Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 25d. 20:00 , Atnaujinta: 2020 spalio 26d. 02:53

Antrasis Seimo rinkimų turas: konservatoriai laimėjo, buria koaliciją su liberalais

Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė
15min nuotr. / Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė

Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kurie, negalutiniais duomenimis, užsitikrino 50 mandatų. Sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis jau paskelbė, kad kartu su Laisvės partija ir Liberalų sąjūdžiu sėsis prie derybų stalo dėl koalicijos formavimo. Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjungos lyderiai pripažino pralaimėjimą rinkimuose – LVŽS laimėjo 32 mandatus

Specialią 15min laidą apie rinkimų rezultatus žiūrėkite čia

Rinkimų naktį G.Landsbergis sakė, kad dėl koalicijos formavimo kalbėsis su abiem liberaliom partijom. Negalutiniais duomenimis, Liberalų sąjūdis turėtų gauti 13 mandatų, o Laisvės partija – 11. Po vidurnakčio TS-LKD ir Liberalų sąjūdis Seime surengė bendrą spaudos konferenciją.

Pasak Liberalų sąjūdžio atstovo Simono Gentvilo, partija norėtų vadovauti Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Švietimo ir galbūt Sveikatos apsaugos ministerijoms, taip pat jis teigė, kad antrai pagal dydį valdančiajai frakcijai priklausytų ir Seimo pirmininko postas, kurį greičiausiai užimtų V.Čmilytė-Nielsen.

Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sakė, kad partija norėtų dalyvauti koalicijos formavime: „Mes norėtume prisidėti prie centro dešinės koalicijos, įgyvendinti pokyčius Lietuvai. Jeigu gausime šį kvietimą, mes jį svarstysime. Mums svarbu atnešti pokyčius į švietimą, į ekonominę darbotvarkę <...>, ir kad pagaliau išspręstume pagrindines žmogaus teisių problemas, kurios kamuoja mus jau 30 metų“, – komentavo politikė.

Konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija pirmadienio naktį paskelbė, kad ketina formuoti Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę. Trijų partijų vadovai teigia, kad Seimo rinkimais Lietuvos piliečiai „išreiškė naujos politinės kultūros ir kokybės lūkestį“. „Visuomenė išreiškė pasitikėjimą demokratinėmis, teisės viršenybės principą, žmogaus teises gerbiančiomis politinėmis partijomis, o šalį valdžiusių atžvilgiu sumenkęs pasitikėjimas liudija politinių permainų būtinybę“, – rašoma paskelbtoje deklaracijoje.

Pripažino pralaimėjimą

Tuo metu dabartinės valdančiosios partijos LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis prieš vidurnaktį pripažino pralaimėjimą: „Mes neturime iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą.“

Jis taip kalbėjo, kad yra pasirengęs dirbti opozicijoje, tačiau neatskleidė, ar imtųsi imtųsi iniciatyvos ir taptų Seimo opozicijos lyderiu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis premjeras Saulius Skvernelis pralaimėjo kovą sostinės Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje apygardoje Vilniuje. Jo varžovė Seimo narė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė gavo net 64 proc. balsų.

Mandatus iškovojo penki ministrai

Seimo narių mandatus iškovojo penki iš aštuonių rinkimuose dalyvavusių kadenciją baigiančios Vyriausybės ministrų. Parlamente taip pat liks ir premjeras S.Skvernelis.

Naujajame parlamente nebebus trijų rinkimuose dalyvavusių ministrų – ekonomikos ministro Rimanto Sinkevičiaus, užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ir susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

Antrajame rinkimų ture mandatus iškovojo žemės ūkio ministras socdarbietis Andrius Palionis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Su „valstiečių“ sąrašu į Seimą pateko antruosiuose turuose savo apygardose pralaimėję premjeras S.Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis, nekėlęs savo kandidatūros vienmandatėje apygardoje.

Perskaičiuos balsus

Po rinkimų sekmadienį neaiškumų lieka dėl Utenos vienmandatės apygardos. Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių kandidatas Edmundas Pupinis Utenos vienmandatėje apygardoje surinko po lygiai balsų.

Suskaičiavus rezultatus visose 32-ose apylinkėse E. Pupinis ir G. Paluckas surinko po 7075 balsus. Pirmadienį planuojamas balsų perskaičiavimas.

Seimo rinkimuose mandatus laimėjo:

 • Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 50
 • Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 32
 • Lietuvos socialdemokratų partija – 13
 • Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 13
 • Laisvės partija – 11
 • Darbo partija – 10
 • Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – 3
 • Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 3
 • Išsikėlę patys – 4
 • Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 1
 • Lietuvos žaliųjų partija – 1

Svarbiausias naujienas skaitykite žemiau:

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

V.Čmilytė-Nielsen įveikė M.Majauską

01:28

Senamiesčio-Žvėryno apygardoje mandatą laimėjo LRLS pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, gavusi 53,90 proc. balsų. TS-LKD atstovas Mykolas Majauskas pelnė 43,09 proc. balsų.

Konservatoriai ir dvi liberalų partijos paskelbė bendrą deklaraciją

01:13

Konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija pirmadienio naktį paskelbė, kad ketina formuoti Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę.

„Esame pasiryžę telktis siekdami atkurti pasitikėjimo ryšius valstybėje bei tarp jos žmonių ir formuoti koaliciją bei Vyriausybę, vadovaujamą Ingridos Šimonytės“, – rašoma partijos pirmininkų deklaracijoje.

Pirminiais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo 50 mandatų Seime ir kartu su koalicijos partneriais turėtų trapią daugumą parlamente.

Trijų partijų vadovai teigia, kad Seimo rinkimais Lietuvos piliečiai „išreiškė naujos politinės kultūros ir kokybės lūkestį“.

„Visuomenė išreiškė pasitikėjimą demokratinėmis, teisės viršenybės principą, žmogaus teises gerbiančiomis politinėmis partijomis, o šalį valdžiusių atžvilgiu sumenkęs pasitikėjimas liudija politinių permainų būtinybę“, – rašoma deklaracijoje.

Partijų vadovai teigia, kad „Lietuva bus stipresnė, jei politinės jėgos gebės rasti ilgalaikius susitarimus dėl svarbiausių valstybės ir visuomenės raidos klausimų“.

„Esame pasiruošę atstovauti visiems Lietuvos piliečiams, o ne tik tiems, kurie balsavo už mūsų politines jėgas. Todėl prie sutarimų dėl svarbiausių koalicijos darbų kviesime prisijungti ir kitas parlamentines politines jėgas bei svarstysime įtraukti jų programines idėjas“, – rašoma deklaracijoje.

A.Matulas ir A.Butkevičius gerina pergalių rekordą vienmandatėse

01:11

Į naują parlamentą perrinkti Seimo nariai konservatorius Antanas Matulas ir nepartinis Algirdas Butkevičius yra daugiausiai kartų vienmandantėse apygardose į Seimą išrinkti politikai.

A.Matulas sekmadienį šeštą kartą šventė pergalę Žiemgalos rytinėje apygardoje, jis surinko 49 proc. balsų. 

Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Matulas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Matulas

Anksčiau ši apygarda vadinosi Pasvalio–Pakruojo, Pasvalio–Panevėžio. 1996 metais Seime pradėjęs dirbti politikas praleido tik 2000–2004 metų kadenciją, kai dirbo gydytoju. 

Ekspremjeras Algirdas Butkevičius sekmadienį vėl Seimo nario mandatą iškovojo Vilkaviškio apygardoje, surinkęs beveik 54 proc. balsų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius

Parlamente jis irgi dirba nuo 1996-ųjų, ir vienintelį kartą, 2016-aisiais, Seimo nariu jis tapo pagal partijos sąrašą, pralaimėjęs kovą vienmandatėje apygardoje.

Seimo narė „valstietė“ Rima Baškienė ir nepartinis Petras Gražulis į parlamentą vienmandatėje apygardoje išrinkti penktą kartą.

Pats save išsikėlęs P. Gražulis Gargždų apygardoje surinko 53,60 proc. balsų. Jis taip pat parlamentaro mandatą turi nuo 1996 metų, bet dukart buvo išrinktas pagal sąrašą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė R. Baškienė į Seimą pateko Šiaulių krašto apygardoje, kur surinko 67,56 proc. balsų.

Nuo 2004 metų ji nepraleido nė vienos Seimo kadencijos, parlamentarės mandatą jai tris kartus suteikė Šiaulių kaimiškoji rinkimų apygarda, vieną kartą – Kuršėnų–Dainų apygarda. 

Penkias kadencijas Šiauliuose Seimo nariu rinktas Valerijus Simulikas šįkart mandato nelaimėjo. Surinkęs 37,5 proc. balsų, jis nusileido pačiam išsikėlusiam Domui Griškevičiui, gavusiam 58,93 proc. balsų. 

Savo pergalių skaičių vienmandatėse apygardose šiemet papildė ir „darbietis“ Valentinas Bukauskas. Parlamentaru jis tapo penktą kartą, keturis kartus mandatą laimėjo Telšių apygardoje.

Sekmadienį už jį balsavo 49,99 proc. rinkėjų.

R.Tamašunienė laimėjo prieš J.Džiugelį

01:06

Nemenčinės apygardoje mandatą laimėjo LLRA-KŠS atstovė Rita Tamašunienė, pelniusi 53,30 proc. balsų. TS-LKD atstovas Justas Džiugelis gavo 44,44 proc. balsų.

Mandatą laimėjo G.Landsbergis

00:49

Suskaičiavus visų 15-os apylinkių duomenis paaiškėjo, kad Centro-Žaliakalnio apygardoje mandatą pelnė TS-LKD atstovas Gabrielius Landsbergis, sulaukęs 59,48 proc. balsų. LVŽS atstovė Audronė Jankuvienė gavo 37,48 proc. balsų.

Naujajame Seime dirbs šeši iš devynių mandatų siekusių Vyriausybės narių

00:45

Seimo narių mandatus iškovojo penki iš aštuonių rinkimuose dalyvavusių kadenciją baigiančios Vyriausybės ministrų. Parlamente taip pat lieka premjeras Saulius Skvernelis. 

Naujajame parlamente nebebus trijų rinkimuose dalyvavusių ministrų – ekonomikos ministro Rimanto Sinkevičiaus, užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ir susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

Antrajame rinkimų ture mandatus iškovojo žemės ūkio ministras socdarbietis Andrius Palionis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Su „valstiečių“ sąrašu į Seimą pateko antruosiuose turuose savo apygardose pralaimėję premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis, nekėlęs savo kandidatūros vienmandatėje apygardoje.

G.Surplys: labai svarbų faktorių suvaidino klišės

00:39

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Giedrius Surplys (51,76 proc.) Sūduvos šiaurinėje apygardoje laimėjo prieš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) kandidatę, dabartinę Seimo narę Ireną Haasę (48,33 proc.).

„Švenčiu su savo kolegomis Šakiuose, kur jie sukūrė stebuklą ir įpiršo suvalkiečiams žemaitį“, – 15min kalbėjo Seimo naujokas.

G.Surplio nuomone, Laisvės partijos sėkmę lėmė tai, kad rinkėjai patikėjo Aušrinės Armonaitės pažadu.

