Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 2d. 07:15

Gelbėtojams vasaros sezonas buvo darbingas ir sunkus

Vidurdienis Palangos pliaže
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vidurdienis Palangos pliaže
Šią vasarą karštiems orams ir saulei lepinant Lietuvą, dauguma žmonių atostogas stengėsi praleisti prie jūros. Labai smagu buvo matyti poilsiautojų pilnus Klaipėdos paplūdimius, juose krykštaujančius vaikus ir vasara besidžiaugiančius žmones. Deja, gelbėtojams ši vasara nebuvo tokia smagi.

„Visą vasarą, o ypač per šventines ir išeigines dienas, lyg tyčia pasitaikydavo karštas oras, jūra būdavo banguota, todėl gelbėtojams darbo tikrai netrūko. Ypač daug dėmesio buvo skirta skendimų prevencijai. Manau, kad reikia pasidžiaugti gelbėtojų darbu, nes jie su poilsiautojų gausa susitvarkė“, – teigė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Šiais metais Klaipėdos paplūdimiuose, kur budi gelbėtojai, nenuskendo nė vienas žmogus.

„Teko gelbėti vieną skęstantį žmogų, bet viskas baigėsi laimingai. Dvylika žmonių jūroje buvo pagavusi atgalinė srovė. Gelbėtojai, tai pastebėję, padėjo jiems iš jos išplaukti ir pasiekti krantą. Už paplūdimio ribų, ten, kur gelbėtojai nebudi, nuskendo 3 žmonės: 2 – Smiltynėje ir 1 – prie molo. Tai parodo, kad reikia ilsėtis ir maudytis ten, kur budi gelbėtojai“, – pažymėjo A.Siakki.

„Gelbėtojai sergsti žmones ne tik nuo skendimų. Paplūdimiuose vasarą buvo daug pasiklydusių vaikų, kurių ieškoti tėveliams taip pat padėjo gelbėtojai. Paplūdimio darbuotojai padėjo ir žmonėms, kurie poilsiaudami susilaužė kojas, rankas ar patyrė kitokias traumas. Pagalba buvo teikiama ir tiems, kurie neapskaičiavę laiko patyrė saulės smūgį arba kuriems pakilo kraujo spaudimas. Vasaros pabaigoje buvo daug vaikų ir suaugusiųjų, kuriems paplūdimiuose įkando širšės, vapsvos“, – pasakojo pašnekovas.

Kaip ir kiekvieną vasarą, paplūdimiuose buvo daug žmonių, kurie vartojo alkoholį. Gelbėtojams teko tokius viešosios tvarkos pažeidėjus varyti lauk.

Taip pat pokalbininkas piktinosi, kad žmonės neklauso gelbėtojų ir nereaguoja į raudoną vėliavą ar įspėjamuosius ženklus.

„Per šią vasarą gelbėtojai patyrė daug psichologinio smurto. Bandydami perspėti žmones dėl pavojaus arba pasakyti, kad jie pažeidinėja taisykles, gelbėtojai sulaukė labai daug piktų atsikalbinėjimų. Nežinau, gal tai karantino pasekmės, bet poilsiautojai turi suprasti, kad mes tik norime jiems padėti“, – teigė A.Siakki.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Savaitgalis Palangos paplūdimyje
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Savaitgalis Palangos paplūdimyje

Nors jau prasidėjo ruduo ir oras nebėra toks šiltas ir malonus, norinčiųjų išsimaudyti jūroje vis dar atsiranda.

„Žmonės dar tikrai maudosi. Nors jau ruduo, atostogaujančiųjų tikrai yra ir prieš prasidedant šaltajam sezonui jie nori išsimaudyti jūroje. Vanduo yra pakankamai šiltas – 16 laipnių. Todėl gelbėtojai dar neatsipalaiduoja“, – pasakojo pašnekovas.

Klaipėdos paplūdimiuose gelbėtojai budės iki rugsėjo 15 dienos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:25
28:56
01:28

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min