Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 26d. 13:50 , atnaujinta: 2018 kovo 26d. 17:24

G.Kirkilas apie nenorintį jo pavaduotoju būti E.Jankevičių: „Matyt, apsigalvojo“

15min studijoje — Gediminas Kirkilas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / 15min studijoje — Gediminas Kirkilas

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius, kuris šeštadienį buvo išrinktas Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotoju, o tos pačios dienos vakare pavadino tai nesusipratimu ir teigė, kad išrinkimas įvyko be jo sutikimo, per dieną tikriausiai persigalvojo. Taip situaciją aiškina LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas. Tuo tarpu pats E.Jankevičius teigia, kad nors pokalbiuose su naujai steigiamos partijos lyderiais dalyvavo, į partiją įstojęs nebuvo.

G.Kirkilas 15min teigė, kad jis pats dalyvavo pokalbyje su E.Jankevičium, kurio metu E.Jankevičius davė sutikimą tapti LSDDP pirmininko pavaduotoju.

„Aš manau, kad jis apsigalvojo. Mes svarstėm, kad jis galėtų būti prezidiume arba partijos pirmininko pavaduotoju, paskui jis apsigalvojo. Būna“, – 15min sakė G.Kirkilas.

Aš ne vienas dalyvavau pokalbyje. Jei vienas, tai galėčiau apsirikti, – sakė G.Kirkilas.

„Aš ne vienas dalyvavau pokalbyje. Jei vienas, tai galėčiau apsirikti“, – pridūrė LSDDP pirmininkas.

G.Kirkilas svarstė, kad apsigalvoti E.Jankevičių galėjo paskatinti šeimyninės aplinkybės. „Gal yra kažkokios šeimyninės aplinkybės, maža kas“, – sakė G.Kirkilas.

Paklaustas, ar su E.Jankevičiumi buvo kalbėta ir apie galimybę jam tapti teisingumo ministru, G.Kirkilas teigė, kad su pačiu E.Jankevičium apie tai kalbėta nebuvo.

J.Bernatonis: E.Jankevičius žadėjo tapti partijos steigėju

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius žadėjo tapti LSDDP steigėju, tačiau į steigiamąjį suvažiavimą neatvyko, BNS pirmadienį teigė vienas LSDDP iniciatorių parlamentaras Juozas Bernatonis.

„Jis neatėjo į suvažiavimą, turėjome informaciją, kad serga. Jis žadėjo būti steigėju, bet tą dieną neatėjo. Kai steigėjų buvo beveik 4,5 tūkstančio, tai irgi nėra problema“, – BNS pirmadienį sakė J. Bernatonis.

Jis taip pat nesusipratimu vadino situaciją, paaiškėjus, kad E. Jankevičius buvo išrinktas šeštadienį įsteigtos naujos partijos pirmininko pavaduotoju, nors pats pabrėžė tam sutikimo nedavęs.

„Tai iš tiesų nesusipratimas, kadangi mes kalbėjomės trise – Elvinas, Gediminas Kirkilas ir aš, ir, matyt, tuo metu mes supratome, kad jis norėtų būti pavaduotoju. Tik noriu pasakyti, kad čia nėra jokios bėdos, nes išrinkome iš viso devynis pavaduotojus, tai ir aštuoni patemps tą naštą.(...) Apklausiau visus kitus pavaduotojus - visi sutinka “, – aiškino J. Bernatonis.

Paklaustas, ar ši situacija nesukels abejonių ir dėl kitų partijos steigėjų bei jų sąrašų patikimumo, J. Bernatonis sakė tokių nuogąstavimų neturįs, nes visi partijos steigėjai arba patys dalyvavo steigiamajame suvažiavime, arba yra pasirašę įgaliojimus. Partijos steigimo dokumentus Teisingumo ministerijai ketinama pateikti po savaitės.

E.Jankevičius: jokio dokumento nepasirašiau

Portalas 15min susisiekė ir su pačiu E.Jankevičiumi. S.Skvernelio patarėjas sakė, kad pokalbiai su G.Kirkilu ir J.Bernatoniu dėl jo įsijungimo į naujosios partijos veiklą vyko. Tačiau E.Jankevičius tvirtino, kad jis sutikimo tapti partijos nariu ir pirmininko pavaduotoju nedavė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Elvinas Jankevičius ir Milda Dargužaitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Elvinas Jankevičius ir Milda Dargužaitė

„Mane jie kvietė, kalbino, pokalbiai vyko, aš sutikimo nedaviau. Jeigu būtų duotas sutikimas, tuomet būtų duotas ir prašymas, kažkoks parašas įstoti į partiją ir taip toliau. Šito viso nebuvo. Jie, matyt, tikrai tikėjosi, kad aš įstosiu ir būsiu toje partijoje. Aš manau, kad tiesiog nepiktybinė, apmaudi klaida įvyko ir reikėtų šitoje istorijoje tikrai padėti tašką“, – sakė E.Jankevičius.

