Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 22d. 09:36

G.Nausėda išreiškė valią antrajame Seimo rinkimų ture: „Nebuvo ką ir galvoti“

Antrajame Seimo rinkimų ture iš anksto balsavęs prezidentas Gitanas Nausėda sako apsisprendęs lengvai. Ką pasirinko, jis neįvardijo. Piliečius šalies vadovas paragino aktyviai dalyvauti rinkimuose, o taip pat – saugoti save ir kitus ir toliau sparčiai plintant COVID-19.

Prezidentas G.Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene ketvirtadienį iš anksto balsavo sostinės Lukiškių aikštėje.

Prezidentui teko rinktis iš dviejų Naujosios Vilnios apygardos kandidatų – konservatorės Seimo narės Monikos Navickienės ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatės Romualdos Poševeckajos.

„Gyvenimas darosi vis lengvesnis ir lengvesnis. Pirmajame ture dar ten truputį pagalvojau, o dabar nebuvo ką ir galvoti. Labai lengvai apsisprendžiau“, – po balsavimo žurnalistams komentavo šalies vadovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda su žmona Diana balsavo antrame Seimo rinkimų ture
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda su žmona Diana balsavo antrame Seimo rinkimų ture

Kam atidavė savo balsą, jis nenurodė, tačiau įvardijo kriterijus, pagal kuriuos apsisprendė. Šiuo atveju, pasak šalies vadovo, ideologija nebuvo svarbi.

„Pirmiausia, kad tas žmogus tarnautų Lietuvai, kad jo sąžiningumas, padorumas nekeltų abejonių. Tokiu atveju politiniai įsivaizdavimai, ideologijos yra antrinis dalykas. Aš vis dar esu įsitikinęs, kad Lietuvą galima mylėti ir būnant konservatoriumi, ir socialdemokratu, ir liberalu, ir būnant kitoje partijoje. Tiesiog mes šiek tiek kitaip įsivaizduojame Lietuvos kūrimo kelią, bet svarbiausia, kad mes visi Lietuvą mylime ir norime jai gero“, – komentavo G.Nausėda.

Paklaustas, ar biuletenyje išvydo to kandidato ar kandidatės pavardę, kurią pasirinko pirmajame Seimo rinkimų ture, prezidentas šyptelėjo, padarė ilgą pauzę, o tuomet tarė: „Reikia pagalvoti... Nebeprisimenu. Neturiu galimybės šito atsakyti, nes paskui išsiskaičiuosite ir darysite savo prielaidas.“

Paskui išsiskaičiuosite ir darysite savo prielaidas.

„Abiem atvejais nubalsavau teisingai, esu laimingas, kad lengvai ir aiškiai pasirinkau“, – pridūrė jis.

Šalies vadovas tiek didžiųjų, tiek mažųjų miestų ar kaimų gyventojus ragino aktyviai reikšti savo valią Seimo rinkimuose.

„Ateikite balsuoti. Ateikite išsirinkti savo valdžią. Ne kitų išrinktą valdžią, kurią paskui reikės kritikuoti, arba sakysime, kad tai – ne mano valdžia.

Tiek Vilniaus gyventojai turi ateiti, tiek ir Varėnos, tiek Kauno ir Kavarsko, tiek Klaipėdos, tiek ir Kalvarijos. Tiek Panevėžio, tiek ir Pandėlio. Kad ir dideli, ir maži miestai, ir kaimai, žmonės visuose Lietuvos miestuose, rodykite pilietinę iniciatyvą, tikrai yra iš ko pasirinkti, ir tikrai mes galime kurti Lietuvą.

Kurti Lietuvą nesvarbu su kokios spalvos koalicija – ar ji bus kairioji, ar dešinioji, aš nesiimsiu to prognozuoti – svarbiausia, kad neliktumėm abejingi“, – teigė G.Nausėda.

Apie COVID-19 plitimą: „Gali būti dar blogiau“

G.Nausėda įvertino ir Vyriausybės patvirtintas priemones siekiant suvaldyti COVID-19 – dvylikoje šalies savivaldybių nuo pirmadienio įsigalios karantino režimas, ribojimų bus ir nacionaliniu mastu, pavyzdžiui, planuojama trumpinti barų, kavinių, kitų maitinimosi vietų darbo laiką.

Prezidentas Vyriausybės iniciatyvą įvertino palankiai, bet tuo pačiu pasvarstė, kad lokalaus uždarymo buvo galima išvengti.

„Pritariu priemonėms, kurios yra skirtos koronaviruso suvaldymui. Tik problema ta, kad mes galbūt galėjome per kitą būdą – atsekamumą, izoliavimą, apsaugos priemonių laikymąsi – pasiekti geresnį rezultatą ir mums šiandien nereikėtų imtis tokių drastiškų sprendimų. Pasaulio patirtis rodo, kad galima nebūtinai nusigyventi iki tokios situacijos, kai jau uždarinėjimas yra natūralus dalykas.

Žinoma, galima rodyti pirštu į valstybes, kuriose situacija dar prastesnė, tačiau man toks požiūris nepriimtinas. Aš jį interpretuoju kitaip: toks rodymas reiškia ne kad pas mus labai gerai yra, o kad pas mus gali būti dar blogiau nei kaip kitose valstybėse“, – kalbėjo G.Nausėda.

Transliacija iš Lukiškių aikštės:

Jis kreipėsi į visuomenę ir ragino atidėti jaukius pasisėdėjimus draugų būryje, nerengti didelių vaikų gimtadienių, siekti, kad koronavirusas neplistų mūsų artimoje aplinkoje.

„Laikykimės tų reikalavimų, kurie yra nustatyti. Nenumokime į juos ranka laikydami, kad tai – nerimti reikalavimai, kad jie nieko nepadeda“, – kalbėjo prezidentas.

Apie pirmadienį įsigaliosiantį karantino režimą kai kuriose Lietuvos savivaldybėse daugiau skaitykite čia, apie priemones nacionaliniu mastu – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min