio Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdžio metu.

Vėliau kalbėdamas Seime S.Skvernelis pareiškė, kad konservatorių veikimas „yra Kremliaus politikos vykdymas ir abejonių yra, ar ten nėra sąsajų su Rusijos specialiosiomis tarnybomis“, tą atsakys „specialiosios tarnybos“.

Premjeras pranešė „dėl procesų, vykstančių šalyje“ kreipęsis į visus kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos subjektus.

Žurnalistų klaustas, ar kreipimasis susijęs su mokytojų streiku ir mitingu „Paskutinis skambutis“, S.Skvernelis atsakė: „Ne tik tai, matome, kas šiuo metu vyksta, inspiracijos, matome tą pačią Prancūziją, kokios valstybės ausys pradėjo lįsti.“

Su visa įvykių ir S.Skvernelio retorikos chronologija, nuo ko prasidėjo kalbos apie perversmą ir kaip keitėsi grėsmės objektas, galite susipažinti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min