Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 sausio 17d. 09:00

Frakciją „Lietuvos gerovei“ išardęs K.Bartkevičius užsimena – Seime gali gimti nauja sąjunga

Kęstutis Bartkevičius Interviu
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kęstutis Bartkevičius
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Kęstutis Bartkevičius pirmadienį kiek netikėtai paliko frakciją „Lietuvos gerovei“, ji iširo. Frakcijos seniūnui Vytautui Kamblevičiui teko našta rasti naują narį ir darinį atkurti. Politikas neslėpė pykčio, kad K.Bartkevičius apie savo planus nepranešė iš anksto, neatsiprašė. O kas paskatino jį taip elgtis ir nuo frakcijos nusisukti?

K.Bartkevičius sako, kad nesiblaško – yra „Tvarkos ir teisingumo“ narys ir bus, o su frakcija „Lietuvos gerovei“ esą nemato perspektyvų. Ar iki kadencijos pabaigos dirbs Mišrioje Seimo narių grupėje, nežinia, nes, anot jo, parlamente gali užgimti nauja frakcija.

Plačiau – interviu 15min.

– Kodėl palikote frakciją?

– Visi įsipareigojimai iš manęs, kurie buvo „Tvarkos ir teisingumo“ junginyje, su „socialdarbiečiais“, „valstiečiais“ ir „lenkais“ buvom pasirašę bendradarbiavimą, išlaikėm visas pozicijas, kas liečia biudžetą.

Jeigu imant mane kaip politiką, aš su šia frakcija („Lietuvos gerovei“ – 15min) tolesnės ateities nematau, nes ji yra frakcija, bet ne politinis darinys. Ji ne partija – eina su A.Juozaičiu, dar kažkas...

Ir mano kolegos Mažeikiuose, ir aš pats nesu iš tų, kad kažkur blaškyčiausi.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis, Vytautas Kamblevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Juozaitis, Vytautas Kamblevičius

Aš neišstojau iš „Tvarkos ir teisingumo“. Esu „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys, ir mano kolegos Mažeikiuose, ir aš pats nesu iš tų, kad kažkur blaškyčiausi.

Sesijai baigiantis biudžetą sėkmingai priėmėm. Man čia vienmandatėje yra daug darbo ir reikia daryti įdirbį kitiems rinkimams. Dabar, kai girdžiu, kai seniūnas kalba, kad kurs naują partiją – pirmą kartą girdžiu. Kad mes buvom tik stebėtojai, na, gerai, buvom stebėtojai. Kad mums nieko nereikia – pasirodo, reikia.

Manau, pats laikas man buvo išeiti iš frakcijos ir būti su „Tvarka ir teisingumu“. „Tvarka ir teisingumas“ taip pat daro naują junginį, yra pakankamai darbo, manau pasielgiau solidžiai palikdamas šią frakciją. Nors visus frakcijos narius gerbiu, visi puikūs žmonės.

– O ar palikot frakciją, nes liepė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis? Čia taip frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius sako.

– Na, matot, „liepė“. Mes su R.Žemaitaičiu palaikydavom ryšį, buvo kalbėta, buvo rekomendacijos ir valdybos, kad būnam [frakcijoje] iki naujų metų. Aš pasakiau, kad per šventes tikrai niekur iš frakcijos neišeisiu, aš išeisiu tomis dienomis, kai bus sesija. Tai taip ir padariau. Prieš tai buvom kalbėję su R.Žemaitaičiu.

– Ir dar ką V.Kamblevičius sakė, kad norėjote tapti ekonomikos ir inovacijų ministru, bet kadangi posto nepasiūlė, tai iškeliavot.

– Mes buvom stebėtojai, mums nieko nereikia. O dabar „aš norėjau“. Premjeras puikiai pasielgė pasirinkdamas savo patarėją. Puikus žmogus Lukas Savickas – šaunuolis. Šaunus ministras bus.