„Paprastai rinkimuose taip jau būna, kad ir kiek geras būtų gyvenimas, vis tiek norime kažko geriau. Čia turbūt tos postmodernistinės viltys pažadėtos ir suvaidino lemiamą faktorių“, – įsitikinęs jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Giedrius Surplys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Giedrius Surplys

Anot G.Surplio, dažnas rinkėjas, klausiamas už ką balsavo ir kalbėdamas apie valstiečius, minėjo „draudimų politiką“, tačiau negalėjo įvardyti konkrečių ribojimų.

„Čia labai svarbų faktorių suvaidino klišės, etiketės, kurios net ne nuo kadencijos pradžios, o dar prieš rinkimus buvo klijuojamos. Iš tikrųjų, daugelis žmonių per daug giliai ir nesusimąstė. Tiesiog nubalsavo už tas klišes ir išėjo kaip išėjo“, – 15min sakė jis.

D.Kreivys įveikė G.Jaunių

00:34

Verkių apygardoje Seimo nario mandatą laimėjo TS-LKD atstovas Dainius Kreivys, sulaukęs 64,31 proc. balsų. Laisvės partijos atstovas Gediminas Jaunius sulaukė 31,35 proc. balsų.

Aušrinė Armonaitė laimėjo Pasaulio lietuvių apygardoje

00:31

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė Seimo nario mandatą laimėjo Pasaulio lietuvių apygardoje – ji surinko 53,15 proc. balsų TS-LKD atstovė Dalia Asanavičiūtė pelnė 44,5 proc. balsų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

 

Socdarbiečiai ir LLRA-KŠS Seime turės po tris mandatus

00:25

Kadenciją baigiančio Seimo valdančiajai koalicijai priklausantys socialdarbiečiai  ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA) naujajame parlamente turės po tris mandatus. 

Juos partijų atstovai laimėjo vienmandatėse apygardose. Abi politinės jėgos pirmajame rinkimų ture neperžengė 5 proc. slenksčio ir į parlamentą nepateko.

Vienmandatėse apygardose mandatus antrame ture iškovojo Socialdemokratų darbo partijos atstovai Andrius Palionis, Jonas Pinskus ir Zigmantas Balčytis.  

LLRA vienmandatėse apygardose pirmame ture laimėjo Česlavas Olševskis ir Beata Petkevič, o antrame – Rita Tamašunienė. 

Su 4,8 proc. rinkėjų balsų Lenkų rinkimų akcija partijų rikiuotėje liko septinta, o socialdarbiečiai su 3,17 proc., – aštunti. 

Pirmieji rinkimai socialdarbiečių mandatais neapdalino 

Antrajame ture vienmandatėse apygardose dėl patekimo į parlamentą varžėsi keturi socialdarbiečiai, o konkurentus pavyko įveikti trims.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius (35,19 proc.) Jonavos apygardoje pralaimėjo socialdemokratui Eugenijui Sabučiui (64,81 proc.). 

Dainavos apygardoje žemės ūkio ministras A.Palionis (60,45 proc.) antrame ture įveikė socialdemokratę Jūratę Zailskienę (39,55 proc.).

J.Pinskus, gavęs apie 60,1 proc. rinkėjų balsų, laimėjo prieš konservatorių Valentiną Stundį (39,8 proc.)

Su socialdarbiečiais Seimo nario mandato Šilutės apygardoje siekė partijai nepriklausantis Z.Balčytis. Jis laimėjo (62,40 proc.) prieš konservatorę Sandrą Tamašauskienę (37,60 proc.) ir pateko į Seimą. 

Su „valstiečiais“ į Seimo rinkimus nuėjo dar du buvę socialdarbiečių frakcijos nariai Antanas Vinkus, Kuršo apygardoje įveikęs (61,1 proc.) konservatorių Juozą Mažeiką (38,9 proc.), bei iš partijos pasitraukusi Rimantė Šalaševičiūtė. Ji vienmandatėje apygardoje į antrą turą nepateko, bet į Seimą pateko „valstiečių“ sąraše.  

Valdantieji „valstiečiai“ liepos 10-ąją paskelbė nutraukią susitarimą su socialdarbiečiais dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo.

Socialdarbiečiai Seimo vienmandatėse apygardose buvo iškėlę 50 kandidatų. Dėl mandato varžėsi du ministrai. Užsienio reikalų ministras nepartinis Linas Linkevičius Pasaulio lietuvių apygardoje liko trečias. 

Socialdarbiečiai susiformavo, kai 2017 metų rugsėjį Lietuvos socialdemokratų partijos taryba nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ ir frakcija suskilo. 

Nuo 2017-ųjų  spalio vidurio parlamentinė grupė pavadinta Socialdemokratų darbo frakcija, netrukus sukurta to paties pavadinimo partija.

Į Seimą nepatekęs ir Fabijoniškių apygardoje per pirmą turą šeštas likęs partijos lyderis Gediminas Kirkilas žadėjo, kad socialdarbiečiai kaip partija išliks ir dalyvaus 2024  metų rinkimuose į Seimą. Jo skaičiavimais, dabar partijoje yra apie 4 tūkst.  narių. 

Dabar frakcijoje dirba 11 narių. 

Lenkų rinkimų akcija mandatų gavo mažiausiai per pastaruosius 8 metus

Seime dirbs trys LLRA-KŠS atstovai: per pirmąjį turą parlamentarų mandatus užsitikrino Č.Olševskis ir B.Petkevič. 

Į antrąjį turą patekusioms dviem šios partijos kandidatėms teko susidurti su konservatorių atstovais ir joms sekėsi skirtingai. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė (57 proc.) varžovą Justą Džiugelį (43 proc.) įveikė, o Romualda Poševeckaja (36,39 proc.) nusileido Monikai Navickienei (63,61 proc.).  

Po rinkimų pirmojo turo partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis sakė prisiimantis atsakomybę dėl nesėkmingo pasirodymo rinkimuose, bet abejojo, ar partija priims jo atsistatydinimą.

Jie yra kreipęsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją su skundu, kuriuo prašoma negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje. Partija teigia, kad dėl „Laisvės TV“ kampanijos prieš partijos lyderį ir partiją buvo šiurkščiai pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

Aukščiausiojoje Taryboje – Atkuriamajame Seime 1990–1992 metais Lenkų frakciją sudarė 8 parlamentarai. Po tiek pat Seimo narių LLRA-KŠS frakcijoje buvo 2012-2016 bei 2016-2020 metų kadencijose. 1992-1996 metais Lietuvos lenkų sąjungos frakcijoje dirbo keturi parlamentarai, 2008-2012 metais ši politinė jėga turėjo tris mandatus, 2000-2008 metais – po du, o 1996-2000 metais – vieną. 

Per 1996-2012 metų kadencijas partija frakcijos subūrusi nebuvo. 

Dabar frakcijoje dirba aštuoni nariai.

V.Tomaševskis Seimo nariu buvo išrinktas dvi kadencijas, 2000-2008 metais, nuo 2009 metų iki dabar yra europarlamentaras. 

LLRA-KŠS vadovu yra nuo 1999 metų. 

Tomas Vytautas Raskevičius: biudžeto korekcijos yra galimos

00:24

Pasak į Seimą pagal partijos sąrašą patekusio Laisvės partijos nario Tomo Vytauto Raskevičiaus, partijai svarbu, kad būsimi koalicijos partneriai išgirstų jų keliamus prioritetus – švietimas, ekonomikos skatinimas, žmogaus teisės.

„Vystant konstruktyvų pokalbį, jau išeinant iš rinkiminio periodo tam tikrų susitarimų ir konsensusą tikrai pavyks pasiekti“, – kalbėjo jis.

T.V.Raskevičius rinkėjams pažadėjo, kad per 100 dienų registruos įstatymą dėl partnerystės įteisinimo. Jis džiaugėsi, kad politinės kampanijos metu šis klausimas tapo politinės darbotvarkės dalimi. 

„Apie tai labai daug kandidatų ir politinių jėgų diskutavo. Labai džiaugiuosi girdėdamas tas diskusijas, nes net tame laikotarpyje iki rinkimų pradėjome diskutuoti ne apie tai, ar reikia partnerystės, bet kokia ji turėtų būti. Man atrodo, kad politinis konsensusas šioje srityje formuojasi, Seime jį tikrai pavyks surasti. Labai nustebčiau, jei šalies vadovui, turint pasirašyti priimtą įstatymą, kiltų klausimų dėl tokio dalyko, kuris tik pagerina tam tikros socialinės grupės padėtį ir įtrintina visų piliečių lygybę prieš įstatymą“, – aiškino jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius

T.V.Raskevičius 15min tikino, jog kitų metų biudžeto korekcijos yra galimos.

„Turime labai daug pažadų dėl paramos, ypač valdant pandemiją, kuri panašu, dar ir įsismarkauja antrąja banga, todėl svarbu pajamas racionaliai investuoti taip, kad jos sukurtų pridėtinę vertę ir grąžą ilguoju laikotarpiu, o ne tiesiog investuoti į tam tikrus projektus, kad tie pinigai tiesiog suktųsi ekonomikoje. Reikia peržiūrėti ir valstybės DNR planą, kuris yra svarstomas biudžeto kontekste“, – kalbėjo jis.

Naktį Seime – pirmieji pokalbiai dėl koalicijos, Liberalų sąjūdis norėtų keturių ministerijų ir Seimo pirmininko posto

00:16

Seimo rinkimus laimėjusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) imasi iniciatyvos formuoti koaliciją. Anot partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio ir sąrašo lyderės Ingridos Šimonytės, su Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio vadovais iki spaudos konferencijos spėta apsikeisti žinutėmis. Netrukus po to, apie vidurnaktį, į Seimą atvyko Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Simonas Gentvilas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

00:15

Jau naktį į pirmadienį prasidėjo būsimosios koalicijos dėlionės. 15min užfiksavo, kad Seime renkasi liberalų ir konservatorių atstovai.

 

 

M.Maldeikis: nepadariau visko, ką galėjau

00:04

Seimo naujokas, su Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD) kandidatavęs Matas Maldeikis 15min studijoje tikino, kad šiuo metu dar nėra pasirašinėjama valdančiosios koalicijos sutartis.

Be to, Sėlos vakarinėje apygardoje save išsikėlęs Valdemaras Valkiūnas (53,59 proc.) įveikė M.Maldeikį (42,14 proc.).

„Objektyviai imant ir analizuojant suprantu, kad nepadariau visko, ką galėjau. Visada didžiausias resursas yra laikas, aš jo mažiau turėjau negu norėčiau nunešti savo žinutę iki galo ir įrodyti. Tai nėra Tėvynės sąjungai palanki vienmandatė, bet buvo labai įdomus darbas, ten yra puikūs skyriai, puikūs žmonės. Manau, kad tai yra laimėjimas, nes tiek daug žmonių mane išgirdo, esu antrame ture. Ponas Valkiūnas turi didelį įdirbį, jis yra ir buvęs Seimo narys, meras ir yra žinomas“, – kalbėjo jis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Matas Maldeikis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Matas Maldeikis

M.Maldeikio teigimu, konservatoriai su liberalais sutars žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės klausimais.

