Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 18d. 05:28

Dar vienas Rimanto Jurkšo trofėjus – iš „Start Vilnius“ perimta pirtis

Rimanto Jurkšo verslas iš „Start Vilnius“ įgijo sugriuvusią pirtį, suteikiančią teisę į po ja esančią valstybinę žemę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Rimanto Jurkšo verslas iš „Start Vilnius“ įgijo sugriuvusią pirtį, suteikiančią teisę į po ja esančią valstybinę žemę

Aiškėja naujų detalių apie tai, kuo vertėsi po 15min.lt žurnalistinio tyrimo iš Vilniaus savivaldybės bendrovės „Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotojo pareigų metamas Rimantas Jurkšas.

15min.lt duomenimis, R.Jurkšo verslas su „Start Vilnius“ prasuko dar vieną nekilnojamojo turto sandorį, leidžiantį pretenduoti į nemenką valstybinės žemės plotą. R.Jurkšo verslo rankose taip atsidūrė pirtis Subačiaus gatvėje, 2012 m. nuniokota per sprogimą, įvykusį per nelaimingą atsitikimą.

Sprendimus laimino aukšti politikai

Sprogusi pirtis į „Start Vilnius“ rankas perduota 2013 m. vasarą, kai Vilniaus tarybos sprendimu prie „Start Vilnius“ prijungta savivaldybės bendrovė „Pylimo pirtis“. O pats pastatas „Start Vilnius“ rankose užsibuvo vos daugiau nei metus. 15min.lt žiniomis, pernai rugsėjį pirtis tapo bendrovės „NT koncernas“ nuosavybe. Šią bendrovę lygiomis dalimis valdo R.Jurkšas ir jo verslo partneris Vaclovas Daukšas.

Dabar aiškėja, kad prie pirties kelionės į R.Jurkšo verslo rankas ir kone tuo pačiu metu pradėto žemės paskirties keitimo savo parašais prisidėjo bent du buvę aukšti Vilniaus savivaldybės pareigūnai.

Buvęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius, artimas Artūro Zuoko bendražygis Valdas Klimantavičius 2013 m. gruodžio 16 d. įsakymu leido „Start Vilnius“ parduoti pirtį aukcione, nustatant pradinę 2,5 mln. Lt kainą. Kaip „NT koncernas“ įgijo pirtį ir kiek už ją sumokėjo, 15min.lt kol kas nepavyko nustatyti. Vis dėlto kone tuo pačiu metu pajudėjo ir žemės paskirties keitimo bei sklypų jungimo procesai.

2014 m. spalio 27 d. įsakymu tuometis Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, socialdemokratas Jonas Urbanavičius pradėjo sklypo perleidimo į privačias rankas procesą.

„Nustatau, kad pradedamas rengti apie 6880 (šešių tūkstančių aštuonių šimtų aštuoniasdešimties) kv. m ploto žemės sklypo Subačiaus g. 49A (kadastro Nr. 0101/0058:75) formavimo ir pertvarkymo projektas, kurio tikslas – sujungti įsiterpusį valstybinės žemės plotą su besiribojančiu žemės sklypu, nes laisvoje valstybinėje žemėje negalima suformuoti racionalaus dydžio ir ribų sklypo, ir nustatyti daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių bei komercinės paskirties objektų teritorijų naudojimo būdus“, – rašoma šiame J.Urbanavičiaus įsakyme.

Sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas parengtas per porą mėnesių. Planavimo iniciatoriumi Vilniaus savivaldybės svetainėje nurodoma bendrovė „Start Vilnius“.

Viešai prieinamais Registrų centro duomenimis, sklypo Subačiaus g. 49A rinkos vertė siekia apie 184 tūkst. eurų. Kol kas, 15min.lt žiniomis, sklypą tebevaldo „Start Vilnius“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Naują savininką turinti susprogusi pirtis gali peraugti į naujutėlį daugiabutį
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Naują savininką turinti susprogusi pirtis gali peraugti į naujutėlį daugiabutį.

„Tų dokumentų buvo šimtai“

15min.lt pavyko susisiekti su buvusiu Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju J.Urbanavičiumi. Tačiau buvęs ilgametis savivaldybės pareigūnas teigė nieko nepamenantis apie savo patvirtintus sprendimus dėl sklypo Subačiaus g. 49A.

„Yra ten pavaldinių, kurie ruošia. Aš neatsimenu dabar“, – teisinosi J.Urbanavičius.

Pašnekovas patikino pasirašęs daugybę dokumentų, ir kokio nors vieno parašo esą nėra reikalo sureikšminti.

Ar vienas, ar kitas pasirašys – pavardė nieko nesako. Rengėjai atsako už tą dokumentą.

