TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kedžio artimųjų mitinge – nuo marginalų iki dvasininkų ir Seimo narių (nuotraukos)

Mitinge
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mitinge
Šaltinis: 15min
0
A A

Dviem žmogžudystėmis įtariamo Drąsiaus Kedžio artimieji šeštadienį Kaune surengė naują mitingą. Protesto akcijoje, kuri, jos organizatorių teigimu, surengta prieš pedofilus ir prokurorų nenorą baigti ikiteisminį tyrimą vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje, dalyvavo ne tik nuolatiniai tokių mitingų dalyviai, bet ir įvairių politinių ir pilietinių judėjimų, dvasininkų atstovai bei Seimo narys Saulius Stoma. Po protesto akcijos dalis jos dalyvių patraukė į Šv.Mišias, kur buvo meldžiamasi už prokurorų atsivertimą.

„Nenorime, kad mergaitė būtų grąžinta motinai. Jei taip atsitiks, tai kam prokuratūra tiek mėnesių vykdė tyrimą? Panevėžys (Panevėžio miesto apylinkės teismas, – aut.past.) dar nebaigė nagrinėti pedofilijos bylos, o Kėdainiai (Kėdainių rajono apylinkės teismas, – aut. past.) jau sprendžia, su kuo ir kur gyvens mergaitė,“ – sakė viena iš mitingo organizatorių, D.Kedžio krikšto mama, Audronė Skučienė.

Kedžio pėdsakus Ispanijoje laiko prokurorų „antimi“

Paklausta apie šią savaitę pasirodžiusią informaciją, kad D.Kedžio pėdsakai aptikti Ispanijoje, A.Skučienė buvo lakoniška.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Mitinge
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kun. altarista J.Varkala

„Aš galvoju, kad čia eilinė prokurorų „antis“. Nenoriu tikėtis, bet peršasi tokia mintis, kad Drąsiaus gyvo nebėra. O tokios žinios, kad jo pėdsakai aptikti Vokietijoje, paskui Anglijoje, dabar Ispanijoje – prokurorų „antys“. Tai kodėl anksčiau neieškojo jo ten? Juk žinojo, kad Ispanijoje turime giminių. Manau, kad jiems (prokuratūrai – aut. past.) nepatinka, kad mes vis rengiame mitingus, jūs (žurnalistai – aut. past.) paviešinate apie tai informaciją. Todėl ir skleidžia tokius gandus“, – sakė D.Kedžio teta. Anot moters, D.Kedžio draugų ir artimųjų yra įvairiose šalyse, todėl tariamų kauniečio pėdsakų gali „atsirasti“ ir kitose, iki šiol dar neminėtose, šalyse.

„Draugų ir giminių dabar turime visur. Bet kuriame pasaulio krašte gali atsirasti Drąsius“, – šmaikštavo kaunietė. A.Skučienės teigimu, su Ispanijoje gyvenančiu D.Kedžiaus pusbroliu jos pačios sūnus bendrauja: „Kiek žinau, policija jo neapklausė dėl Drąsiaus. Susisiekė tik Ispanijos žiniasklaida. Mes patys bendraujame nereguliariai: sūnus kartais susiskambina“.

Kunigas: pedofilijos žymę turintys kunigai neturėtų atsipirkti pabarimu

Į Vienybės aikštėje vykusį mitingą, kuriame dalyvavo maždaug 200 žmonių, susirinko įvairių politinių judėjimų ir partijų atstovai. Savo nuomonę viešai, ant pakylos išreiškė ir specialiai į akciją pakviestas Seimo narys S.Stoma, karštai sveikinęs kauniečius, ginančius savo įsitikinimus.

Man keista, kodėl pedofilija apkaltinti kunigai pabariami ir toliau dirba, kai tuo metu santuoką sudariusių kunigų teisės iš karto suspenduojamos. Mano nuomone, jei jau turi tą dėmę – užsidėk „čipą“ ir vaikščiok su ta žyme, kad tave žmonės atskirtų. Sakė kunigas altarista J.Varkala.

Protesto prieš pedofiliją ir prokurorų neveiklumą tikslus sakė palaikantis ir dvasininkas, kunigas altarista Jonas Varkala. Į mitingą jis atėjo nepaisydamas kolegų nepritarimo (už dalyvavimą ankstesnėje protesto akcijoje jis buvo sulaukęs vadovybės priekaištų – aut. past.).

„Man D.Kedžio dukters byla atrodo lemtingas įvykis. Tos mergaitės likimas – viso krašto likimas. Jei čia teisingumo nepasieksime, turėsime gaujos valdomą valstybę. Gaujos, kuri turi savų interesų“, – sakė kunigas.

Tiesaus atsakymo jis nevengė ir į klausimą apie pedofiliją dvasininkijos pasaulyje.

„Pedofilų yra tarp visų sričių atstovų. Man keista, kodėl pedofilija apkaltinti kunigai pabariami ir toliau dirba, kai tuo metu santuoką sudariusių kunigų teisės iš karto suspenduojamos. Mano nuomone, jei jau turi tą dėmę – užsidėk „čipą“ ir vaikščiok su ta žyme, kad tave žmonės atskirtų. Kaino ženklą užsidėk – ne todėl, kad tave užmuštų, bet kad jis tave saugotų“, – kalbėjo dvasininkas. Kunigo J.Varkalos įsitikinimu, vadinamoji Kauno pedofilijos byla bus ištirta: „Jei atsiras normalūs vadovai institucijose, turėsime normalią teisinę ir teisingą valstybę. O aš matau pokyčius, kurie eina ta linkme“.

Po mitingo Vienybės aikštėje dalis jo dalyvių patraukė į Šv.Mišias, kurios buvo aukojamos vienoje iš Kauno bažnyčių. Už prokurorų atsivertimą Kaune Šv.Mišios aukojamos antrą kartą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min