15min be reklamos
2017 10 18, 13:26

Akademinės etikos kontrolierius: KTU rektoriaus P.Baršausko darbas gali būti laikomas plagiatu

Kauno technologijos universiteto rektoriaus Petro Baršausko darbas gali būti laikomas plagiatu, sako Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas, konstatavęs, kad rektorius pažeidė akademinę etiką.
Petro Baršausko spaudos konferencija
Petro Baršausko spaudos konferencija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Plagiatas yra vienas iš akademinio nesąžiningumo pavyzdžių (...). Duotuoju atveju yra nustatytas akademinės etikos pažeidimas – nesąžiningas elgesys ir tas nesąžiningas elgesys pasireiškia keletu aspektų: kopijuotas kitų autorių tekstas. Kitais žodžiais, tai yra plagiavimas“, – BNS sakė V.Sadauskas.

Jis pabrėžė, kad plagiatas gali būti fiksuojamas nepriklausomai nuo to, kiek procentų teksto sudaro sutaptys, nes svarbus yra pats svetimo teksto paėmimo ir pateikimo kaip savo faktas.

„Nesvarbu, ar sutaps penkiasdešimt procentų, ar vienas procentas, tai bus plagiatas – svetimo teksto paėmimas. Jeigu P.Baršauskas paėmė svetimą tekstą, tai jis padarė akademinį pažeidimą – nusižengė akademiniam sąžiningumui“, – kalbėjo kontrolierius.

Akademinės etikos kontrolierius antradienį paskelbė, kad P.Baršauskas pažeidė akademinės etikos ir intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo principus.

Pats P.Baršauskas trečiadienį paskelbė, kad etikos kontrolieriaus sprendimą skųs teismui, o kaltinimus dėl plagiato vadina politiniu susidorojimu.

Habilitaciniam laipsniui gauti skirtą monografiją P.Baršauskas 2002 metais gynėsi bendroje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir VU komisijoje.

Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas trečiadienį sakė, kad iš P.Baršausko tikrai bus atimtas habilituoto daktaro laipsnis, nepriklausomai nuo to, ar jis nutars ginčyti nepalankią akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus išvadą teisme.

Dar atliekant šį tyrimą, P.Baršauskas po raginimų atsistatydinti KTU tarybai įteikė prašymą jį atleisti – rektorius nustos eiti pareigas nuo spalio 25-osios. Jis pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min