Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 26d. 13:50 , atnaujinta: 2018 kovo 26d. 17:24

G.Kirkilas apie nenorintį jo pavaduotoju būti E.Jankevičių: „Matyt, apsigalvojo“

15min studijoje — Gediminas Kirkilas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / 15min studijoje — Gediminas Kirkilas

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius, kuris šeštadienį buvo išrinktas Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotoju, o tos pačios dienos vakare pavadino tai nesusipratimu ir teigė, kad išrinkimas įvyko be jo sutikimo, per dieną tikriausiai persigalvojo. Taip situaciją aiškina LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas. Tuo tarpu pats E.Jankevičius teigia, kad nors pokalbiuose su naujai steigiamos partijos lyderiais dalyvavo, į partiją įstojęs nebuvo.

G.Kirkilas 15min teigė, kad jis pats dalyvavo pokalbyje su E.Jankevičium, kurio metu E.Jankevičius davė sutikimą tapti LSDDP pirmininko pavaduotoju.

„Aš manau, kad jis apsigalvojo. Mes svarstėm, kad jis galėtų būti prezidiume arba partijos pirmininko pavaduotoju, paskui jis apsigalvojo. Būna“, – 15min sakė G.Kirkilas.

Aš ne vienas dalyvavau pokalbyje. Jei vienas, tai galėčiau apsirikti, – sakė G.Kirkilas.

„Aš ne vienas dalyvavau pokalbyje. Jei vienas, tai galėčiau apsirikti“, – pridūrė LSDDP pirmininkas.

G.Kirkilas svarstė, kad apsigalvoti E.Jankevičių galėjo paskatinti šeimyninės aplinkybės. „Gal yra kažkokios šeimyninės aplinkybės, maža kas“, – sakė G.Kirkilas.

Paklaustas, ar su E.Jankevičiumi buvo kalbėta ir apie galimybę jam tapti teisingumo ministru, G.Kirkilas teigė, kad su pačiu E.Jankevičium apie tai kalbėta nebuvo.

J.Bernatonis: E.Jankevičius žadėjo tapti partijos steigėju

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius žadėjo tapti LSDDP steigėju, tačiau į steigiamąjį suvažiavimą neatvyko, BNS pirmadienį teigė vienas LSDDP iniciatorių parlamentaras Juozas Bernatonis.

„Jis neatėjo į suvažiavimą, turėjome informaciją, kad serga. Jis žadėjo būti steigėju, bet tą dieną neatėjo. Kai steigėjų buvo beveik 4,5 tūkstančio, tai irgi nėra problema“, – BNS pirmadienį sakė J. Bernatonis.

Jis taip pat nesusipratimu vadino situaciją, paaiškėjus, kad E. Jankevičius buvo išrinktas šeštadienį įsteigtos naujos partijos pirmininko pavaduotoju, nors pats pabrėžė tam sutikimo nedavęs.

„Tai iš tiesų nesusipratimas, kadangi mes kalbėjomės trise – Elvinas, Gediminas Kirkilas ir aš, ir, matyt, tuo metu mes supratome, kad jis norėtų būti pavaduotoju. Tik noriu pasakyti, kad čia nėra jokios bėdos, nes išrinkome iš viso devynis pavaduotojus, tai ir aštuoni patemps tą naštą.(...) Apklausiau visus kitus pavaduotojus - visi sutinka “, – aiškino J. Bernatonis.

Paklaustas, ar ši situacija nesukels abejonių ir dėl kitų partijos steigėjų bei jų sąrašų patikimumo, J. Bernatonis sakė tokių nuogąstavimų neturįs, nes visi partijos steigėjai arba patys dalyvavo steigiamajame suvažiavime, arba yra pasirašę įgaliojimus. Partijos steigimo dokumentus Teisingumo ministerijai ketinama pateikti po savaitės.

E.Jankevičius: jokio dokumento nepasirašiau

Portalas 15min susisiekė ir su pačiu E.Jankevičiumi. S.Skvernelio patarėjas sakė, kad pokalbiai su G.Kirkilu ir J.Bernatoniu dėl jo įsijungimo į naujosios partijos veiklą vyko. Tačiau E.Jankevičius tvirtino, kad jis sutikimo tapti partijos nariu ir pirmininko pavaduotoju nedavė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Elvinas Jankevičius ir Milda Dargužaitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Elvinas Jankevičius ir Milda Dargužaitė

„Mane jie kvietė, kalbino, pokalbiai vyko, aš sutikimo nedaviau. Jeigu būtų duotas sutikimas, tuomet būtų duotas ir prašymas, kažkoks parašas įstoti į partiją ir taip toliau. Šito viso nebuvo. Jie, matyt, tikrai tikėjosi, kad aš įstosiu ir būsiu toje partijoje. Aš manau, kad tiesiog nepiktybinė, apmaudi klaida įvyko ir reikėtų šitoje istorijoje tikrai padėti tašką“, – sakė E.Jankevičius.

