Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 7d. 08:00 , Atnaujinta: 2019 kovo 7d. 12:04

Apeliacinis teismas išnagrinėjo kaunietės mergaitės įvaikinimo bylą – sprendimą skelbs kovo 26-ąją

Sutuoktinių pora iš Naujosios Zelandijos
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Šeima iš Naujosios Zelandijos ir devynmetės mergaitės brolis

Ketvirtadienio rytą Lietuvos apeliacinis teismas atvėrė civilinę bylą dėl nepilnamečio vaiko tarptautinio įvaikinimo zelandų šeimai. Teisėjų kolegija baigė nagrinėti civilinę bylą, tačiau sprendimą skelbs kovo gale. Jis nebus viešas.

Šioje byloje apeliacine tvarka buvo sprendžiama dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. sausio 16 d. sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.

Bylos dėl įvaikinimo pagal įstatymą yra nagrinėjamos uždaruose teismo posėdžiuose, įvaikinimo bylų duomenys yra nevieši.

Ketvirtadienį teismo posėdyje dalyvavo vaikų globos namų ir vaiko teisių apsaugos institucijų atstovai. Patys pareiškėjai ir jų atstovai teismo posėdyje nedalyvavo.

Suprantame visuomenės norą žinoti, tačiau šiuo atveju vaiko interesai yra svarbiau.

Pirmasis teismo posėdis byloje turėjo įvykti dar vasario mėnesį, bet rengiantis bylos nagrinėjimui buvo nustatytos procesinės kliūtys: tinkamai nebuvo pasirašyti procesiniai dokumentai, taip pat teismui nebuvo pateikti visi bylos išnagrinėjimui būtini duomenys.

Šias kliūtis pašalinus, byla buvo išnagrinėta per vieną teismo posėdį.

Byla išnagrinėta, tačiau procesinis sprendimas joje bus priimtas ir skelbiamas tik kovo 26 dieną.

Pagal įstatymą procesinio sprendimo priėmimas ir paskelbimas gali būti atidėtas 30 dienų, tačiau tokio pobūdžio bylose teismas sprendimo priėmimą ir paskelbimą stengiasi atidėti kuo trumpesniam laikui.

Įstatymas nenumato įvaikinimo bylose viešai skelbti procesinio sprendimo. Siekiant apsaugoti vaiko interesus, nėra skelbiama ir tokio procesinio sprendimo rezoliucinė dalis.

„Suprantame visuomenės norą žinoti, tačiau šiuo atveju vaiko interesai yra svarbiau”, – teigia bylą nagrinėję teisėjai.

Brolis išsakė motyvus

15min.lt primena, kad bylą iš pradžių ketinta nagrinėti skubos tvarka. Posėdis buvo numatytas vasario 19-ąją. Tačiau jis nukeltas, teismui paprašius papildomų duomenų.

Mergaitės brolis Arūnas Leščiauskas, viešai išreiškęs norą globoti seserį, Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybai savo motyvus pateikė vasario 26-osios vakarą. Tarnyba brolio pateiktus duomenis turėjo perduoti teismui.

Apskundė ir sprendimą, ir politiką

Tarptautiniam įvaikinimui ruoštos mažametės globėjas pagal įstatymą – Kauno globos namai – apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą netenkinti sutuoktinių poros iš Naujosios Zelandijos prašymo leisti įvaikinti devynmetę mergaitę, globos namuose gyvenančią nuo 2009 metų.

Globos namai įsitikinę, kad teismo sprendimas neatitinka mergaitės interesų, mat procedūriniai dalykai buvo iškelti aukščiau vaiko valios.

Be to, jie yra viešai suabejoję ir A.Leščiausko nuoširdžiu noru globoti seserį. Pastarasis, beje, šias dvejones sklaidė pasisakymais feisbuke ir teigė esąs šmeižiamas.

Globos namai Generalinei prokuratūrai apskundė parlamentaro Mindaugo Puidoko veiksmus tarptautinio įvaikinimo istorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min