„Specifiniais klausimais, kuriuos jie kelia, pas mus politinėje grupėje yra skirtingų pozicijų. Žiūrėsime ir, manau, rasime konsensusą. Ieškoti tai, kas mus išskirs, nenorėčiau, nes manau, kad bus žymiai daugiau mus jungiančių“, – sakė jis.

A.Veryga pralaimėjo G.Skaistei

23:58

TS-LKD atstovė G.Skaistė (58,95 proc.) dėl mandato antrajame ture įveikė LVŽS atstovą A.Verygą (37,74 proc.).

Premjeras S.Skvernelis pralaimėjo kovą vienmandatėje apygardoje

23:58

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis premjeras Saulius Skvernelis pralaimėjo kovą sostinės Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje apygardoje Vilniuje.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus balsus 11-oje apylinkių iš 12, Seimo rinkimų antrajame ture S.Skvernelis surinko beveik 34 proc. rinkėjų balsų.

Jo varžovė Seimo narė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė gavo 64 proc. balsų.

„Valstiečių“ sąrašo lyderis Seimo nario mandatą parlamente jau buvo užsitikrinęs per pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje.

2016 metais S.Skvernelis į Seimą buvo išrinktas tuometinėje Karoliniškių apygardoje. Jis tuomet surinko 52,82 proc. balsų ir įveikė konservatorių Kęstutį Masiulį, gavusį 44,55 proc. balsų.

R.Karbauskis pripažino „valstiečių“ pralaimėjimą

23:44

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pripažino pralaimėjimą Seimo rinkimuose. Jeigu „valstiečiai“ dirbs opozicijoje, R.Karbauskis žada, kad jie bus konstruktyvūs.

Plačiau skaitykite čia.

 

Konservatoriai imasi iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą

23:34

Seimo rinkimus laimėjusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) imasi iniciatyvos formuoti koaliciją. Anot partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio ir sąrašo lyderės Ingridos Šimonytės, su Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio vadovais iki spaudos konferencijos spėta apsikeisti žinutėmis. „Yra pasiūlymas kalbėtis“, – joje sakė I.Šimonytė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

 

„Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas R.Žemaitaitis iškovojo Seimo nario mandatą

23:31

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui pavyko iškovoti Seimo nario mandatą, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Partija prieš dvi savaites neįveikė rinkimų barjero, daugiau nė vienas jos atstovas nepateko į antrąjį Seimo rinkimų turą.

Suskaičiavus balsus 51 apylinkėje iš 54, R.Žemaitaitis Kelmės–Šilalės vienmandatėje apygardoje surinko apie 65 proc. balsų. Už jo varžovą konservatorių Joną Gudauską balsavo apie 33 proc. rinkėjų.

R.Žemaitaitis Seime dirba nuo 2008 metų. Anksčiau jis priklausė partijai „Tvarka ir teisingumas“. Šiemet ji susijungė su Lietuvos laisvės sąjunga ir judėjimu „Pirmyn, Lietuva“ ir įkūrė partiją „Laisvė ir teisingumas“.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

 

Radviliškio meras A.Čepononis pateko į Seimą, Trakų merei E.Rudelienei nepavyko

23:28

Radviliškio laukia nauji mero rinkimai – šios savivaldybės meras Antanas Čepononis antrajame rinkimų ture iškovojo pergalę ir pateko į Seimą.

Merės postą į parlamentarės mandatą iškeisti norėjusi Trakų merė Edita Rudelienė patyrė pralaimėjimą, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Suskaičiavus balsus visose apylinkėse, su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais kandidatavęs A.Čepononis surinko 50 proc. balsų ir už savęs paliko 46 proc. balsų surinkusį „valstietį“ Aurimą Gaidžiūną.

A.Čepononis BNS patvirtino eisiantis į Seimą ir sakė kol kas nežinantis, ką palaikys vietoj savęs į mero postą. 

„Tiesiog rinksimės, kalbėsimės, kas tai galėtų perimti“, – sakė pernai tiesioginius mero rinkimus laimėjęs politikas.

Trakų-Vievio apygardoje su Liberalų sąjūdžiu kandidatavusi E.Rudelienė surinko 43 proc. balsų ir nusileido Lietuvos socialdemokratų partijos atstovui Kęstučiui Vilkauskui, gavusiam apie 54 proc. rinkėjų palaikymą.

G.Paluckas ir E.Pupinis surinko po vienodą skaičių balsų

23:27

Suskaičiavus visus Utenos apygardos rinkėjų balsus – lygiosios. LSDP vadovas G.Paluckas ir TS-LKD atstovas E.Pupinis surinko po vienodą skaičių balsų – po 7075.

Rinkėjų balsai bus perskaičiuoti. Jei jų liks tiek pat, Seimo nariu taps E.Pupinis, kuris pirmavo po pirmojo turo.

A.Veryga apie galimą naują daugumą: visiškai nuoširdžiai jiems nepavydžiu

23:25

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad jeigu aplinkybės susiklostys taip, jog naują valdančiąją daugumą ir Vyriausybę formuos kita politinė jėga, jis jai nuoširdžiai nepavydi. Anot jo, dėl koronaviruso pandemijos niekam pasaulyje dabar nėra lengva, nebus lengva ir Lietuvoje.

Daugiau skaitykite.

Viktorija Čmilytė-Nielsen vis dar pirmauja

23:15

Senamiesčio-Žvėryno apygardoje liko suskaičiuoti tik 3 apylinkių balsus. Kol kas pirmauja Viktorija Čmilytė-Nielsen (54,74 proc.). M.Majauskas renka 42,17 proc.

Kauno rajone laimėjęs V.Pranckietis posto nesigviešia: esu pasiruošęs perduoti patirtį

23:10

Liberalų sąjūdžio iškeltas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sekmadienį laimėjo antrą turą Seimo nario rinkimuose Kauno rajone esančioje Raudondvario apygardoje. Jis vardija, kuriuose komitetuose norėtų dirbti, ir tvirtina naujame Seime nesigviešiantis dabartinio savo posto.

„Niekur nemelavau, visada sakiau, kad dirbu Lietuvos Respublikai, nežiūrint į tai, kad pusė žmonių balsavo už kitą kandidatę“, – 15min sakė V.Pranckietis, paklaustas, kas padėjo jam iškovoti pergalę.

Seimo pirmininkas Raudondvaryje laimėjo apie 400 balsų persvara.

Daugiau skaitykite čia.

Laisvės partijos pirmininkė A.Armonaitė: „Mes laimėjome rinkimus“

22:57

Net ir nesužinojusi visų Seimo rinkimų rezultatų, pirmą kartą juose dalyvavusi Laisvės partija jau skelbia pergalę. Partija, pasak jos lyderės Aušrinės Armonaitės, norėtų dalyvauti dešinių jėgų koalicijos formavime. Derybos dėl to esą dar nevyksta, Laisvės partijos vedlė teigia laukianti pakvietimo. Jei dešinei teks formuoti Vyriausybę, joje A.Armonaitė įsivaizduoja ir save.

Daugiau skaitykite čia.

Opoziciniai konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus, gali suburti koaliciją su liberalais

22:53

Opozicijoje esantys konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus ir gali suburti valdančiąją koaliciją su dviem liberalų partijomis, rodo sekmadienio vakarą paskelbti preliminarūs antrojo turo balsavimo rezultatai.

Negalutiniais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai užsitikrino 49 mandatus. Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovus.

Potencialūs konservatorių partneriai Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija iškovojo atitinkamai 12 ir 11 mandatų. Tai reiškia, kad šios trys partijos centro-dešinės koalicijoje Seime gali turėti 72 balsus iš 141. 

Pirminiais duomenimis, socialdemokratai Seime turės 15 atstovų, Darbo partija iškovojo dešimt mandatų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo partija turės po tris parlamentarus.

Antrajame rinkimų ture pirmauja TS-LKD

22:48

Paskelbti duomenys iš 1708 apylinkių – iš viso yra 1914. Kaip partijos išsidėsto pagal pirmaujančias vienmandatėse apygardas antrajame rinkimų ture.

 • Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 26

 • Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 16

 • Lietuvos socialdemokratų partija – 7

 • Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 6

 • Išsikėlę patys – 4

 • Laisvės partija – 2

 • Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 3

 • Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – 1

 • Darbo partija – 1

 • Lietuvos žaliųjų partija – 1 

 • Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 1

G.Skaistė pirmauja prieš A.Verygą

22:45

Panemunės apygardoje užtikrintai pirmauja TS-LKD atstovė G.Skaistė, renkanti 58,85 proc. balsų. LVŽS atstovas, sveikatos apsaugos ministras A.Veryga renka 37,86 proc.

Kol kas suskaičiuota 8 iš 13 apylinkių duomenys.

G.Paluckas: situaciją vertiname gerai, po pirmo turo emocinio šoko atsigavome ir parodėme, ką galime

22:43

Seimo rinkimų rezultatų laukiančios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad partija antrame ture pasirodė „neblogai“. Pagal turimus rezultatus LSDP tikisi laimėti bent 6 mandatus iš 12, o atsakomybę už bendrą partijos pasirodymą šių metų rinkimuose žada aptarti vėliau.

Daugiau skaitykite čia. 

LSDP konferencija iš štabo:

 

Seime liekantis P.Gražulis: stebuklų būna

22:37

Gargždų apygardoje suskaičiavus beveik visus balsus aišku, kad Petras Gražulis išsaugojo Seimo nario mandatą. Su politiku dėl mandato kovojusi konservatorė Rasa Petrauskienė pripažįsta P.Gražulio pergalę, o pats politikas tikina netikėjęs, kad laimės.

Plačiau skaitykite čia.

Mandatą laimėjo V.Pranckietis

22:36

LRLS kandidatas V.Pranckietis mandatą laimėjo Raudondvario apygardoje. Jis surinko 50,01 proc. balsų. LSDP kandidatė R.Popovienė surinko 47,07 proc. balsų.

Mandatą laimėjo V.Ąžuolas

22:32

LVŽS atstovas V.Ąžuolas mandatą laimėjo Žemaitijos šiaurinėje apygardoje. Jis surinko 62,02 proc. balsų. LSDP atstovas T.Martinaitis surinko 34,50 proc. balsų.

Mandatą laimėjo D.Griškevičius

22:28

Save pats rinkimuose išsikėlęs Domas Griškevičius mandatą laimėjo Saulės apygardoje. Jis surinko 58,93 proc. balsų. LVŽS atstovas Valerijus Simulik gavo 37,50 proc. balsų.

Žirmūnų apygardoje suskaičiuoti beveik visi balsai

22:26

Suskaičiavus 22 iš 25 apylinkių duomenis Žirmūnų apygardoje laimi TS-LKD atstovė Paulė Kuzmickienė (60,48 proc.). Laisvės partijos atstovė Monika Ošmianskienė renka 33,73 proc. balsų.

M.Sinkevičius: didieji miestai buvo ir liko LSDP Achilo kulnu

22:26

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys, Jonavos rajono meras ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas (LSA) Mindaugas Sinkevičius liepą paskelbė, kad nedalyvaus rinkimuose, nors buvo įrašytas į socialdemokratų rinkimų sąrašą trečiuoju numeriu. 15min studijoje politikas sakė nesigailintis savo sprendimo.