Pasak E.Jankevičiaus, jis su G.Kirkilu ir J.Bernatoniu per pastarąsias pora savaičių buvo susitikęs kelis kartus.

„Jie, matyt, galvojo, kad aš arba vienam, arba kitam žmogui daviau sutikimą, todėl ir įrašė mane. Arba tikėjosi, kad aš tikrai būsiu. Ir, matyt, buvo paruošę medžiagą, bet aš sutikimo nedaviau, nepasirašiau. O medžiaga matyt, aš taip galvoju, buvo paruošta ir perskaityta“, – svarstė S.Skvernelio patarėjas.

Jis pridūrė, kad jei būtų pasirašęs prašymą stoti į partiją, šeštadienį tikrai būtų dalyvavęs suvažiavime.

E.Jankevičius teigė iš naujos partijos vadovų jokių pažadų negavęs.

„Nieko nežadėjo. Labai normaliai, kadangi mes kažkiek pažįstami, dirbę vienoje Vyriausybėje ir komitetuose, jie tiesiog kalbėjo, kad yra kryptys atitinkamos, kad jie kuria naują partiją, ir kvietė prisijungti. Tikrai jokio pažado kažkokio nebuvo“, – pabrėžė E.Jankevičius.

Anksčiau minėtas kandidatu į teisingumo ministrus

Šeštadienį G.Kirkilas neslėpė, kad būtent premjero patarėją frakcija pasiūlė kandidatu į atsilaisvinusią teisingumo ministro kėdę. Tiesa, kol kas kandidatūrai nėra pritarta. G.Kirkilas spėliojo, kad premjerui galbūt netinka tai, kad E.Jankevičius neturi teisinio išsilavinimo.

„Ji nėra atmesta. Reikalas tas, kad premjeras dar nėra apsisprendęs, nes E.Jankevičius nėra teisininkas. Jei premjeras apsispręs, kad tai politinis postas, o aš manau, kad visada ministras yra politikas, ar jis būtų sveikatos, ar teisingumo, bet čia premjero teisė, jis yra ministras pirmininkas“, – aiškino G.Kirkilas.

I.Šiaulienė portalui 15min sakė, kad, kiek ji yra informuota, pokalbyje dėl E.Jankevičiaus tapimo partijos pirmininko pavaduotoju dalyvavo trys žmonės – E.Jankevičius, G.Kirkilas ir J.Bernatonis.

„Akis į akį, visi trys, ir buvo tas sutikimas. O kodėl įvyko persigalvojimas ir tas nesusipratimas, kaip teigia E.Jankevičius, reikėtų jo klausti“, – sakė I.Šiaulienė.

Varėnos rajono savivaldybės nuotr./Elvinas Jankevičius
Varėnos rajono savivaldybės nuotr./Elvinas Jankevičius

LSDDP pirmininko pavaduotojai, tarp jų ir E.Jankevičius, šeštadienį suvažiavime buvo patvirtinti be jų prisistatymo, be atskiro balsavimo, bendru sutarimu ir plojimais. Suvažiavime dalyvavo ir premjeras Saulius Skvernelis.

Šiuo metu S.Skvernelio patarėju dirbantis E.Jankevičius šeštadienį BNS teigė, kad išgirsti savo pavardę naujosios partijos vadovybėje jam buvo netikėta. Anot E.Jankevičiaus, tai buvo nesusipratimas, nes sutikimo jis nedavė ir neketina stoti nei į LSDDP, nei į bet kurią kitą partiją.

„Mane kalbino, bendravau ir su Gediminu Kirkilu, ir su Juozu Bernatoniu. Matyt, kažkoks nesusipratimas įvyko. Nors vertinu šitą politinę jėgą, bet neigiu – nedaviau sutikimo nei tos partijos nariu, nei pavaduotoju būti. Buvo paruoštukai paruošti ir, matyt, automatiškai perskaitė“, – BNS šeštadienį sakė E. Jankevčius.

Tačiau E.Jankevičius teigė suvažiavime nedalyvavęs, šiuo metu dirbantis S. Skvernelio komandoje ir į didžiąją politiką sukti neketinantis.

Buvusioje tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje E. Jankevičius yra dirbęs vidaus reikalų viceministru.

G. Kirkilas šeštadienį taip pat žurnalistams patvirtino, jog E. Jankevičių Seimo LSDD frakcija yra pasiūliusi į teisingumo ministro postą, kuris liko laisvas iš jo neseniai pasitraukus Mildai Vainiutei.

Tačiau E. Jankevičius teigė ir šiuo atveju sutikimo būti kandidatu į ministrus nedavęs.

„Nesvarstau, patarinėju premjerui, vertinu ministro pirmininko darbą ir dirbu jam. Didžiojoje politikoje nedalyvauju“, – BNS sakė E. Jankevičius.

