Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Kauno humanitarinio fakulteto likimo nerimauja ir jo vadovai (nuotraukos, papildyta 13.55 val.)

Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto studentai rengė akciją, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės bei akademinės bendruomenės dėmesį į planuojamą Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto reorganizavimą ir likvidavimą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto studentai rengė akciją, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės bei akademinės bendruomenės dėmesį į planuojamą Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto reorganizavimą ir likvidavimą
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį ryte Vilniaus universiteto (VU) Kauno humanitarinio fakulteto (KHF) studentai surengė protesto akciją, kuria siekė atkreipti visuomenės dėmesį į pasigirdusias kalbas apie universiteto vadovybės ketinimus naikinti laikinojoje sostinėje veikiantį padalinį.

„Mes esam ir norime būti!“ – tokie ir panašūs šūkiai trečiadienį aidėjo nuo Senamiesčio iki Laisvės alėjos. Taip savo nerimą, kad nuo kitų metų gali nebelikti VU KHF, trečiadienį išreiškė jo auklėtiniai – įvairių specialybių ir kursų studentai. Daugiau nei šimtas studentų, nešini plakatais ir skanduojantys bendrą tekstą, darnia kolona patraukė nuo VU Kauno humanitarinio fakulteto, Muitinės gatvėje, iki Laisvės alėjos fontano. Čia sustoję garsiai perskaitė rezoliuciją, kurią ketino įteikti trečiadienį fakultete ketinusiam apsilankyti VU rektoriui prof. Benediktui Juodkai. Tačiau jis vizitą atidėjo.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto studentai rengė akciją, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės bei akademinės bendruomenės dėmesį į planuojamą Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto reorganizavimą ir likvidavimą
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./VU KHF studentai rengė akciją dėl vadovų ketinimų uždaryti fakultetą

„Mūsų akcija „Mes esam ir norime būti!“ skirta atkreipti visuomenės dėmesį. Norime būti išgirsti. Mes nebuvome informuoti apie universiteto vadovų planus uždaryti Kauno humanitarinį fakultetą. Tai sužinojome staiga ir išsigandome. Norime pasisakyti, parodyti, kad mes mylime šitą miestą, čia investavome savo laiką, sąmoningai pasirinkome šitą aukštąją mokyklą – ne Vilniaus, ne kito miesto, bet būtent čia, Kaune dėl miesto, pačių studijų, kurios yra unikalios. Niekas daugiau nesiūlo Lietuvoje tokių specialybių: verslo informatikos, lietuvių filologijos ir reklamos, kultūros vadybos studijų“, – sakė viena iš akcijos iniciatorių, ketvirto kurso studentė Vytautė Česonytė.

Dvejonės dėl fakulteto ateities išliko

Protesto akcijos rengėjai tikėjosi trečiadienį pabendrauti su VU rektoriumi. „Norėjome užduoti jam klausimų ir iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus: mums iki šiol neaišku, ar kitą rudenį bus formuojami pirmi kursai ir panašūs dalykai. Deja, rektorius neatvyko. Galbūt iš tiesų turėjo kitų veiklų, galbūt nenorėjo susitikti su būriu studentų, kurie turi daug klausimų“, – sakė V.Česonytė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto studentai rengė akciją, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės bei akademinės bendruomenės dėmesį į planuojamą Vilniaus Universiteto Kauno Humanitarinio Fakulteto reorganizavimą ir likvidavimą
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./VU KHF studentų protesto akcija

Studentai vylėsi, jog su VU vadovu galės pabendrauti jau kitą savaitę: „Rugsėjo 24 dieną KHF vyks 45-erių metų fakulteto šventė. Rektorius žadėjo atvykti anksčiau ir prieš prasidedant renginiui atsakyti į mūsų klausimus“.

Pasigirdus kalboms apie tai, jog KHF ketinama uždaryti, VU rektorius prof. Benediktas Juodka paneigė nerimą keliančias žinias. Jo teigimu, KHF niekas neplanuoja atskirti nuo VU, taip pat nesiruošia nutraukti ten vykdomų studijų programų. Tačiau fakulteto bendruomenės šis paneigimas neįtikino.

Jei su rektoriumi nepavyks susitikti ir kitą savaitę, studentai ketina organizuoti ir daugiau protesto akcijų.

Papildyta 13.55 val.:  Dėl KHF likimo yra sunerimę ir jo vadovai. Trečiadienį jie kreipėsi į Kauno merą Andrių Kupčinską. Dekanas prof. Saulius Gudas ir kiti fakulteto administracijos vadovai informavo merą, kad be jų žinios ketinama fakulteto patalpose steigti mokymosi visą gyvenimą centrą. Prof. S.Gudas pageidavo, kad Kauno meras viešai pareikštų nuomonę dėl fakulteto likimo ir tarpininkautų dėl fakulteto bendradarbiavimo su verslininkais. Dekano nuomone, verslininkai galėtų su fakultetu pasirašyti sutartis, steigti komunikacijos centrą, palaikyti ryšius su fakulteto bendruomene, o vėliau turėtų aukštos kvalifikacijos darbuotojus. A.Kupčinsko teigimu, fakultetą Kaune būtina išlaikyti. VU KHF vadovams jis pasiūlė pratęsti sutartį su Kauno miesto savivaldybe, kuri leidžia organizuoti bendrus projektus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min