„Daugiau darbų nuveiksiu Lietuvai būdamas Jonavoje, Savivaldybių asociacijos vadovu“, – kalbėjo jis.

M.Sinkevičius teigė manantis, kad LSDP ketverius metus praleis opozicijoje.

Anot M.Sinkevičiaus, didieji miestai buvo ir liko LSDP Achilo kulnu.

„Nerandame kelio į vilniečių, kauniečių, klaipėdiečių, šiauliečių širdis. Trūksta vietoje rimtų lyderių, kurie galėtų imtis atsakomybės. Istoriškai taip susiklostė, kad ir Klaipėdoje, ir Kaune, ir dabar paskutiniu metu Vilniuje sunkiai sekasi atrasti tuos žmones, kurie patrauktų, būtų įdomūs, sudomintų visuomenę savo idėjomis ir asmenybe. Kažkaip neišeiname iš to užburto rato“, – sakė jis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Mindaugas Sinkevičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Mindaugas Sinkevičius

M.Sinkevičiaus teigimu, jei vyktų partijos vadovo rinkimai, jis vargu ar juose dalyvautų.

„Dar viena problema, kurią žinome, lyderių, kurie pajėgūs perimti po Gintauto (Palucko), nesvarbu, jis tęs kadenciją ar pasitikrins, ar atsitrauks, kukliai. Vienos rankos pirštų gal būtų per daug norint suskaičiuoti“, – aiškino jis.

Anot M.Sinkevičiaus, LSDP pagrindinė problema, kad partijai trūksta lyderių, visuomenėje atpažįstamų politikų.

„Tai labai skausminga didžiuosiuose miestuose, kur negebame laimėti rimtų pozicijų ne tik per Seime, bet ir per savivaldos rinkimus. O jie artėja, po gerų 2 metų vėl turėsime situaciją, kuri gali būti analogiškai skausmingai ir dabar“, – kalbėjo jis. 

Išrinkti du Seimo nariai

22:20

LVŽS atstovas A.Dumbrava mandatą laimėjo Nalšios šiaurinėje apygardoje. Jis surinko 71,60 proc. balsų.

Darbo partijos kandidatas Rimvydas Podolskis surinko 23,83 proc. balsų.

Tuo metu mandatą Radviliškio–Tytuvėnų apygardoje laimėjo TS-LKD atstovas Antanas Čepononis (50,23 proc.). Jo konkurentas, LVŽS atstovas Aurimas Gaidžiūnas, surinko 46,39 proc. balsų.

D.Kreivys pirmauja prieš G.Jaunių

22:18

TS-LKD atstovas Dainius Kreivys renka 65,46 proc. balsų ir pirmauja prieš Laisvės partijos atstovą Gediminą Jaunių, kuris renka 30,73 proc. balsų.

Verkių apygardoje suskaičiuoti duomenys iš 2 apylinkių.

V.Čmilytė-Nielsen pirmauja prieš M.Majauską

22:15

Senamiesčio-Žvėryno apygardoje suskaičiuoti 2 apylinkių iš 15 duomenys. Pirmauja LRLS pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen (56,82 proc. balsų). Ji lenkia TS-LKD atstovą Mykolą Majauską (40,66 proc.)

Rezultatų laukia Laisvės partija: A.Armonaitė neatsisakytų ministrės portfelio

22:13

Laisvės partija save matytų dešinės koalicijoje, teigia partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Sėkmės rinkimuose atveju, preliminarus pokalbis apie koaliciją, pasak jos, galėtų įvykti jau ir šiąnakt. Jei dešinei teks formuoti Vyriausybę, joje A.Armonaitė įsivaizduoja ir save.

Daugiau skaitykite čia.

 

Gargžduose suskaičiuoti beveik visi balsai

22:12

Gargžduose liko suskaičiuoti tik trijų apylinkių duomenis – pirmauja P.Gražulis, renkantis 52,16 proc. TS-LKD atstovė R.Petrauskienė renka 44,03 proc.

Darbo partija rezultatų laukti nesirinko, o A.Guoga pareiškė: „Aš esu nusileidęs ant žemės“

22:10

Daugiausia balsų pirmajame Seimo rinkimų ture surinkęs Darbo partijos atstovas Antanas Guoga žadėti, kad Seime išdirbs ketverius metus, nenori ir kartoja, kad bus tol, kol jausis reikalingas.

A.Guoga 15min studijoje tikino, kad jo atstovaujama politinė jėga neturi ambicijos būti valdžioje. Paklausus, kodėl paskutinėmis savaitėmis partija keliskart keitė nuomonę: sakė, kad jungsis prie „valstiečių“, o vėliau prakalbo, kad liks opozicijoje, A.Guoga atsakymo vengė.

Daugiau skaitykite čia.

 

A.Butkevičius atkovojo Vilkaviškį, Seime gali stoti netgi dešiniųjų pusėn

22:07

Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius sekmadienį laimėjo rinkimus Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje, kurią prieš ketverius metus buvo užleidęs „valstiečių“ atstovui Kęstučiui Smirnovui. Su Lietuvos žaliųjų partija į Seimą kandidatavęs ekspremjeras sako, kad stos į tą frakciją, kuri sudarys sąlygas jam realizuoti save.

Plačiau skaitykite.

Užtikrintai pirmauja V.Pranckietis

22:05

Beveik visus Raudondvario apygardos balsus suskaičiavus pirmauja V.Pranckietis – jis renka 50,24 proc. balsų. Jo konkurentė R.Popovienė renka 46,91 proc. balsų.

Suskaičiuota 24 apylinkių duomenys iš 26.

Užtikrintai pirmauja R.Žemaitaitis

22:04

Kelmės-Šilalės apygardoje užtikrintai pirmauja Remigijus Žemaitaitis, renkantis kiek daugiau nei 67proc. balsų. TS-LKD atstovas J.Gudauskas renka 31,23 proc.

Suskaičiuoti duomenys iš 46 apylinkių (iš viso – 54).

Kol kas pirmauja TS-LKD

21:59

Paskelbti duomenys iš 1433 apylinkių – iš viso yra 1914. Kaip partijos išsidėsto pagal pirmaujančias vienmandatėse apygardas antrajame rinkimų ture.

 • Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 23
 • Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 16
 • Lietuvos socialdemokratų partija – 7
 • Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5
 • Išsikėlę patys – 4
 • Laisvės partija – 3
 • Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 3
 • Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – 2
 • Darbo partija – 1
 • Lietuvos žaliųjų partija – 1 P
 • Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 1

G.Landsbergis pirmauja prieš A.Jankuvienę

21:54

TS-LKD pirmininkas G.Landsbergis (56,75 proc.) pirmauja prieš LVŽS atstovę A.Jankuvienę (40,36 proc.)

Suskaičiuota 4 apylinkių duomenys iš 15.

S.Skvernelis jau pralaiminėja

21:49

Premjeras S.Skvernelis jau pralaiminėja – suskaičiavus 5 iš 12 apylinkių duomenis jis renka 36,38 proc. balsų. Užtikrintai į priekį išsiveržė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – 61,30 proc.

 

Rinkimų rezultatų laukiantys S.Skvernelis ir R.Karbauskis: nuotaikos yra labai geros

21:41

Seimo rinkimų rezultatų laukiantis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nuotaikos yra labai geros. Tiek jis, tiek valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nesiėmė prognozuoti rinkimų rezultatų, teigdami, kad viskas bus aišku jau po keletos valandų.

Plačiau skaitykite čia.

 

Marijampolėje pirmauja A.Vyšniauskas

21:35

Marijampolės apygardoje kol kas pirmauja TS-LKD atstovas Andrius Vyšniauskas. Jis renka kiek daugiau nei 53 proc. balsų ir renka LVŽS atstovą Dainių Gaižauską, kol kas renkantį 42,62 proc. balsų.

Suskaičiuota duomenys iš 6 apylinkių iš 15.

Z.Balčytis užtikrintai pirmauja

21:30

LSDDP atstovas Zigmantas Balčytis kol kas užtikrintai pirmauja Šilutės apygardoje, rinkdamas 66,26 proc. balsų. TS-LKD atstovė Sandra Tamašauskienė renka 31,09 proc. balsų.

Kol kas suskaičiuoti duomenys iš 23 apylinkių (iš viso – 37).

Kaip rinkiminėje kovoje sekasi dabartiniams ministrams

21:27

Reikšmingą persvarą Sūduvos pietinėje apygardoje įgavo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, besivaržantis su konservatoriumi Vaidu Šalaševičiumi. Suskaičiavus balsus 45 iš 53 apylinkių, K.Mažeika surinko beveik 60 proc. balsų, o jo oponentas – beveik 37 procentus.

Kito antrajame ture besivaržančio ministro Aurelijaus Verygos rezultatų dar teks palaukti. Panemunės apygardoje dar nesuskaičiuoti balsai nė iš vienos apylinkės. A.Veryga varžosi su konservatore Gintare Skaiste.

A.Armonaitė išsiveržė į priekį

21:24

Laisvės partijos pirmininkė A.Armonaitė Pasaulio lietuvių apygardoje išsiveržė į priekį – renka 50,21 proc. balsų. TS-LKD atstovė Dalia Asanavičiūtė renka 48,20 proc.

Suskaičiuota 41 diplomatinės atstovybės duomenys iš 51.

Pirmauja S.Skvernelis

21:20

Pilaitės-Karoliniškių apygardoje kol kas pirmauja premjeras Saulius Skvernelis (67,24 proc.), TS-LKD kandidatė Radvilė Morkūnaitė-Urbonienė renka 31,61 proc. Kol kas suskaičiuoti vos 1 vienos iš 12 apylinkių duomenys.

R.Žemaitaičio oponentas pripažįsta pralaimėjęs vienmandatėje

21:15

Suskaičiavus rezultatus iš daugiau nei pusės Kelmės-Šilalės apygardos apylinkių, užtikrintai pirmauja partijos „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Politiko oponentas, konservatorius Jonas Gudauskas, jau pripažino pralaimėjimą.

Plačiau skaitykite čia.

T.Tomilinas pirmauja prieš S.Jovaišą

21:13

Deltuvos šiaurinėje apygardoje, suskaičiavus 34 apylinkių duomenis iš 46, pirmauja LVŽS atstovas Tomas Tomilinas (55,60 proc.). TS-LKD atstovas Sergejus Jovaiša renka 41,35 proc.

P.Gražulis vis dar pirmauja

21:04

Parlamentaras Petras Gražulis Gargždų apygardoje vis dar užtikrintai pirmauja prieš TS-LKD kandidatę į Seimą Rasą Petrauskienę.

P.Gražulis renka 61,03 proc. balsų. R.Petrauskienė – 35,92.

Kol kas suskaičiuoti duomenys iš 11 apylinkių, o iš viso yra 25.

R.Budbergytė pakartojo: R.Karbauskis nėra geidžiamas jaunikis

21:04

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergytė 15min studijoje aiškino, jog po pirmojo turto rezultatų partija padarė išvadas, jog dirbo per mažai.

