Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 12:35

G.Landsbergis: ar nebus taip, kad G.Nausėdai teks paskelbti nepasitikėjimą S.Skverneliu?

Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis

Didžiausios Seime opozicinės frakcijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – seniūnas Gabrielius Landsbergis sako, kad tai, jog premjeras Saulius Skvernelis nutarė nepaisyti prezidento Gitano Nausėdos išreikšto nepasitikėjimu susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi bei paklūsta Valdemaro Tomaševskio šantažui, veda į Vyriausybės krizę.

Anot G.Landsbergio, dabartinė politinė situacija yra iššūkis ne tik prezidentui, bet ir skaidrumui bei vakarietiškai politinei kultūrai.

„Be to, tai kelia dar daugiau klausimų dėl premjero keliuko asfaltavimo aplinkybių. Ar premjeras dar apskritai laisvas priiminėti sprendimus, jeigu kartu su ministru susitarę piktnaudžiavo valdžia asmeninei naudai gauti? Ar nebus taip, kad prezidentui neliks nieko kito kaip paskelbti nepasitikėjimą pačiu susikompromitavusiu premjeru?“, – svarstė G.Landsbergis.

Ar nebus taip, kad prezidentui neliks nieko kito kaip paskelbti nepasitikėjimą pačiu susikompromitavusiu premjeru?

Tarsis, ką daryti toliau

Praėjusią savaitę keli Seimo opozicijos atstovai prabilo apie interpeliaciją J.Narkevičiui. Buvo pradėti rinkti parlamentarų parašai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius, Julius Sabatauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius, Julius Sabatauskas

Pasak Seimo opozicijos lyderio socialdemokrato Juliaus Sabatausko, G.Nausėdai išreiškus nepasitikėjimą J.Narkevičiumi, parašų rinkimas buvo sustabdytas.

„Po prezidento pareiškimo laukėme tos atomazgos“, – aiškino jis.

Dabar, J.Sabatausko teigimu, bus tariamasi, kaip elgtis toliau.

Premjerui pareiškus, kad jis nemato teisinių faktų, kuriais remiantis būtų galima reikšti pretenzijas J.Narkevičiui, J.Sabatauskas kėlė klausimą dėl moralinių dalykų.

„O moraliniai standartai, vadinasi, jau pas mus neegzistuoja?“, – stebėjosi Seimo opozicijos lyderis.

J.Sabatauskas svarstė, kad dėl J.Narkevičiaus elgesio gali būti kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

O moraliniai standartai, vadinasi, jau pas mus neegzistuoja?

Įdomiai Seimo opozicijos lyderiui nuskambėjo S.Skvernelio pareiškimas apie tai, kad jis nežinojo apie Vilniaus rajono savivaldybės sprendimą dėl Upės gatvės asfaltavimo.

15min nuotr./Saulius Skvernelis
15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Dėl šitos istorijos, aš kiek žiūrėjau Vyriausybės posėdžio medžiagą, iš tikrųjų gatvė ten nenurodyta. Bet vis tik labai greitai kažkaip rezervo skirstymas staigiai padidėja būtent Vilniaus rajonui trims šimtais tūkstančių. Kas įdomiausia, beveik visa ta suma nugula to kelio link premjero gyvenamos vietos tvarkymui. Tai čia toks sutapimas keistokas, sakyčiau“, – sakė J.Sabatauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min