TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bandoma slopinti mirtinų daržovių keliamą paniką

Pomidorai
E.Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Pomidorai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijos pareigūnai teigia, kad infekcinių susirgimų šalyje mažėja. Visgi skaičiai byloja priešingai – užfiksuota pusketvirto šimto naujų susirgimų. Kol nebus surastas bakterijos židinys, susirgimų skaičius gali ir toliau plisti.

Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) platina pranešimą, teigiantį, kad Europos Komisija šiandien buvo oficialiai informuota – Hamburge už maisto saugą atsakingų institucijų atlikti tyrimai patvirtino, jog ispaniškuose agurkuose nustatytos šigą toksiną gaminančios E.coli nebuvo to paties STEC 0104 serotipo, sukėlusio susirgimų protrūkį Vokietijoje ir kitose valstybėse

Šios dienos popietinėje audio konferencijoje Nuolatinis maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos komitetas, Europos Komisija ir valstybės narės aptarė esamą situaciją, o priimtą pareiškimą parėmė visos valstybės narės.

Sveikatos ir vartotojų reikalų komisaras Johnas Dallis pasakė, kad infekcinių susirgimų šalyje fiksuojama vis mažiau. „Palankų situacijos vystymąsi rodo mažėjantis infekcinių susirgimų skaičius, tačiau atsakingos institucijos turi užtikrinti nuolatinį stebėjimą, kuris šiuo metu yra be galo svarbus, nes mes vis dar tiksliai nenustatėme užkrato šaltinio bei stengiamės pašalinti pavojų visuomenės sveikatai“, – sakė J.Dallis.

Bakterija jau nusinešė 16 žmonių gyvybes – mirė 15 vokiečių ir vienas švedas. VMVT informuoja, kad Vokietijoje viso registruoti 1169 susirgimai, iš kurių 373 atvejais išsivystė hemolitinis ureminis sindromas (HUS). Švedija praneša apie 41 susirgimo atvejį, Danija – 14, Nyderlandai – 7, Prancūzija – 6, po kelis žmones susirgo Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min