LSDDP pirmininko pavaduotojais šeštadienį taip pat patvirtinti parlamentarai Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, buvę „darbiečiai“ Seimo narys Petras Čimbaras, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir jos artima bendražygė Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, eksparlamentaras Kęstutis Daukšys, kelias partijas pakeitęs verslininkas Andrius Šedžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Eksministrai neigia Sauliaus Skvernelio versiją: įrašai tikrai buvo saugomi

Aktualu

Afganistano moterys, neįveikusios dviejų pirštų nekaltybės testo, vis dar kalinamos su žudikėmis

Aktualu

15min paaiškina: kaip Lietuvoje vyks prekyba vaistais su kanapėmis?

Pasaulis kišenėje

Rudens magija: 5 vietos Vilniuje, kurias fotografas rekomenduoja puikioms nuotraukoms

Verslas

Ingrida Šimonytė: čia dar vienas „rekordinis“ biudžetas

„Ginčas“: kaip FIBA vadovo netektis pakeis pasaulio krepšinį?

Kultūra

Paskelbtas prestižinės „Man Booker“ premijos laureatas

Verslas

Obuolių supirkėjai: derlius geras, bet vaisiai – per pigūs

Sportas

J.Lowo košmaras tęsiasi: Vokietija Paryžiuje krito prieš planetos čempionus

Aktualu

Panevėžyje „Opel“ vairuotojas per kelias valandas girtas įkliuvo du kartus

Gyvenimas

Šeima trejus metus gyvena tik viena diena: Elzė gimė su sindromu, su kuriuo išgyvena tik vienetai

Išankstinė Kanų liūtų reklamų peržiūra su 15min

15min iš Stambulo 24sek

Prieš mūšį su „Anadolu Efes“ – geros žinios žalgiriečių stovykloje

Vardai

Ypatingą šou su scenos kolegomis surengęs Radžis: „Esu pirmas čigoniukas, koncertuojantis arenose“

Gazas

Mįslė: kaip pervažiuoti iš šalies, kurioje eismas vyksta kaire puse, į valstybę, kurioje automobiliai juda dešine?

Vardai

Marius Jovaiša iškilmingai pristatė antrą „Neregėtą Lietuvą“: fotografą sveikino garbūs svečiai

Vardai

Ieva Narkutė pristatė albumą ir papasakojo apie puodelį kavos, kuris baigėsi labai netikėtai

Aktualu

Liberalų valdyba tarsis dėl situacijos skilusiame Vilniaus skyriuje

Aktualu

Prezidentė Briuselyje su ES lyderiais tarsis dėl stringančio „Brexit“ proceso

Vardai

Koncerte „Nekaltinu savo likimo“ Radžį sveikino garsūs bičiuliai ir jo gerbėja Raisa Šarkienė

Naujienos

Aktualu

Eksministrai neigia Sauliaus Skvernelio versiją: įrašai tikrai buvo saugomi

Aktualu

Afganistano moterys, neįveikusios dviejų pirštų nekaltybės testo, vis dar kalinamos su žudikėmis

Aktualu

15min paaiškina: kaip Lietuvoje vyks prekyba vaistais su kanapėmis?

Aktualu

Kalėjimų departamentas pareikalavo Rasos Kazėnienės paaiškinti žurnalistams pasakytas frazes

Aktualu

Panevėžyje „Opel“ vairuotojas per kelias valandas girtas įkliuvo du kartus

Aktualu

Rusiją ir Kiniją vienija bendras priešas – demokratija

Pasaulis kišenėje

Rudens magija: 5 vietos Vilniuje, kurias fotografas rekomenduoja puikioms nuotraukoms

Kultūra

Paskelbtas prestižinės „Man Booker“ premijos laureatas

„Ginčas“: kaip FIBA vadovo netektis pakeis pasaulio krepšinį?

Verslas

Ingrida Šimonytė: čia dar vienas „rekordinis“ biudžetas

Gyvenimas

Šeima trejus metus gyvena tik viena diena: Elzė gimė su sindromu, su kuriuo išgyvena tik vienetai

15min iš Stambulo 24sek

Prieš mūšį su „Anadolu Efes“ – geros žinios žalgiriečių stovykloje

Vardai

Ypatingą šou su scenos kolegomis surengęs Radžis: „Esu pirmas čigoniukas, koncertuojantis arenose“

Verslas

Obuolių supirkėjai: derlius geras, bet vaisiai – per pigūs

Gazas

Mįslė: kaip pervažiuoti iš šalies, kurioje eismas vyksta kaire puse, į valstybę, kurioje automobiliai juda dešine?

Vardai

Marius Jovaiša iškilmingai pristatė antrą „Neregėtą Lietuvą“: fotografą sveikino garbūs svečiai

Vardai

Ieva Narkutė pristatė albumą ir papasakojo apie puodelį kavos, kuris baigėsi labai netikėtai

Verslas

Kiek darbininkų pareikalaus „Rail Baltica“ statybos?

Maistas

Amerikietiška svajonė – jau ir mūsų šalies virtuvėse

Sportas

J.Lowo košmaras tęsiasi: Vokietija Paryžiuje krito prieš planetos čempionus

Gera keliauti kartu

Video

32:10
01:02
01:11

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min