Aš pasakiau, jeigu tiesiogiai man premjeras pasiūlys, mąstysiu.

Aš pasakiau, jeigu tiesiogiai man premjeras pasiūlys, mąstysiu. Bet neturi siūlyti nei frakcijos seniūnas, nei kažkur ten iš šono. Neturi taip būti. Turi būti politiniai susitarimai. Politinių susitarimų nebuvo.

Tik buvo pasirašyta tarp R.Karbauskio („valstiečių“ lyderio – 15min) ir tarp R.Žemaitaičio, kad šis postas bus „Tvarkos ir teisingumo“. Pats mačiau susitarimą, parašus, bet kadangi „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nebeliko, tie susitarimai liko tik popieriuose.

Ten – tik frakcija, politinio darinio aš ten nemačiau...

– Tai, kad nebuvo pasiūlyta ministro kėdė, nebuvo lemiamas veiksnys jums sprendžiant, ar palikti frakciją?

– Ne, ne, ne. Aš nebūčiau net ėjęs – atvirai pasakius. Pavyzdžiui, dabartinis [kandidatas], kur pasiūlė iš premjero aplinkos, – tikrai girdėjau tą pavardę, šaunus vadybininkas. Vertas. Jaunas, perspektyvus.

– O kada pranešėt buvusiai frakcijai, kad ją paliekate?

– Kadangi kvietė į frakciją pusę devynių, bet nė vieno frakcijos nario nebuvo, aš, tiesa, atėjau pas seniūną ir jam pasakiau. Aišku, emocijos buvo. Bet aš sakiau, kad savo [sprendimo] nekeisiu ir įteikiau prieš devynias [pareiškimą].

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Bartkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Bartkevičius

– Piktinosi V.Kamblevičius, kad anksčiau nepranešėt, kad neatsiprašėt.

– Aš toliau negalėjau dirbti, negalėjau būti toje frakcijoje. Padariau taip, kaip turėjau padaryti. Man dabar reikia dirbti čia, reikia dirbti su nauju dariniu. O kadangi ten – tik frakcija, politinio darinio aš ten nemačiau...

Tikrai puikūs žmonės visi, jokių nesakysiu neigiamų [dalykų]. Aišku, seniūnas emociškai sureagavo, sureaguotų gal bet koks žmogus, bet, manau, padariau teisingą žingsnį.

– Jūs iki Seimo kadencijos pabaigos dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbsite?

– Ne, matysim. Rinksimės valdyba, ir dabar buvo valdyba, bet gaila negalėjau [dalyvauti]. Bus naujas darinys, bet čia gal atskirai praneš.

– Neatmetat galimybės, kad prie kokios nors frakcijos Seime jungsitės?

Gal nauja frakcija atsiras – bijau pasakyt.

– Gal nauja frakcija atsiras – bijau pasakyt. Aš dabar nenoriu kažko prognozuoti, bet matysim.

– Savo ateitį siejate su „Tvarka ir teisingumu“ arba tuo nauju dariniu?

– Aš neišstojau [iš partijos], nors man visą laiką [sakė] „išstok, išstok“. Sakau, aš esu „Tvarkos ir teisingumo“ narys ir juo likau. Ir mano kolegos, kurie yra ir rėmėjai, čia pat ir mano apygardoje, kur laimėjau, visi tą patį sako. Aš nesiblaškantis žmogus – pirma partija buvo, kurioje esu, ir nenoriu net ir blaškytis.

– Ir Seimo rinkimuose dalyvausite arba su „Tvarka ir teisingumu“, arba su nauju dariniu?

– Taip.

– Kaip manote, V.Kamblevičiaus vadovaujama frakcija atsikurs?

– Negaliu pasakyti, negaliu prognozuoti. Gal kažkas ir prisijungs, bet aš kažkaip didelių perspektyvų ten... Gal. Negaliu komentuot. Matysim, arba atsikurs, arba ne.

– Ačiū už pokalbį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min