Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 23d. 19:00

G.Nausėda šventes pasitinka grąžinęs rinkimines skolas

Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Po prezidento rinkimų kampanijos beveik 40 tūkst. eurų likęs skolingas Gitanas Nausėda gruodį padengė įsiskolinimus. Tai jis padarė iš asmeninių lėšų.

Kaip rodė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikta G.Nausėdos politinės kampanijos finansavimo ataskaita, rinkimams prezidentas išleido 329 812 eurų.

Po rinkimų kampanijos likusios skolos ir įsipareigojimai siekė 39 980 eurų. Visa ši skola – už politinę reklamą televizijoje.

Kaip informavo G.Nausėdos atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis, prezidentas gruodį apmokėjo visas sąskaitas už rinkimų kampanijos išlaidas.

„Kaip buvau minėjęs anksčiau, po kampanijos neapmokėtų sąskaitų suma sudarė maždaug dešimtadalį viso kampanijos biudžeto. Ši suma nuosekliai mažėjo iki sąskaitos buvo visiškai apmokėtos gruodį“, – sakė A.Bubnelis.

Jis teigė sąmoningai nenaudojantis žodžio „skola“, kuris indikuotų, jog buvo pradelstų mokėjimų.

„Tokių nebuvo, nes sąskaitos buvo apmokamos pagal sutartą grafiką“, – pabrėžė prezidento atstovas žiniasklaidai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Bubnelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Bubnelis

Pasak A.Bubnelio, įstatymai nenumato konkretaus termino, per kurį reikia apmokėti visas kampanijos laikotarpiu paslaugų teikėjų pateiktas sąskaitas.

„Likę mokėjimai buvo daromi iš prezidento asmeninių lėšų. Su paslaugų teikėjais, kurių sąskaitos iki šiol nebuvo apmokėtos, buvo sutarta dėl mokėjimo grafiko iki metų galo, ir jo buvo laikomasi“, – aiškino G.Nausėdos atstovas žiniasklaidai.

Likę mokėjimai buvo daromi iš prezidento asmeninių lėšų.

Neskelbia, kiek turto turėjo pernai

Kaip rašė 15min, suma, kurią po rinkimų kampanijos liko skolingas G.Nausėda, kiek didesnė nei jo prieš rinkimus deklaruotos 2017-aisiais turėtos santaupos.

Pagal VRK interneto svetainėje skelbiamą G.Nausėdos metinės turto deklaracijos pagrindinių duomenų išrašą, prezidento privalomo registruoti turto vertė 2017 metais buvo 335 386 eurai.

Jis turėjo vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių už 10 eurų.

Turimos piniginės lėšos tada sudarė 35 912 eurų, tačiau G.Nausėdos pečius slėgė 137 331 eurų paskola. Be to, 17 700 eurų G.Nausėda šiemet išleido savo rinkimų kampanijai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda

Kiek konkrečiai santaupų ir turto šalies vadovas turėjo pernai, viešai neskelbiama. Pagal teisės aktus, 2018-ųjų G.Nausėdos šeimos turto deklaracija neviešinama.

Anksčiau rašyta, kad savanoriškai prezidentas to daryti nesirengia.

Kampaniją parėmė ir pats

G.Nausėda prezidento posto siekė kaip nepriklausomas kandidatas. Politinę kampaniją jis vykdė tik iš fizinių asmenų aukų, be politinių partijų finansinės paramos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda rinkimų štabas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda rinkimų štabas

VRK interneto svetainėje skelbiamoje G.Nausėdos politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje nurodoma, kad jam buvo paaukoti 291 065 eurai.

Maksimalią leidžiamą sumą į savo rinkimų sąskaitą – iš viso 17 700 eurų – pervedė ir jis pats.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min