Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 29d. 20:53

Daugėjant COVID-19 atvejų Antavilių pensionate aiškėja, kad kai kurie darbuotojai išsitirti vengė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ​​​​​​​(NVSC) atstovė Ginreta Megelinskienė teigia, kad ne visi Antavilių pensionato darbuotojai išsityrė nuo COVID-19, nors tą padaryti privalėjo. Specialistė taip pat suabejojo, ar tinkamai buvo naudojamos apsaugos priemonės. Trečiadienio vakarą paaiškėjo, kad iš viso įstaigoje koronavirusas nustatytas 11 globotinių ir trims darbuotojams.

Praėjusią savaitę Antavilių pensionatas gavo raštą iš NVSC, kad dėl koronaviruso bus tiriami visi įstaigos darbuotojai, iš viso 153. Pensionato vadovo pavaduotoja Birutė Šarakauskienė 15min teigė, kad personalui buvo pasiūlyta patiems atvykti į mobiliuosius tyrimų punktus. Jos teigimu, toks būdas yra itin nepatogus, mat daugelis darbuotojų gyvena Nemenčinėje arba jos apylinkėse.

Panašu, kad kai kuriems dirbantiems globos įstaigoje šis nepatogumas buvo lemiamas veiksnys neišsitirti visai.

„Kiek žinau, tą informaciją dar tikslinsime rytoj, bet ne visi pensionato darbuotojai išsityrė“, – 15min teigia Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja G.Megelinskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ginreta Megelinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ginreta Megelinskienė

„Yra pateikiama priežastis, kad yra logistikos problemos. Kartais atsiranda pasiteisinimų, kodėl jie to nepadaro. To neturėtų būti. Tikrai mobilūs punktai yra įkurti įvairiose Vilniaus vietose. (...) Tikrai nelabai suprantu, jeigu žmogus dirba socialinės globos įstaigoje, kodėl jis nenuvyksta ir neišsitiria. Man šiek tiek yra nesuprantami tokie dalykai. Ypač, kai buvo duoti tokie nurodymai konkretūs ir aiškūs – kuo skubiau organizuoti ir atlikti tyrimus. Na, mane tiesiog stebina toks dalykas“, – sakė ji, pridėjusi, kad neištirtų darbuotojų būti tiesiog negali.

Specialistė taip pat suabejojo, ar globos įstaigoje buvo tinkamai naudojamos apsaugos priemonės. Jos teigimu, neretai gyventojai nuo darbuotojų užsikrečia būtent dėl aplaidumo.

„Labai svarbus klausimas, kad personalas sąmoningai suprastų (...) tą asmens higieną ir apsaugos priemonių naudojimą. Kad jų yra pakankamai, mes tą ir patys vertinimo metu nustatėme. Na, tai kyla abejonių, ar jos buvo naudojamos tinkamai“, – pažymi G.Megelinskienė.

Teiginius vadina netiesa

Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė teigia, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys, esą nuo koronaviruso išsityrė ne visi įstaigos darbuotojai, yra neteisingi. Pasak jos, paskutiniai tyrimai buvo atlikti balandžio 28 dieną, o dalis personalo išsityrė ir po antrą kartą.

„Tai tikra netiesa. Visi išsityrė ir po antrą kartą yra tiriami. Tikrai netiesa. (...) Balandžio 28 dieną visi po vieną kartą išsityrė, bet jų buvo likę jau mažai“, – ketvirtadienio rytą kalbėjo B.Šarakauskienė.

Susirgimų daugėja

Trečiadienį paaiškėjo, kad iš viso pensionate koronavirusu serga 11 gyventojų ir trys darbuotojai.

„Gavome 90 globos namų gyventojų tyrimų rezultatus, laboratoriškai patvirtinta dešimt atvejų, tai reiškia, kad iš viso globos namuose patvirtinta 11 koronaviruso infekcijos atvejų, kadangi vienas atvejis nustatytas dar vakar“, – trečiadienį BNS teigė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Antavilių pensionatas“ karantino metu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Antavilių pensionatas“ karantino metu

„Taip pat virusas patvirtintas trims slaugos personalo atstovams“, – pridūrė ji.

NVSC atstovės teigimu, sergantys globotiniai dar trečiadienį turėtų būti pervežti į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

„Vienas asmuo jau yra hospitalizuotas Santaros klinikose“, – kalbėjo G.Megelinskienė.

Anot jos, dėl koronaviruso tirti globotiniai, gyvenantys dviejuose skirtinguose korpusuose, tačiau koronavirusas nustatytas tik vieno korpuso pacientams.

„Likusieji pacientai gyvens savo įprastą gyvenimą, tačiau jie, aišku, yra vertinami kaip didelės rizikos sąlytį turėję asmenys“, – sakė NVSC atstovė.

Anot G.Megelinskienės, nors trys COVID-19 užsikrėtę įstaigos darbuotojai sąlytį turėjo su 15 kolegų, kurie šiuo metu yra saviizoliacijoje, įstaigos darbas nesustos.

„Tiesiog yra reorganizuojamas personalo darbas. Tame korpuse, kurio visi darbuotojai turėjo sąlytį su sergančiaisiais, bus sudaryta nauja pamaina, kuri nėra izoliuota“, – teigė ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min