Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 11d. 10:38 , Atnaujinta: 2021 lapkričio 11d. 11:34

G.Landsbergis: „Prezidentas yra seniai supykęs ant tų, kurie ragina skiepytis“

Jeigu norime sulaukti COVID-19 pandemijos pabaigos, turime vakcinuotis, sako užsienio reikalų ministras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis. Pasak jo, testavimas nėra vakcinacijos pakaitalas, o prezidentas esą jau „seniai supykęs ant tų, kurie ragina skiepytis“.

Ketvirtadienį Seimas turės apsispręsti dėl prezidento veto pataisoms, kad nevakcinuoti ar COVID-19 nepersirgę darbuotojai nuo gruodžio patys turėtų mokėti už testus.

Valdantieji siekia atmesti šalies vadovo veto ir priimti grąžintas pataisas. Tam jiems reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Valdantieji iš viso Seime turi 74 balsus.

„Mūsų dauguma yra trapi, tai buvo pademonstruota ne vieną sykį, nieko čia naujo nėra.

Klausimas atrodo ganėtinai svarbus apie tai, kiek instrumentų realiai Vyriausybė turi valdyti pandemiją. Ir jeigu atimami iš Vyriausybės instrumentai, kažkas turi prisiimti atsakomybę, kad jie mano, kad sirgsime ilgiau, mirsim daugiau, ir visa šita situacija, iš kurios galėtume bandyti išlipinėti, tęsis ilgiau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams komentavo G.Landsbergis.

Ar atsakomybę turėtų prisiimti prezidentas?

Netgi dvejonės paskleidimas apie skiepus lemia didesnį mirusiųjų skaičių.

„Ne, nebūtinai. Tiesiog aš esu kvietęs pažiūrėti į kiekvieną žmogų, kuris balsuoja, priiminėja sprendimus, komentuoja, kokią žinią jis skleidžia ir kokią atsakomybę už tai prisiima. Netgi dvejonės paskleidimas apie skiepus lemia didesnį mirusiųjų skaičių. Tai yra įrodyta pasaulyje“, – teigė G.Landsbergis.

Paprašytas įvertinti, kaip prezidento veto atmetimas paveiks jo ir valdančiosios koalicijos santykius, politikas atsakė taip:

„Prezidentas, mano nuomone, yra seniai supykęs ant tų, kurie ragina skiepytis, tai aš nemanau, kad čia kas nors labai pasikeis.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Pasak ministro, jeigu norime, kad COVID-19 pandemija pasibaigtų ir netektų užsidaryti, turime vakcinuotis.

„Testavimas nėra vakcinavimo pakaitalas. Jeigu mes norim pabaigti pandemiją, mes turim vakcinuotis. Ir suteikiamos papildomos paskatos žmonėms nesivakcinuoti atitolina pandemijos pabaigą.

Jeigu kada nors kokiam nors pareigūnui – ne man, nes aš nesusijęs su sveikatos apsauga – užduosit klausimą, ar valstybė vieną dieną gali užsidaryti, ji gali užsidaryti tik dėl to, kad mes nepakankamai vakcinuojamės. Tada reikia sau atsakyti, ką mes darome toliau, nes kitų variantų nėra“, – komentavo G.Landsbergis.

Prezidentas G.Nausėda trečiadienį interviu portalui 15min pabrėžė, kad jis pats asmeniniu pavyzdžiu ragina žmones skiepytis, ir atmetė svarstymus, kad jis yra nesiskiepijančių užtarėjas.

„Tiek aš pats asmeniškai du kartus pasiskiepijau, mano žmona du kartus pasiskiepijo, mano abu vaikai pasiskiepijo taip pat du kartus, tėvukas jau gavo ir trečiąją dozę“, – sakė prezidentas.

G.Nausėda teigė, kad mokamus testus vetavo dėl to, kad jie sunkintų pandemijos valdymą, nes sumažėtų testavimas, be to, tai gali padidinti bedarbystę ir paskatinti šešėlį. Jis taip pat yra viešai raginęs skiepytis žmones.

Teigia, kad planai keitėsi ne dėl balsavimo

Prieš lemiamą balsavimą dėl prezidento veto valdantieji telkia pajėgas – kai kurie politikai sutrumpino užsienio komandiruotes ar į jas neišvyko.

15min anksčiau skelbė, jog komandiruotę paankstino ir sutrumpino ir G.Landsbergis, tačiau jis patikino, jog taip įvyko ne dėl laukiančio balsavimo.

„Deja, žiniasklaida kartais skuba interpretuoti dalinę informaciją ir pateikia netikslius faktus.

Komandiruotė buvo suplanuota būtent tokia.

Komandiruotė buvo suplanuota būtent tokia. Tiesą sakant, nepaisant to, jog džiaugiuosi, kad šiandien galiu dalyvauti balsavime, kiti kolegos, žinau, kad būtent dėl to atšaukę [komandiruotes], bet mano atveju buvo toks planas“, – kalbėjo ministras.

Lapkričio 10–12 dienomis G.Landsbergis planavo dalyvauti UNESCO generalinės konferencijos 41-ojoje sesijoje Paryžiuje, tačiau planai pasikeitė ir konferencijoje jis dalyvavo lapkričio 9–10 dienomis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Pirminis potvarkis [dėl komandiruotės] buvo skirtas tam, kadangi tai buvo UNESCO renginys, jie prašė labai anksti mūsų pateikti informaciją. Ir informaciją pateikė mūsų daugiašalių santykių departamentas pagal konferencijos trukmę.

Vėliau, kai jau buvo realiai sudarinėjama vizito darbotvarkė, tuomet buvo įtrauktas ir dvišalis elementas, vizitas pasislinko viena diena anksčiau ir jis baigėsi kitą dieną, nes renginių paprasčiausiai nėra“, – komentavo G.Landsbergis.

Mano, kad pakeitimai nepadės valdyti pandemijos

G.Nausėda praėjusią savaitę vetavo Seimo anksčiau priimtas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, kad periodiškai testuotis dėl COVID-19 turintys nepasiskiepiję darbuotojai nuo gruodžio 1 dienos tai darytų savo lėšomis, rašo BNS.

Anot šalies vadovo, šie Vyriausybės inicijuoti pakeitimai nepadės valdyti pandemijos, o gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.

Valdantieji sako iš prezidento neišgirdę argumentų, kodėl reikia atmesti priimtas pataisas, taip pat kritikuoja G.Nausėda dėl to, jog šis pataisas grąžino nepateikęs savo siūlymų pandemijai valdyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min