„Rezultatai buvo kiek netikėti, todėl dirbame iš peties šias dvi savaites. Galvočiau, laikas mūsų partijai buvo nelengvas. Mums sunku pripažinti, kad tie 4 metai, gal procesai, kurie vyko partijoje, atsinaujinimo ir perėjimo nuo nomenklatūrinės LSDP iki atsinaujinusios LSDP, žinoma, buvo sunkūs. Sunkūs matuojant darbu.

Nuo to momento, kai frakcija skilo ir teko išeiti dirbti į opoziciją, dirbti su partijos vidumi, jos bičiuliais, žmonėmis, stengiantis išlaikyti vienybę mūsų gretose. Esame didelė ir stipri partija, bet kokiu atveju, kai atsinaujinimo procesai prasideda, jie sudaro sąlygas tiems, kurie yra silpnesni arba nėra stiprūs ideologiškai, arba turi išskaičiavimų pragmatinių, visada suponuoja tą didesnį darbą. Mūsų partija dirbo sunkiai, tačiau ar padarėme pakankamai? Žinoma ne“, – aiškino ji. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Budbergytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Budbergytė

Be to, R.Budbergytė 15min studijoje patikino, jog LSDP „niekada nekalbėjo apie jokią koaliciją su valstiečiais“. 

„Sakiau, kad (Ramūnas) Karbauskis nėra geidžiamas jaunikis. Bet pasakydami, kad per šias dvi savaites ieškosime paramos žaliųjų ir valstiečių tarpe, mūsų partijos pirmininkas labai aiškiai pasakė, kad tai reiškia, jog labai norime iš tų 12-os kandidatų, kurie išėjo į antrą turą, laimėtų kuo daugiau mandatų. Kad kuo daugiau socialdemokratų būtų Seime ir kad kuo daugiau būtų kairiųjų Seime. Jeigu gerai prisimenu, Paluckas sakė, kad kuo mažiau konservatorių būtų Seime“, – tikino ji. 

Per plauką pirmauja G.Paluckas

20:59

Utenos apygardoje – intensyvi kova. LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas renka 49,70 proc. balsų ir kol kas lenkia TS-LKD kandidatą Edmundą Pupinį, renkantį 49,01 proc. balsų.

Suskaičiuoti duomenys iš 6 apylinkių. Iš viso yra – 32.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

 

V.Valkiūnas lenkia M.Maldeikį

20:56

Sielos vakarinėje apygardoje užtikrintai pirmauja Valdemaras Valkiūnas (61,72 proc.), lenkiantis TS-LKD kandidatą Matą Maldeikį (34,35 proc.).

Kol kas paskelbti duomenys iš 16 apylinkių iš 44.

R.Žemaitaitis viena koja Seime

20:53

Suskaičiavus beveik pusę Kelmės-Šilalės apygardos balsų – 21 iš 54 – užtikrintai pirmauja „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas Remigijus Žemaitaitis (74,97 proc.) TS-LKD atstovas Jonas Gudauskas renka 23,32 proc balsų.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

 

V.Pranckietis atsilieka

20:50

Raudondvario apygardoje, suskaičiavus 6 apylinkių duomenis iš 26, pirmauja LSDP atstovė R.Popovienė, renkanti 52,93 proc. balsų. Ji pirmauja prieš LRLS kandidatą V.Pranckietį, renkantį 43,75 proc. balsų.

P.Gražulis užtikrintai pirmauja

20:41

Parlamentaras Petras Gražulis Gargždų apygardoje užtikrintai pirmauja prieš TS-LKD kandidatę į Seimą Rasą Petrauskienę. Save rinkimuose pats išsikėlęs P.Gražulis renka 63,19 proc. balsų. R.Petrauskienė – 33,21.

Kol kas suskaičiuoti duomenys iš 4 apylinkių, o iš viso yra 25

A.Butkevičius pirmauja

20:39

Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, pirmauja Vilkaviškio apygardoje, rinkdamas 55,03 proc. balsų. LVŽS atstovas Kęstutis Smirnovas kol kas renka 41,80 proc. balsų.

Kol kas suskaičiuota 17 apylinkių duomenys iš 40.

Pasaulio lietuvių apygardoje – intensyvi kova

20:36

Pasaulio lietuvių apygardoje suskaičiuota 28 diplomatinių atstovybių duomenys iš 51. Kol kas pirmauja Dalia Asanavičiūtė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), sulaukianti 49,34 proc. balsų. Ji lenkia Laisvės partijos lyderę Aušrinę Armonaitę (48,67 proc.)

Pasirodė pirmieji rezultatai

20:33

Pirmieji rezultatai. Suskaičiuota 266 apylinkių duomenys iš 1914. Kol kas paskelbti duomenys iš 68 apygardų.

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė: pirmo turo rezultatas parodė, kad žmonės norėtų kitokios politikos

20:32

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė 15min studijoje sakė, kad partija tikisi, jog nereikės ieškoti ketvirto partnerio formuojant valdančiąją koaliciją.

„Tačiau vis tik sunku pasakyti. Dar tik kelios minutės po 8 valandos, iš esmės labai ką daugiau gali pasakyti negu prieš 2 savaites“, – sakė ji.

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų antrajame ture siekė 39,7 proc.

„Viltumėmės, kad vos vos didesnis aktyvumas negu prieš 4 metus arba prieš 8 ir daugiau metų, rodo žmonių angažuotumą kitokiai, kitokios kultūros politikai. Toks būtų mūsų lūkestis“, – sakė ji. 

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė tikino, kad sulaukus antro turo rezultatų planuojama pradėti derybas dėl valdančiosios koalicijos.

„Viena iš partijų lyderių, Viktorija Čmilytė yra saviizoliacijoje. Aišku, tas apsunkina tiesiogines kalbas ir tiesioginį tarimąsi, bet neabejoju, kad bus rasta išeitis, jeigu to prireiks. <...> Man sunku pasakyti, kokios bus kalbos rytoj Prezidentūroje, bet kad kalbos yra – natūralu. Kiekvienas, kuris dalyvauja politikoje, net ir manydamas, kad jų šansai maži, dėliojasi vienokius ar kitokius scenarijus. Kitaip būtų, turbūt, neatsakingas požiūris į patį procesą“, – kalbėjo ji.

Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje apygardoje R.Morkūnaitė-Mikulėnienė kovojo prieš premjerą Saulių Skvernelį. Anot politikės, tiesioginės kovos su S.Skverneliu debatuose neturėjo.

„Kova buvo tokia, kad kiekvienas kalbėjome apie tai, ką manome esant svarbu. Pirmo turo rezultatai rodo, kad žmonės, matyt, pasiilgo kitokios politikos. Aš galvoju, kad S.Skvernelis, kaip vienas iš valstiečių lyderių ir vienas iš valstybės vadovų įkūnijo tam tikrus dalykus, kas žmonėms nebūtinai patiko. Nežinau, koks bus antro turo rezultatas, bet pirmo turo rezultatas gana ryškiai parodė, kad žmonės norėtų ir tikėtųsi kitokios politikos“, – sakė ji.

Policija: rinkimų sekmadienis praėjo ramiai

20:25

Policijos departamento vertinimu, pagrindinė antrojo Seimo rinkimų turo diena praėjo ramiai, gauti 34 pranešimai apie galimus pažeidimus, tačiau naujų ikiteisminių tyrimų nepradėta. 

„Policijos vertinimu, rinkimai praėjo pakankamai ramiai, ypatingų įvykių neužfiksuota, policija aktyviai reagavo į gaunamus iškvietimus, pagal iš anksto sudarytus maršrutus dirbo ir patruliavo prie rinkimų komisijų“, – pranešė departamentas. 

Daugiausiai – 17 – pranešimų sulaukė Vilniaus policija, kitose apskrityse pranešimų būta mažiau. 

„Daugiausiai pranešimų gauname apie neleistiną agitaciją, įtartinus asmenis ar automobilius, galimus pavežėjimus ar neblaivius asmenis“, – Vyriausiosios rinkimų komisijos surengtoje spaudos konferencijoje sakė generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Per visą išankstinį balsavimą antrajame Seimo rinkimų ture šią savaitę policija gavo 35 pranešimus apie pažeidimus, pagal juos pradėti du ikiteisminiai tyrimai – dėl bandymo apvogti sostinės Lukiškių aikštėje įrengtą išankstinio balsavimo punktą ir dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise Tauragės apskrityje. 

Pasak R.Požėlos, per visą rinkimų laikotarpį policija gavo 210 pranešimų, 102 iš jų yra susiję su galimais pažeidimais Vilniaus apskrityje. 

Policijos generalinio komisaro teigimu, per šį trijų savaičių laikotarpį pradėti devyni su rinkimais susiję ikiteisminiai tyrimai, keturi iš jų – dėl galimų rinkėjų teisių pažeidimų. 

„Tiek pirmas, tiek antras turas, mūsų supratimu, mūsų vertinimu, praėjo pakankamai ramiai ir tikrai norisi tuo pasidžiaugti“, – pasibaigus rinkimams sakė R.Požėla. 

Karoliniškėse rinkėjai neskubėjo rinkti S.Skvernelio

20:19

Rinkimų dieną 15min pakalbino rinkėjus, balsavusius Pilaitės-Karoliniškių apygardoje, kurioje dėl mandato antrajame ture varžosi Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (TS-LKD) ir premjeras Saulius Skvernelis (LVŽS).

 

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų antrajame ture siekė 39,7 proc.

20:07

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų antrajame ture siekė 39,7 proc., sekmadienį užsidarius balsavimo apylinkėms pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Lietuvoje iki 20 valandos balsavo 27,31 proc. rinkėjų, užsienyje – 52,14 proc., o iš viso šiandien – 27,78 proc. rinkėjų, iš anksto balsavo 11,29 proc. rinkėjų. Sudėjus bendrą skaičių gautume, kad, preliminariais duomenimis, balsavo apie 39,7 proc. rinkėjų“, – per spaudos konferenciją sakė L.Matjošaitytė.

VRK interneto svetainėje kol kas skelbiamas bendras aktyvumas be užsienio balsų, Pasaulio lietuvių apygardos rinkėjų – jis siekia 38,65 procentų. Pasaulio lietuvių apygardoje registravosi balsuoti per 43 tūkst. rinkėjų, o pirmajame ture savo valią pareiškė per 35 tūkst. užsienio lietuvių.

VRK vadovė pažymi, kad rinkėjų sekmadienį prie balsadėžių atėjo mažiau nei pirmajame ture prieš dvi savaites, bet daugiau nei antrajame ture 2016-ųjų Seimo rinkimuose.

„Jei  tuos skaičius palygintume su ankstesnių metų rinkimais ar pirmuoju turu, matome, kad rinkėjų aktyvumas šiek tiek mažesnis ne pirmajame rinkimų ture, tačiau rinkėjai tikrai noriai lankėsi rinkimų apylinkėse“, – sakė VRK pirmininkė.

