Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 4d. 13:34

Algirdas Butkevičius nesako, ką dabar dirba jo žentas

Evaldas Vaitasius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Evaldas Vaitasius
Premjero Algirdo Butkevičiaus žentas Evaldas Vaitasius nuo spalio nebėra viešųjų ryšių ir renginių organizavimo bendrovės „Ministerium“ akcininku. Įrašas apie jį dingo ir iš premjero privačių interesų deklaracijos. Kuo dabar užsiima E.Vaitasius, premjeras nesako. Tik griežtai neigia savo žodžius esą žentas turėjo vilčių dirbti su Kinija.

Dar rugsėjį Liberalų sąjūdžio frakcijai aiškindamasis dėl E.Vaitasiaus įsigytų viešųjų ryšių įmonės „Ministerium“ akcijų, premjeras užsiminė, kad jo žentas apskritai viešuosiuose ryšiuose nieko neišmano, o 50 proc. „Ministerium“ akcijų įsigijo ketindamas keisti įmonės veiklą.

Tuomet premjeras kalbėjo, kad anksčiau E.Vaitasius dirbo su Kinija, tik po Dalai Lamos vizito Lietuvoje esą jo ryšiai toje šalyje sutrūkinėjo, tačiau gal bus atnaujinti. 

A.Butkevičius per ketverius metus premjero poste į Kiniją jau vyko dukart, Lietuvoje praėjusią vasarą viešėjo Kinijos Liaudies Respublikos Valstybės Tarybos vicepremjeras Gaoly Džangas. Tačiau premjeras sako, kad jo žentui atnaujinti ryšių Kinijoje jo vizitai nepadėjo ir jis toliau ieško darbo privačiame sektoriuje.

„Jis su Kinija dirbo anksčiau, gal kokiais 2010-aisiais. Dirbo. O šiuo metu jis neužima labai atsakingų pareigų, bet turi daug kontaktų. Aišku, su valstybės institucijomis jokių ryšių tikrai neturės. Suprato. Tikrai neturės ir neplanuoja. Dirbs privačiame sektoriuje su privačiomis kompanijomis. Turi idėjų planų, bet šiandien dar negaliu jų atskleisti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė premjeras.

E.Vaitasius anksčiau buvo viešųjų ryšių bendrovės „Ministerium“ akcininkas. Tačiau spalį, kilus skandalui dėl „Ministerium“ laimėtų valstybinių užsakymų ir pradėjus domėtis, kokiomis sąlygomis akcijos buvo įsigytos, premjero žentas akcijas pardavė. 

A.Butkevičius tuomet teigė tikįs, kad sprendimas parduoti akcijas „grąžins šeimai ramybę“.

E.Vaitasius 50 proc. „Ministerium“ akcijų pernai balandį įsigijo iš likusias įmonės akcijas valdžiusio Manto Krasausko, kuris anksčiau jas įsigijo iš buvusios premjero visuomeninės patarėjos Dalios Kutraitės-Giedraitienės sūnaus Simono Giedraičio.

Seimo Antikorupcijos komisija iki šiol tiria, „ar tai nebuvo apsimestinis sandoris, kuris galėtų būti vertinamas kaip atsilyginimas ar dovana ministro pirmininko šeimai“.

E.Vaitasius spalio pradžioje akcijas pardavė. Šių sandorių kaina nebuvo atskleista.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) yra nustačiusi, kad socialdemokratų kontroliuojama Ūkio ministerija įmonei „Ministerium“ stambų užsakymą davė nusižengdama įstatymui.

Konkurencijos taryba taip pat nustatė du kartelinius susitarimus ir „Ministerium“ skyrė baudą.

Tik Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nenustačiusi nusikaltimo požymių įmonės veikloje atsisakė pradėti  tyrimą dėl „Ministerium“ veiklos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min