Pasak E.Jankevičiaus, jis su G.Kirkilu ir J.Bernatoniu per pastarąsias pora savaičių buvo susitikęs kelis kartus.

„Jie, matyt, galvojo, kad aš arba vienam, arba kitam žmogui daviau sutikimą, todėl ir įrašė mane. Arba tikėjosi, kad aš tikrai būsiu. Ir, matyt, buvo paruošę medžiagą, bet aš sutikimo nedaviau, nepasirašiau. O medžiaga matyt, aš taip galvoju, buvo paruošta ir perskaityta“, – svarstė S.Skvernelio patarėjas.

Jis pridūrė, kad jei būtų pasirašęs prašymą stoti į partiją, šeštadienį tikrai būtų dalyvavęs suvažiavime.

E.Jankevičius teigė iš naujos partijos vadovų jokių pažadų negavęs.

„Nieko nežadėjo. Labai normaliai, kadangi mes kažkiek pažįstami, dirbę vienoje Vyriausybėje ir komitetuose, jie tiesiog kalbėjo, kad yra kryptys atitinkamos, kad jie kuria naują partiją, ir kvietė prisijungti. Tikrai jokio pažado kažkokio nebuvo“, – pabrėžė E.Jankevičius.

Anksčiau minėtas kandidatu į teisingumo ministrus

Šeštadienį G.Kirkilas neslėpė, kad būtent premjero patarėją frakcija pasiūlė kandidatu į atsilaisvinusią teisingumo ministro kėdę. Tiesa, kol kas kandidatūrai nėra pritarta. G.Kirkilas spėliojo, kad premjerui galbūt netinka tai, kad E.Jankevičius neturi teisinio išsilavinimo.

„Ji nėra atmesta. Reikalas tas, kad premjeras dar nėra apsisprendęs, nes E.Jankevičius nėra teisininkas. Jei premjeras apsispręs, kad tai politinis postas, o aš manau, kad visada ministras yra politikas, ar jis būtų sveikatos, ar teisingumo, bet čia premjero teisė, jis yra ministras pirmininkas“, – aiškino G.Kirkilas.

I.Šiaulienė portalui 15min sakė, kad, kiek ji yra informuota, pokalbyje dėl E.Jankevičiaus tapimo partijos pirmininko pavaduotoju dalyvavo trys žmonės – E.Jankevičius, G.Kirkilas ir J.Bernatonis.

„Akis į akį, visi trys, ir buvo tas sutikimas. O kodėl įvyko persigalvojimas ir tas nesusipratimas, kaip teigia E.Jankevičius, reikėtų jo klausti“, – sakė I.Šiaulienė.

Varėnos rajono savivaldybės nuotr./Elvinas Jankevičius
Varėnos rajono savivaldybės nuotr./Elvinas Jankevičius

LSDDP pirmininko pavaduotojai, tarp jų ir E.Jankevičius, šeštadienį suvažiavime buvo patvirtinti be jų prisistatymo, be atskiro balsavimo, bendru sutarimu ir plojimais. Suvažiavime dalyvavo ir premjeras Saulius Skvernelis.

Šiuo metu S.Skvernelio patarėju dirbantis E.Jankevičius šeštadienį BNS teigė, kad išgirsti savo pavardę naujosios partijos vadovybėje jam buvo netikėta. Anot E.Jankevičiaus, tai buvo nesusipratimas, nes sutikimo jis nedavė ir neketina stoti nei į LSDDP, nei į bet kurią kitą partiją.

„Mane kalbino, bendravau ir su Gediminu Kirkilu, ir su Juozu Bernatoniu. Matyt, kažkoks nesusipratimas įvyko. Nors vertinu šitą politinę jėgą, bet neigiu – nedaviau sutikimo nei tos partijos nariu, nei pavaduotoju būti. Buvo paruoštukai paruošti ir, matyt, automatiškai perskaitė“, – BNS šeštadienį sakė E. Jankevčius.

Tačiau E.Jankevičius teigė suvažiavime nedalyvavęs, šiuo metu dirbantis S. Skvernelio komandoje ir į didžiąją politiką sukti neketinantis.

Buvusioje tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje E. Jankevičius yra dirbęs vidaus reikalų viceministru.

G. Kirkilas šeštadienį taip pat žurnalistams patvirtino, jog E. Jankevičių Seimo LSDD frakcija yra pasiūliusi į teisingumo ministro postą, kuris liko laisvas iš jo neseniai pasitraukus Mildai Vainiutei.

Tačiau E. Jankevičius teigė ir šiuo atveju sutikimo būti kandidatu į ministrus nedavęs.

„Nesvarstau, patarinėju premjerui, vertinu ministro pirmininko darbą ir dirbu jam. Didžiojoje politikoje nedalyvauju“, – BNS sakė E. Jankevičius.

