Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 28d. 09:41 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 28d. 11:31

G.Nausėda ragina J.Narkevičių trauktis

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sakė artimiausiu metu pateiksiantis savo vertinimą ir sprendimą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus. Ketvirtadienį prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis pareiškė, kad ministras turi trauktis.

Įrašą iš prezidentūros žiūrėkite čia:

P.Mačiulio teigimu, J.Narkevičiui prezidentas buvo davęs savaitę ministrui išspręsti problemas, kurios jį supo, tačiau to ministras nepadarė.

„Per savaitę problemos tik pagilėjo, o visuomenėje klausimų tik padaugėjo. Tai jau ne tik asmeninės ministro problemos, nesibaigiantys klausimai trukdo ne tik susisiekimo sektoriui, bet ir visos Vyriausybės veiklai. Mažina žmonių pasitikėjimą valstybės institucijomis“, – kalbėjo P.Mačiulis.

Prezidentas nebegali pasitikėti šiuo ministru ir mano, kad jis turi trauktis iš einamų pareigų.

Todėl prezidentas nebepasitiki J.Narkevičiumi ir ragina jį trauktis.

„Prezidentas nebegali pasitikėti šiuo ministru ir mano, kad jis turi trauktis iš einamų pareigų. Ministras savo sprendimais parodė, kad jo veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms XXI a. Vyriausybėje. Prezidentas laukia, kad premjeras nedelsdamas priimtų principingą sprendimą dėl ministro ateities. Prezidentas mano, kad valdančioji koalicija ir ministrą delegavusi partija gali pasiūlyti kitą kandidatūrą į susisiekimo ministro poziciją“, – pareiškė P.Mačiulis.

Dar ketvirtadienį ryte Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sakė nematantis priežasčių J.Narkevičiui trauktis ir tikino, kad prieš jį yra vykdomas puolimas siekiant sugriauti koaliciją.

Tačiau prezidento patarėjas P.Mačiulis sakė, jog G.Nausėda tikisi, kad valstybė nebus paversta vieno ministro įkaite.

„Prezidentas tikisi, kad valdančiajai daugumai užteks sveiko proto, kad valstybė netaptų vieno ministro, netinkamai dirbančio ministro, įkaite“, – sakė jis, komentuodamas R.Karbauskio pasisakymą.

Pasak prezidento patarėjo, premjeras Saulius Skvernelis, nors ir serga, yra informuotas apie G.Nausėdos sprendimą. P.Mačiulis neįvardijo, kiek laiko duodama premjerui atnešti atstatydinimo pareiškimą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, Jaroslavas Narkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, Jaroslavas Narkevičius

„Tikimės, kad sprendimas bus iš premjero pusės kaip galima greičiau“, – nurodė jis.

BNS rašo, kad S.Skvernelis sprendimą dėl susisiekimo ministro J.Narkevičiaus priims grįžęs į darbą po laikino nedarbingumo. Tai pranešė ministro pirmininko atstovas Tomas Beržinskas.

„Premjeras pats pakomentuos savo poziciją iš karto po to, kai grįš į darbus“, – BNS ketvirtadienį sakė T.Beržinskas.

Su pačiu ministru J.Narkevičiumi prezidentas pastaruoju metu, anot P.Mačiulio, nebendravo. Viešai davė jam savaitę problemoms išspręsti.

Prezidentas tikisi, kad valdančiajai daugumai užteks sveiko proto, kad valstybė netaptų vieno ministro, netinkamai dirbančio ministro, įkaite, – kalbėjo P.Mačiulis.

„Situacija nepasikeitė. Prezidentas bent paskutinėmis dienomis tikrai nebendravo su ministru, nes nebuvo tam konkrečių klausimų“, – sakė jis.

Trečiadienį spaudos konferencijos su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu metu paklaustas apie naujausią apie J.Narkevičių pasirodžiusią informaciją, jis sakė norįs kalbėti apie Kijevo ir Vilniaus bendradarbiavimą, todėl savo sprendimą pateiks artimiausiu metu.

„Mes pateiksime savo vertinimą ir sprendimą pačiu artimiausiu metu“, – sakė G.Nausėda.

Kritikos sulaukė J.Narkevičiaus kelionė į pasaulinį kelių kongresą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Kongrese turėjęs skaityti pranešimą, ministras ant scenos nepasirodė – tikina bendravęs su šeichu. Be to, jis Abu Dabio restorane vakarieniavo už Lietuvos automobilių kelių direkcijos pinigus, nors turėjo tam skirtus komandiruotpinigius.

15min jau rašė, kad ministrui buvo skirtas butas Seimo viešbutyje, tačiau jo kolegos sako nematę J.Narkevičiaus. Tame bute kartais gyveno jo dukra Karolina Narkevič, kultūros ministro patarėja. Jis pats gyvena Trakuose ir iš ten važinėja į darbą. Po 15min publikacijos J.Narkevičius atsisakė buto.

Dabar aiškėja, kad jis negalėjo gauti buto Seimo viešbutyje – J.Narkevičius turi butą prestižinėje vietoje, kurį nuomoja turistams. Butai Seimo viešbutyje skiriami tiems Seimo nariams, kurie neturi gyvenamosios vietos sostinėje ar netoli jos.

Praeitą savaitę G.Nausėda sakė J.Narkevičiui suteikiantis „tam tikrą pasitikėjimo kreditą, kad jis mėgintų susitvarkyti, ką jis yra pridirbęs“.

„Bet jei per artimiausias savaites to nepavyks padaryti, tikrai sėsime su premjeru ir kalbėsimės iš esmės“, – praeitą trečiadienį vykusio vizito į Pabradę metu prezidentą citavo BNS.

Anksčiau prezidentas kritikavo J.Narkevičiaus darbo pradžią, vadino chaotišku. Kita vertus, jis vylėsi, kad ministro darbus principingai įvertins premjeras, o pats trauktis J.Narkevičiaus neragino.

Dar tik skiriant J.Narkevičių ministru prezidentas buvo išreiškęs pageidavimą, kad jis taptų ne vidaus reikalų, o susisiekimo ministru. Taip pat prezidentas žinojo, kad ministras nemoka anglų kalbos, tačiau vylėsi, kad šį trūkumą atpirks profesionalūs viceministrai.

Po susitikimo su prezidentu vasarą prezidento vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimams Jaroslavas Neverovičius tikino, kad ministras turės užtikrinti, kad asfaltavimui pasirenkami kelių ruožai turi būti vertinami pagal aiškius kriterijus ir išlaikant regionų balansą.

„Jis turės gerą progą parodyti savo brandą ir pasiruošimą atstovauti valstybei, o ne fragmentiškai atskirom grupėm“, – tuomet sakė prezidento patarėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min