„Pirmajame ture, neskaitant balsavimo iš anksto, rinkimų dieną dalyvavo 35,52 proc. rinkėjų, 2016 metais 20 val. duomenimis dalyvavo 31,84 proc. rinkėjų, iš viso 2016  metų rinkimų antrajame ture dalyvavo 38,1 proc. rinkėjų, matome, kad aktyvumas rinkėjų antrajame ture šiek tiek didesnis“, – teigė L.Matjošaitytė.

Rinkėjų aktyvumas per šiuos Seimo rinkimus pirmajame ture siekė 47,81 proc., 2016 metų rinkimuose per pirmąjį turą aktyvumas siekė 50,64 proc., antrajame ture – 38,1 procentų. Per 2012 metų Seimo rinkimus bendras aktyvumas buvo 52,93 proc., o antrajame rinkimų ture siekė 35,91 procentų.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-25 20:07

Senamiesčio–Žvėryno

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Mykolas Majauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture surinkęs 28,93 proc. balsų
 • Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture surinkusi 27,98 proc. balsų

2016 m. mandatą šioje apygardoje laimėjo Mykolas Majauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture gavęs 63,53 proc. rinkėjų balsų ir įveikęs dabartinės Laisvės ir teisingumo partijos narį Artūrą Zuoką (33,15 proc.).

Naujamiesčio–Naujininkų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Žygimantas Pavilionis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture surinkęs 31,08 proc. balsų
 • Tomas Vytautas Raskevičius (Laisvės partija), pirmajame ture surinkęs 13,81 proc. balsų

Šioje apygardoje prieš ketverius metus į parlamentą išrinktas Žygimantas Pavilionis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) antrajame ture gavęs 65,75 proc. balsų. Jis įveikė Virgilijų Alekną (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), kuris sulaukė 31,07 proc. rinkėjų palaikymo.

Antakalnio

Šioje apygardoje pirmojo turo metu mandatą laimėjo TS-LKD sąrašą vedusi Ingrida Šimonytė, sulaukusi 60,72 proc. balsų.

Prieš ketverius metus vykusiuose Seimo rinkimuose ji taip pat jau pirmajame ture laimėjo mandatą, tuomet sulaukusi sulaukusi 51,5 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje liko Juras Požela (Lietuvos socialdemokratų partija), pelnęs 9,9 proc. balsų.

Žirmūnų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Paulė Kuzmickienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 37,71 proc. balsų
 • Monika Ošmianskienė (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukusi 13,05 proc. balsų

2016 m. šioje apygardoje laimėjo dabartinė Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė („Lietuvos sąrašas“), antrajame ture sulaukusi 59,03 proc. rinkėjų balsų. Ji įveikė Viliją Aleknaitę Abramikienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuri gavo 37,67 proc. balsų – šiemet politikė į Seimą kandidatuoja Saulės apygardoje.

Fabijoniškių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Aistė Gedvilienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 30,36 proc.
 • Artūras Žukauskas (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukęs 16,50 proc. balsų

Šios apygardos ribas Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) perbraižė. Praėjusią kadenciją čia į Seimą buvo išrinktas Vytautas Kernagis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture pelnęs 56,12 proc. balsų ir įveikęs Dalią Kuodytę (tuomet kandidatavo su Lietuvos liberalų sąjūdžiu), kuri surinko 35,88 proc. balsų, o šį kartą rinkimuose nedalyvauja. Šios apygardos ribos perbraižytos.

Šeškinės–Šnipiškių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Mindaugas Lingė (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 28,86 proc. balsų
 • Morgana Danielė (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukusi – 15,03 proc. balsų

Per praėjusius Seimo rinkimus šioje apygardoje Seimo nario mandatą laimėjo dabartinis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga). Jis tuomet antrajame ture gavo 56,93 proc. balsų ir įveikė Audronių Ažubalį (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuris gavo 40,37 proc. balsų – šiemet jis į Seimą kandidatavo Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje.

Justiniškių–Viršuliškių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Paulius Saudargas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 29,49 proc. balsų
 • Brigita Guobė (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukusi 12,00 proc. balsų

Šioje apygardoje prieš ketverius metusį Seimą išrinktas Paulius Saudargas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture sulaukęs 66,79 proc. balsų ir įveikęs Danutą Narbut (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), tuomet gavusią 27,95 proc. balsų – šiemet į parlamentą patekti ji bando Žirmūnų apygardoje.

Pilaitės–Karoliniškių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 30,14 proc. balsų
 • Saulius Skvernelis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 14,38 proc. balsų

Šioje apygardoje prieš ketverius metus į Seimą išrinktas premjeras Saulius Skvernelis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture pelnęs 52,86 proc. balsų. Jis įveikė Kęstutį Masiulį (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuris gavo 44,55 proc. balsų – šiuose rinkimuose į Seimą jis kandidatuoja Šiaulių krašto apygardoje.

Lazdynų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Algis Strelčiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 33,26 proc. balsų
 • Donalda Meiželytė (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukusi 13,59 proc. balsų

Prieš ketverius metus šioje apygardoje į Seimą išrinktas Algis Strelčiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavęs 50,72 proc. balsų. Jis antrajame ture įveikė dabartinę Laisvės partijos lyderę Aušrinę Armonaitę, kuri tuomet gavo 42,31 proc. balsų – šiuose rinkimuose politikė į Seimą kandidatavo Pasaulio lietuvių apygardoje.

Naujosios Vilnios

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Monika Navickienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 34,10 proc. balsų
 • Romualda Poševeckaja (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 14,24 proc. balsų

2016 metais šioje apygardoje į parlamentą išrinkta Monika Navickienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture sulaukusi 51,75 proc. balsų ir įveikusi Algirdą Paleckį (45,51 proc.).

Panerių–Grigiškių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Agnė Bilotaitė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 29,09 proc. balsų
 • Rita Balčiūnienė (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukusi 11,74 proc. balsų

Apygardoje prieš ketverius metus išrinktas šiemet su Lietuvos socialdemokratų partija į Seimą kandidatuojantis Linas Balsys – tuomet jis antrajame ture gavęs 55,77 proc. balsų įveikė Aistę Gedvilienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pelniusią 41,39 proc. balsų.

Verkių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Dainius Kreivys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 40,90 proc. balsų
 • Gediminas Jaunius (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukęs 14,72 proc. balsų

Praėjusiuose Seimo rinkimuose šioje apygardoje mandatą laimėjo Dainius Kreivys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture su 57,01 proc. balsų įveikęs dabar iš politikos jau besitraukiantį Gintarą Steponavičių, kuris tuomet pelnė 35,33 proc. balsų.

Pašilaičių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Vytautas Kernagis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 30,55 proc. balsų
 • Vytautas Mitalas (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukęs 21,36 proc. balsų

Šioje apygardoje prieš ketverius metus Seimo mandatą pelnė Vytautas Kernagis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture pelnęs 56,12 proc. balsų ir įveikęs Dalią Kuodytę (tuomet kandidatavo su Lietuvos liberalų sąjūdžiu), kuri surinko 35,88 proc. balsų, o šį kartą rinkimuose nedalyvauja.

Šilainių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Jurgita Šiugždinienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 31,12 proc. balsų
 • Ligita Valalytė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 16,26 proc. balsų

Šioje apygardoje prieš ketverius metu į Seimą išrinktas Ramūnas Karbauskis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) – šiemet vienmandatėje apygardoje jis nekandidatuoja. 2016 metais antrajame ture jis sulaukė 64,1 proc. balsų ir įveikė Rimantą Joną Dagį (33,72 proc.) – šį kartą į Seimą jis kandidatavo su Krikščionių sąjunga.

Kalniečių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Arvydas Anušauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 31,32 proc. balsų
 • Aušra Papirtienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 17,08 proc. balsų

2016 metais šioje apygardoje į parlamentą išrinkta Aušra Papirtienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavusi 64,34 proc. balsų. Ji įveikė Andrių Kupčinską (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavusį 32,83 proc. balsų – šiuose rinkimuose jis kandidatavo Dainavos apygardoje.

Savanorių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Paulius Lukaševičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 22,79 proc. balsų
 • Marius Matijošaitis (Laisvės partija), pirmajame ture sulaukęs 15,09 proc. balsų

Šioje apygardoje per praėjusius Seimo rinkimus išrinktas Lauras Stacevičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris antrajame ture gavo 70,07 proc. balsų ir įveikė 24,61 proc. balsų gavusį Juozą Pundzių (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).

Petrašiūnų–Gričiupio

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Kazys Starkevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 33,24 proc. balsų
 • Gediminas Vasiliauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 15,71 proc. balsų

2016 metų rinkimuose čia į Seimą buvo išrinktas Gediminas Vasiliauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris antrajame ture gavo 57,41 proc. balsų. Antras liko Kazys Starkevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavęs 40,63 proc. balsų.

Panemunės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Gintarė Skaistė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 33,03 proc. balsų
 • Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 19,16 proc. balsų

Apygardoje į Seimą prieš ketverius metus buvo išrinktas sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjęs Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris antrajame ture gavo 55,39 proc. balsų. Jis įveikė Tadą Langaitį (42,4 proc.), kuris į Seimą pateko pagal Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą, bet po dvejų metų atsisakė parlamentaro mandato.

Aleksoto–Vilijampolės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Vytautas Juozapaitis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 28,01 proc. balsų
 • Karolina Žekaitė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame turesulaukusi 14,34 proc.balsų

Į Seimą šioje apygardoje po antrojo turo buvo išrinktas Mindaugas Puidokas (57,75 proc.), kuris tuomet kandidatavo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o šiuose rinkimuose su Darbo partija. Jis prieš ketverius metus įveikė Editą Gudišauskienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavusią 40,49 proc. balsų.

Centro–Žaliakalnio

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Gabrielius Landsbergis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 38,04 proc. balsų
 • Audronė Jankuvienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 12,77 proc. balsų

Prieš ketverius metus šioje apygardoje į Seimą buvo išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, gavęs 53,89 proc. balsų. Antra liko Audronė Jankuvienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavusi 44,18 proc. balsų.

Marių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Ligita Girskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 23,12 proc. balsų
 • Kęstutis Navickas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 15,99 proc. balsų

Prieš ketverius metus šioje apygardoje į Seimą išrinktas Dainius Kepenis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 48,72 proc. balsų – šiuose rinkimuose jis dalyvauja Pajūrio apygardoje. 2016 m. dėl mandato jis įveikė Edmundą Kvederį (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), gavusį 46,43 proc. balsų.

Pajūrio

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Simonas Gentvilas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame turesulaukęs 19,55 proc. balsų
 • Arūnas Barbšys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 17,48 proc. balsų

2016 m. apygardoje į Seimą išrinktas Gintaras Vaičekauskas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), kuris tuomet gavo 43,41 proc. balsų – šiemet į Seimą jis kandidatuoja Baltijos apygardoje. Prieš ketverius metus G.Vaičekauskas dėl mandato įveikė Arūną Barbšį (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavusį 42,68 proc. balsų.

Danės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Arvydas Pocius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 25,99 proc. balsų
 • Saulius Budinas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture sulaukęs 14,14 proc. balsų

2016 m. šioje apygardoje į Seimą išrinktas Naglis Puteikis (Centro partija-tautininkai), antrajame ture gavęs 51,06 proc. balsų. Antras liko Simonas Gentvilas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), kuris gavo 45.53 proc. balsų – šiuose rinkimuose S.Gentvilas į Seimą kandidatuoja Pajūrio apygardoje.