LSDDP pirmininko pavaduotojais šeštadienį taip pat patvirtinti parlamentarai Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, buvę „darbiečiai“ Seimo narys Petras Čimbaras, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir jos artima bendražygė Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, eksparlamentaras Kęstutis Daukšys, kelias partijas pakeitęs verslininkas Andrius Šedžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Kultūra

„Sapiens“ autorius Y.N.Harari: „Nemokamos informacijos idėja yra labai pavojinga“

Aktualu

Aplaidumas: Didžiosios sinagogos liekanas tampo praeiviai – niekas nesaugo

Aktualu

Žiaurius eksperimentus su žirgais vykdžiusiam ūkininkui – tik įspėjimas

Vardai

Remigijus ir Rovena Žiogai pakrikštijo sūnų Rojų: ypatingą dieną ir patys tapo krikšto tėvais

Verslas

Statybininkų asociacija: Lietuvos statybose dirba apie 2,5 tūkst. ukrainiečių

Sportas

Po susidūrimo su C.Ronaldo ligoninėje atsidūręs vartininkas: „Pilnai susipažinom“

Kultūra

Rašytoja Elif Shafak: Turkijoje mes nebemokame subtiliai mąstyti ir matyti

Verslas

Nepaliesta laiko: parduodama Art deco stilių išlaikiusi vila

Verslas

JAV doleris užleidžia pasaulio valiutos lyderio poziciją?

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Janušauskai: „Smagu kurti grožį“

Vardai

„X faktoriaus“ teisėju tapęs R.Williamsas honorarą jau išleido: už 21 mln. dolerių nusipirko vilą

Gazas

Edgaras Riabko – naujasis Europos F2 vandens formulių čempionas

Verslas

Čerpių nebereikės: Lietuvos stogus viliasi užkariauti grūdinto stiklo saulės moduliais

Vardai

Policijos generalinis komisaras L.Pernavas priėmė A.Pauliukevičiaus iššūkį – išbandė galiūnų sportą

Gyvenimas

J.Varanauskienė apie taupymo gudrybes: kaip sutaupyti, kai tai atrodo neįmanoma

Sportas

Kuriozas Vengrijoje – žaidėjas nesugebėjo nusiimti vestuvinio žiedo ir negalėjo žaisti

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: šokoladiniai sausainiai „Taika pasauliui“

Aktualu

Rusija suėmė kosmoso korporacijos aukšto rango pareigūną

Aktualu

Ikiteisminių tyrimų neblaiviems vairuotojams sumažėjo nedaug

Verslas

Supakavo seną faršą? „Maxima“ patikina, kad šviežias, tik klaida etiketėje

Naujienos

Kultūra

„Sapiens“ autorius Y.N.Harari: „Nemokamos informacijos idėja yra labai pavojinga“

Aktualu

Aplaidumas: Didžiosios sinagogos liekanas tampo praeiviai – niekas nesaugo

Aktualu

Žiaurius eksperimentus su žirgais vykdžiusiam ūkininkui – tik įspėjimas

Verslas

Auditas: Prancūzijoje sugriūti rizikuoja 840 tiltų

Vardai

Remigijus ir Rovena Žiogai pakrikštijo sūnų Rojų: ypatingą dieną ir patys tapo krikšto tėvais

Verslas

Statybininkų asociacija: Lietuvos statybose dirba apie 2,5 tūkst. ukrainiečių

Sportas

Po susidūrimo su C.Ronaldo ligoninėje atsidūręs vartininkas: „Pilnai susipažinom“

Kultūra

Rašytoja Elif Shafak: Turkijoje mes nebemokame subtiliai mąstyti ir matyti

Verslas

Nepaliesta laiko: parduodama Art deco stilių išlaikiusi vila

Verslas

JAV doleris užleidžia pasaulio valiutos lyderio poziciją?

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Janušauskai: „Smagu kurti grožį“

Vardai

„X faktoriaus“ teisėju tapęs R.Williamsas honorarą jau išleido: už 21 mln. dolerių nusipirko vilą

Sportas

Įspūdinga „Manchester City“ pergalė – 7 įvarčiai ir Sergio Aguero šou

Gazas

Edgaras Riabko – naujasis Europos F2 vandens formulių čempionas

Verslas

Čerpių nebereikės: Lietuvos stogus viliasi užkariauti grūdinto stiklo saulės moduliais

Vardai

Policijos generalinis komisaras L.Pernavas priėmė A.Pauliukevičiaus iššūkį – išbandė galiūnų sportą

Gyvenimas

J.Varanauskienė apie taupymo gudrybes: kaip sutaupyti, kai tai atrodo neįmanoma

Aktualu

Italija grasina grąžinti migrantus į Libiją

Gyvenimas

Paryžiaus akvariumas siūlo išsigelbėjimą nebepageidaujamoms auksinėms žuvelėms

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: šokoladiniai sausainiai „Taika pasauliui“

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min