„Ten tų dokumentų buvo šimtai. Iš kur aš galiu atsiminti, kas ten buvo? (…) Būdavo, laikinai pavaduoju administracijos direktorių – matyt, pasirašyta buvo. Atneša, nustatyta tvarka, suderintą dokumentą, visi parašai sudėti – tai ką kito padaryti? Turi pasirašyti. Ar vienas, ar kitas pasirašys – pavardė nieko nesako. Rengėjai atsako už tą dokumentą“, – teigė J.Urbanavičius.

Apie susprogusios pirties likimą nieko nežinantis nurodė ir buvęs administracijos vadovas V.Klimantavičius.

„Negalėčiau nei komentuoti, nei prisimenu, tiesą sakant“, – 15min.lt teigė jis.

Kad jam vadovaujant Vilniaus savivaldybės administracijai pirties pastatas kartu su pirmumo teise į žemę nukeliavo į R.Jurkšo verslo rankas, pašnekovas patikino neturėjęs žalio supratimo.

„Ne, tikrai nežinau“, – sakė V.Klimantavičius.

Buvęs administracijos vadovas laikosi pozicijos, jog už dokumentus atsako juos rengę asmenys. „Pasižiūrėkit, kas rengė tuos visus dokumentus, ir su jais pabendraukit“, – patarė politikas.

Vilniaus m. savivaldybės nuotr./Buvęs Vilniaus administracijos direktorius Valdas Klimantavičius
Vilniaus m. savivaldybės nuotr./Buvęs Vilniaus administracijos direktorius Valdas Klimantavičius Subačiaus g. pirties likimo tikina nesekęs

Figūravo byloje dėl dokumentų klastojimo

Beje, buvęs V.Klimantavičiaus pavaduotojas J.Urbanavičius yra Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje. Pernai rudenį Vilniaus miesto apylinkės teismas ėmėsi baudžiamosios bylos, kurioje J.Urbanavičiui pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo.

O istorija sukasi, lyg tyčia, apie valstybinę žemę ir teisės į ją įgijimą. STT ir prokurorai įtaria, jog panaudojus suklastotus dokumentus verslininkams neteisėtai išnuomota daugiau nei 77 tūkst. kvadratinių metrų žemės Jočionių gatvėje, rengiantis atliekų rūšiavimo gamyklos statyboms.

Su R.Jurkšu ir „Start Vilnius“ vadovu Simu Ramučiu Petrikiu 15min.lt nepavyko susisiekti.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Jurkšas ir Simas Ramutis Petrikas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Jurkšas ir Simas Ramutis Petrikis trečiadienį įduoti prokurorams

Meras įtaria piktnaudžiavimą – ir ne tik

Tai jau antra istorija, kai R.Jurkšo verslo rankose atsiduria „Start Vilnius“ turtas, suteikiantis pirmumo teisę išsinuomoti ar išpirkti valstybinę žemę.

15min.lt žurnalistinis tyrimas nustatė, kad R.Jurkšo ir jo šeimos valdoma įmonė „Statybos progresija“ per paskolos sandorį iš „Start Vilnius“ perėmė nekilnojamąjį turtą ant valstybinės žemės Geležinio Vilko g. 21. Sykiu įmonė įgijo pirmumo teisę į beveik 10 arų žemės, ant kurios stovi du nedidelės vertės statiniai. Kitoje to paties sklypo dalyje jau vyksta statybos – čia dirba R.Jurkšo valdomos bendrovės „Ukmergės statyba“ statybininkai, o devynaukštį stato jau minėta R.Jurkšo su partneriu valdoma bendrovė „NT koncernas“.

15min.lt paviešinus šią istoriją, R.Šimašius „ant kilimėlio“ išsikvietė R.Jurkšą ir „Start Vilnius“ direktorių S.R.Petrikį. Po trumpo pokalbio su meru „Start Vilnius“ vadovas nutarė atleisti savo pavaduotoją R.Jurkšą iš pareigų.

R.Šimašius dėl R.Jurkšo ir S.R.Petrikio veiksmų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Trečiadienį R.Šimašius dėl R.Jurkšo ir S.R.Petrikio veiksmų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Meras prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir prekybos poveikiu.

Dėl „Start Vilnius“ veiklos į prokurorus kreipėsi ir buvęs meras Artūras Zuokas, kurio valdymo paskutinėmis dienomis įvykdytas sandoris su turtu Geležinio Vilko g. 21.

S.R.Petrikis prisiekinėja, kad galima afera įvykdyta be jo žinios, nors, 15min.lt duomenimis, jo parašu įtvirtintas statinių Geležinio Vilko g. 21 perleidimas R.Jurkšo verslui.

15min.lt nuotr./Rimanto Jurkšo verslo schema
15min.lt nuotr./Rimanto Jurkšo verslo schema

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min