Baltijos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Audrius Petrošius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 21,74 proc.balsų
 • Mindaugas Bastakis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 12,49 proc. balsų

Baltijos apygardoje praėjusiuose Seimo rinkimuose išrinktas Algimantas Kirkutis (Krikščionių sąjunga), gavęs 56,79 proc. balsų – šiuose rinkimuose jis kandidatuoja Marių apygardoje. Anuomet prieš ketverius metus antra liko Agnė Bilotaitė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavusi 38,81 proc. balsų – šiuose rinkimuose ji kandidatavo Panerių–Grigiškių apygardoje.

Aušros

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Stasys Tumėnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 21,47 proc. balsų
 • Martynas Šiurkus (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 17,43 proc. balsų

Apygardoje 2016 m. į Seimą išrinktas Stasys Tumėnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 65,15 proc. balsų. Antras liko Edvardas Žakaris (Lietuvos socialdemokratų partija) su 29,65 proc. balsų.

Saulės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Domas Griškevičius (išsikėlė pats), pirmajame ture sulaukęs 20,01 proc. balsų
 • Valerijus Simulik (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 18,96 proc. balsų

2016 m. apygardoje į Seimą išrinktas Valerijus Simulik (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris tuomet antrajame ture gavo 53,97 proc. balsų ir įveikė Arvydą Mockų (Lietuvos socialdemokratų partija), gavusį 40,68 proc. balsų.

Panevėžio vakarinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Indiana Grigienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 19,48 proc. balsų
 • Deividas Labanavičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 17,99 proc. balsų

Prieš ketverius metus į Seimą apygardoje išrinktas pats save išsikėlęs Povilas Urbšys, antrajame ture gavęs 70,58 proc. balsų. Antras liko Arvydas Anušauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 26,51 proc. balsų – šiuose rinkimuose jis kandidatavo Kalniečių apygardoje.

Nevėžio

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Bronislovas Matelis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 25,83 proc. balsų
 • Kęstutis Lukoševičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 15,52 proc. balsų

Prieš ketverius metus šiuose rinkimuose į Seimą išrinktas Bronislovas Matelis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), antrajame ture gavęs 58,3 proc. balsų. Antra liko Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavusi 38,26 proc. balsų – šiuose rinkimuose ji kandidatuoja Pilaitės-Karoliniškių apygardoje.

Marijampolės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Andrius Vyšniauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 22,59 proc. balsų
 • Dainius Gaižauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 20,45 proc. balsų

2016 m. apygardoje į Seimą išrinktas Dainius Gaižauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavęs 59,07 proc. balsų. Antras liko Andrius Vyšniauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 37,99 proc. balsų.

Alytaus

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Povilas Labukas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 17,50 proc. balsų
 • Vytautas Bakas (išsikėlė pats), pirmajame ture sulaukęs 16,83 proc. balsų

Prieš ketverius metus apygardoje per antrąjį turą į Seimą išrinktas Robertas Šarknickas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 60,99 proc. balsų. Antras liko Julius Sabatauskas (Lietuvos socialdemokratų partija) su 34,6 proc. balsų.

Gargždų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Petras Gražulis (išsikėlė pats), pirmajame ture sulaukęs 21,36 proc. balsų
 • Rasa Petrauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmame ture sulaukusi 20,16 proc. balsų

2016 m. į Seimą apygardoje išrinktas Bronius Markauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), tuomet gavęs 55,39 proc. balsų, o šiuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje jis nėra iškeltas. Prieš ketverius metus antras apygardoje liko pats rinkimuose išsikėlęs Petras Gražulis, kuris gavo 41,63 proc. balsų.

Šilutės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 23,98 proc. balsų
 • Zigmantas Balčytis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), pirmajame ture sulaukęs 19,50 proc. balsų

Prieš ketverius metus į Seimą po antrojo išrinktas Alfredas Stasys Nausėda (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 63,43 proc. balsų. Antra liko Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 34,11 proc. balsų.

Aukštaitijos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Guoda Burokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 21,15 proc. balsų
 • Jurga Girdzijauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 19,16 proc. balsų

2016 m. apygardoje į Seimą išrinkta Guoda Burokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavusi 62,38 proc. balsų ir įveikusi Rasą Juknevičienę (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuri gavo 35,11 proc. balsų. Šiuo metu ji yra Europos Parlamento narė ir 2020 m. Seimo rinkimuose nedalyvauja.

Tauragės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Darius Petrošius (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture sulaukęs 23,56 proc. balsų
 • Romualdas Vaitkus (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture sulaukęs 19,20 proc. balsų

Prieš ketverius metus į Seimą apygardoje išrinkta Aušrinė Norkienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavusi 53,75 proc. balsų. Antras liko Darius Petrošius (Lietuvos socialdemokratų partija) su 43,31 proc. balsų.

Plungės–Rietavo

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Jonas Varkalys (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture sulaukęs 27,81 proc. balsų
 • Jurgis Razma (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 24,67 proc. balsų

2016 m. į Seimą šioje apygardoje išrinktas Jonas Varkalys (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), antrajame ture gavęs 54,92 proc. balsų ir įveikęs Jurgį Razmą (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 40,47 proc. balsų.

Mėguvos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Mindaugas Skritulskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 26,85 proc. balsų
 • Romandas Žiubrys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 13,27 proc. balsų

Prieš ketverius metus apygardoje į Seimą išrinktas Antanas Vinkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), tuomet gavęs 53,66 proc. balsų – šiemet į Seimą jis kandidatuoja dabar 37-oje Kuršo apygardoje. Prieš ketverius metus apygardoje antras liko Vaidotas Bacevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 42,79 proc. balsų, o šiemet vienmandatėje apygardoje jis į Seimą nekandidatuoja.

Kuršo

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Antanas Vinkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 27,60 proc. balsų
 • Juozas Mažeika (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 20,17 proc.balsų

2016 m. apygardoje į Seimą išrinkta Levutė Staniuvienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuri antrajame ture su 57,54 proc. balsų įveikė Gediminą Anužį (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuris gavo 39,52 proc. balsų. Šiuose Seimo rinkimuose jie vienmandatėse apygardose nekandidatavo.

Mažeikių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Laima Nagienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 26,85 proc. balsų
 • Lina Rimkienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukusi 14,79 proc.

2016 m. į Seimą šioje apygardoje išrinktas Kęstutis Bartkevičius („Laisvė ir teisingumas“), antrajame ture gavęs 59,85 proc. balsų. Antra liko Lina Rimkienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 36,73 proc. balsų.

Žemaitijos šiaurinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Valius Ąžuolas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 42,29 proc. balsų
 • Tomas Martinaitis (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture sulaukęs 16,49 proc. balsų

Prieš ketverius metus apygardoje į Seimą po antrojo turo išrinktas Valius Ąžuolas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 61,91 proc. balsų. Antras liko Tomas Martinaitis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) su 34,94 proc. balsų.

Telšių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Valentinas Bukauskas (Darbo partija), pirmajame ture sulaukęs 26,22 proc. balsų
 • Algirdas Bacevičius (Centro partija-tautininkai), pirmajame ture sulaukęs 15,14 proc. balsų

Apygardoje prieš ketverius metus į Seimą išrinktas Valentinas Bukauskas (Darbo partija), antrajame ture gavęs 49,75 proc. balsų. Antras liko Karolis Martinkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 47,89 proc. balsų šiuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje į Seimą jis nekandidatavo.

Kelmės–Šilalės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Remigijus Žemaitaitis (Partija „Laisvė ir teisingumas“), pirmajame ture sulaukęs 28,36 proc. balsų
 • Jonas Gudauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 23,84 proc. balsų

2016 m. į Seimą apygardoje buvo išrinktas Juozas Rimkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris antrajame ture gavo 63,03 proc. balsų. Antra liko Alma Monkauskaitė (Lietuvos socialdemokratų partija) su 34,27 proc. balsų – šiuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje ji nekandidatavo.

Raseinių–Kėdainių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Arvydas Nekrošius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture sulaukęs 20,67 proc. balsų
 • Vidmantas Merkliopas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) – 15,94 proc.

Prieš ketverius metus apygardoje į Seimą išrinktas Arvydas Nekrošius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavęs 62,47 proc. balsų. Antras liko Edmundas Jonyla (Lietuvos socialdemokratų partija) su 34,91 proc. balsų.

Kėdainių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Darius Kaminskas (išsikėlė pats), pirmajame ture sulaukęs 32,67 proc.balsų
 • Tomas Bičiūnas (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 21,79 proc. balsų

Apygardoje prieš ketverius metus mandatą laimėjo rinkimuose save pats išsikėlęs Darius Kaminskas – jis gavo 48,44 proc. balsų. Antra liko Virginija Baltraitienė (Darbo partija), gavusi 46,54 proc. – šiuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje jos kandidatūra nėra iškelta.

Radviliškio–Tytuvėnų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Antanas Čepononis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 30,51 proc. balsų
 • Aurimas Gaidžiūnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 14,40 proc. balsų

2016 m. į Seimą apygardoje buvo išrinktas Aurimas Gaidžiūnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris gavo 67,74 proc. balsų. Antras liko Vytautas Juozapaitis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), kuris sulaukė 29,13 proc. rinkėjų palaikymo – šiuose rinkimuose jis kandidatuoja Aleksoto-Vilijampolės apygardoje.

Šiaulių krašto

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Rima Baškienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelniusi 39,61 proc. balsų
 • Kęstutis Masiulis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 15,10 proc. balsų

2016 m. į Seimą apygardoje išrinkta Rima Baškienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavusi 74,58 proc. balsų. Antras liko Gintautas Sitnikas (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), gavęs 21,48 proc. balsų – šiuose rinkimuose vienmandatėje apygardoje jo kandidatūra nėra iškelta.

Žiemgalos vakarinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Liudas Jonaitis (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 27,40 proc. balsų
 • Arūnas Gumuliauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 19,98 proc. balsų

Prieš ketverius metu mandatas apygardoje atiteko Vitalijui Gailiui (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), kuris tuomet antrajame ture gavo 58,84 proc. balsų, o 2019 m. atsisakė Seimo nario mandato ir po savivaldybių tarybų rinkimų tapo Joniškio rajono savivaldybės meru. 2016m. Seimo rinkimuose apygardoje antras liko Arūnas Gumuliauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), tuomet gavęs 39,05 proc. balsų.

Žiemgalos rytinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Antanas Matulas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 31,21 proc. balsų
 • Neringa Trinskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga),pirmajame ture pelniusi 15,32 proc. balsų

2016 m. Seimo nario mandatas apygardoje po antrojo rinkimų turo atiteko Antanui Matului (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuris gavo 48,81 proc. balsų. Antras liko Saulius Margis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), gavęs 48,38 proc. balsų. Šiuose Seimo rinkimuose jo kandidatūra vienmandatėje apygardoje nebuvo iškelta.

Sėlos vakarinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Valdemaras Valkūnas (išsikėlė pats), pirmajame ture pelnęs 17,10 proc. balsų
 • Matas Maldeikis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 14,33 proc. balsų

Prieš ketverius metus Seimo nario mandatas apygardoje atiteko Audriui Šimui (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris antrajame ture gavo 50,65 proc. balsų. Antras liko Aleksandras Zeltinis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija) su 45,43 proc. balsų – šiuose Seimo rinkimuose jo kandidatūra vienmandatėje apygardoje nebuvo iškelta.

Deltuvos šiaurinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Tomas Tomilinas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 22,15 proc. balsų
 • Sergejus Jovaiša (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 20,97 proc. balsų

2016 m. apygardoje parlamentaro mandatą laimėjo Greta Kildišienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavusi 56,8 proc. balsų, tačiau praėjus metams po kilusių skandalų mandato ji atsisakė. Prieš ketverius metus apygardoje antras su 40,58 proc. balsų liko Sergejus Jovaiša (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).

Sėlos rytinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Vidmantas Kanopa (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 23,14 proc. balsų
 • Jonas Jarutis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 18,50 proc. balsų

2016 m. Seimo nario mandatą apygardoje laimėjo Raimundas Martinėlis, kuris save išsikėlė pats ir antrajame ture sulaukė 59,19 proc. rinkėjų balsų. Antras liko Vytautas Saulis (Lietuvos socialdemokratų partija) su 38,02 proc. balsų.

Utenos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Edmundas Pupinis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 29,46 proc. balsų
 • Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 19,99 proc. balsų

2016 m. rinkimuose mandatą apygardoje laimėjo Edmundas Pupinis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), kuris su 48,95 proc. balsų įveikė Mildą Petrauskienę (Lietuvos socialdemokratų partija), pelniusią 47,67 proc. balsų – šiuose Seimo rinkimuose jos kandidatūra vienmandatėje apygardoje nebuvo iškelta.

Nalšios šiaurinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Algimantas Dumbrava (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 40,25 proc. balsų
 • Rimvydas Podolskis (Darbo partija), pirmajame ture pelnęs 10,82 proc. balsų

2016 m. mandatą apygardoje pelnė Algimantas Dumbrava (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris gavo 75,9 proc. balsų. Antra su 20,19 proc. balsų liko Olga Podolskienė (Darbo partija) – šiuose Seimo rinkimuose jos kandidatūra vienmandatėje apygardoje nebuvo iškelta.

Nalšios pietinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Gintautas Kindurys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 18,90 proc. balsų
 • Šarūnas Birutis (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture slukaukęs 18,06 proc. balsų

2016 m. rinkimuose mandatą pelnė Gintautas Kindurys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavęs 66,24 proc. balsų. Antras su 31,53 proc. balsų liko Vytautas Vaitkevičius (Lietuvos laisvės sąjunga) – šiuose Seimo rinkimuose jo kandidatūra vienmandatėje apygardoje nėra iškelta.

Molėtų–Širvintų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Jonas Pinskus (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), pirmajame ture sulaukęs 24,01 proc. balsų
 • Valentinas Stundys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 18,76 proc. balsų

2016 m. Seimo nario mandatą apygardoje laimėjo Petras Čimbaras (Darbo partija), gavęs 55,01 proc. balsų. Antras liko Valentinas Stundys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), sulaukęs 41,97 proc. balsų.

Nemenčinės

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Rita Tamašunienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga), pirmajame ture sulaukusi 37,45 proc.balsų
 • Justas Džiugelis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture sulaukęs 20,92 proc. balsų

2016 m. parlamento rinkimuose mandatą apygardoje pelnė Rita Tamašunienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), antrajame ture gavusi 61,37 proc. balsų. Antras liko Vaidas Šalaševičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), kuris tuomet pelnė 36,25 proc. balsų, o šiuose Seimo rinkimuose kandidatuoja Sūduvos pietinėje apygardoje.

Šalčininkų–Vilniaus

Mandatą šioje apygardoje jau pirmajame ture laimėjo Beata Petkevič (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), surinkusi 59 proc. balsų.

Prieš ketverius metus apygardoje jau pirmajame ture mandatą pelnė Leonard Talmont (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), gavęs 64,4 proc. balsų. Antra liko Alicija Ščerbaitė (Darbo partija) su 6,7 proc. balsų.

Medininkų

Jau pirmajame ture apygardoje mandatą laimėjo Česlav Olševski (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga) gavęs – 52,7 proc. balsų

2016 m. Seimo rinkimuose jau pirmajame ture mandatą taip pat pelnė Česlav Olševski (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), gavęs 57,31 proc. balsų. Antras liko Gediminas Kazėnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 8,46 proc. balsų.

Trakų–Vievio

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Edita Rudelienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame tue pelniusi 24,19 proc. balsų
 • Kęstusi Vilkauskas (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 15,87 proc. balsų

2016 m. Seimo nario mandatą apygardoje laimėjo Jonas Liesys (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), gavęs 58,74 proc. balsų. Šiuose Seimo rinkimuose jo kandidatūra vienmandatėje apygardoje nėra iškelta. Prieš ketverius metus apygardoje antra liko Dangutė Mikutienė (Darbo partija) 35,9 proc. balsų.

Kaišiadorių–Elektrėnų

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Audronius Ažubalis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 16,60 proc. balsų
 • Silva Lengvinienė (Laisvės partija) – 16,48 proc.

2016 m. Seimo rinkimuose apygardoje mandatą pelnė Laimutė Matkevičienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavusi 62,24 proc. balsų. Antras liko savo kandidatūrą pats išsikėlęs Mantas Adomėnas, gavęs 35,19 proc. balsų – šiuose rinkimuose jis į Seimą kandidatavo Raudondvario apygardoje.

Jonavos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Eugenijus Sabutis (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 33,07 proc. balsų
 • Rimantas Sinkevičius (Lietuvos socialdemokratų darbo partija) – 17,86 proc.

2016 m. mandatą apygardoje pelnė Rimantas Sinkevičius (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), antrajame ture gavęs 58,54 proc. rinkėjų balsų. Antras liko Gintaras Stašionis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) su 38,49 proc. balsų.

Deltuvos pietinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Agnė Balčiūnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelniusi 21,53 proc. balsų
 • Juozas Varžgalys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 18,50 proc. balsų

2016 m. apygardoje Seimo nario mandatą pelnė Juozas Varžgalys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris antrajame ture sulaukė 56,91 proc. balsų. Antra liko Agnė Balčiūnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 39,88 proc. balsų.

Karšuvos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Ričardas Juška (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture pelnęs 29,0 proc. balsų
 • Daivaras Rybakovas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 18,36 proc. balsų

Prieš ketverius metus mandatą apygardoje laimėjo Ričardas Juška (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), antrajame ture gavęs 52,51 proc. balsų. Antras liko Daivaras Rybakovas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 42,01 proc. balsų.

Sūduvos pietinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Kęstutis Mažeika (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 25,58 proc. balsų
 • Vaidas Šalaševičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 17,07 proc. balsų

2016 m. parlamentaro mandatą apygardoje laimėjo Kęstutis Mažeika (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 71,48 proc. balsų – vėliau jis tapo aplinkos ministru. Antras liko Juozas Olekas (Lietuvos socialdemokratų partija), gavęs 24,36 proc. balsų – šiuose Seimo rinkimuose jo kandidatūra vienmandatėje apygardoje nebuvo iškelta.

Sūduvos šiaurinė

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Irena Haase (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) – 30,24 proc.
 • Giedrius Surplys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) – 19,29 proc.

2016 m. Seimo nario mandatą apygardoje pelnė Mindaugas Bastys (Lietuvos socialdemokratų partija), gavęs 52,44 proc. Antras tuomet liko Arvydas Vidžiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), gavęs 42,43 proc. balsų. Abiejų politikų kandidatūros šiuose Seimo rinkimuose vienmandatėse apygardose nebuvo keliamos.

Raudondvario

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Viktoras Pranckietis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture pelnęs 26,21 proc. balsų
 • Raminta Popovienė (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelniusi 25,50 proc.

2016 m. apygardoje mandatą pelnė tuomet su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kandidatavęs ir vėliau Seimo pirmininku tapęs Viktoras Pranckietis – jis tuomet gavo 54,73 proc. balsų. Šiuose rinkimuose jis kandidatuoja su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu. Prieš ketverius metus antra rinkimuose liko Raminta Popovienė (Lietuvos socialdemokratų partija), gavusi 40,86 proc. balsų.

Garliavos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Justinas Urbanavičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 32,46 proc. balsų
 • Paulius Visockas (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelnęs 19,50 proc. balsų

2016 m. apygardoje mandatą pelnė Kęstutis Bacvinka (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavęs 51,88 proc. balsų. Antras liko Donatas Jankauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 45,74 proc. balsų – šiuose Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje jo kandidatūra nėra keliama.

Dainavos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Andrius Palionis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), pirmajame ture pelnęs 27,86 proc. balsų
 • Jūratė Zailskienė (Lietuvos socialdemokratų partija), pirmajame ture pelniusi 15,95 proc. balsų

2016 m. Seimo nario mandatą rinkimuose pelnė Andrius Palionis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), gavęs 60,03 proc. balsų. Antras liko Ąžuolas Raškevičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) su 36,27 proc. balsų – šiuose Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje jo kandidatūra nėra keliama.

Vilkaviškio

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Algirdas Butkevičius (Lietuvos žaliųjų partija), pirmajame ture pelnęs 30,08 proc. balsų
 • Kęstutis Smirnovas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 22,64 proc. balsų

2016 m. proc. apygardoje mandatą laimėjo Kęstutis Smirnovas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavęs 49,44 proc. balsų. Antras liko Algirdas Butkevičius, tuomet gavęs 47,42 proc. balsų – šiemet jis kandidatuoja su Lietuvos žaliųjų partija.

Dzūkijos

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Laurynas Kasčiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 19,26 proc. balsų
 • Juozas Baublys (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pirmajame ture pelnęs 18,09 proc. balsų

2016 m. Seimo nario mandatą pelnė Petras Valiūnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), antrajame ture gavęs 54,41 proc. balsų. Antras liko Laurynas Kasčiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) su 42,83 proc. balsų.

Jotvingių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Zenonas Streikus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmajame ture pelnęs 25,18 proc. balsų
 • Vilius Semeška (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelnęs 18,77 proc. balsų

2016 m. mandatą apygardoje laimėjo Zenonas Streikus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), gavęs 58,96 proc. balsų. Antra liko Kristina Miškinienė (Lietuvos socialdemokratų partija), gavusi 36,73 proc. balsų – šiuose Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje jos kandidatūra nėra keliama.

Pasaulio lietuvių

Antrajame ture dėl mandato apygardoje varžėsi:

 • Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija), pirmajame ture pelniusi 34,31 proc. balsų
 • Dalia Asanavičiūtė (Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), pirmajame ture pelniusi – 25,85 proc. balsų

Pasaulio lietuvių vienmandatė apygarda yra sudaryta pirmą kartą šiems Seimo rinkimams, atsižvelgus didelį skaičių užsienyje dalyvavusių rinkėjų per pastaruosius rinkimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min