TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gripo plitimas Kaune stabtelėjo

Kiaulių gripas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauniečiai ėmė dažniau naudotis vienkartinėmis kaukėmis. Jas dėvi ir paaugliai, vaikai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Antradienį vykusiame posėdyje Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija konstatavo, kad sergamumas pandeminiu gripu Lietuvoje mažėja. Kaune šios savaitės pradžioje sergančių gripu taip pat buvo mažiau. Tačiau medikai nesitiki, jog grėsminga infekcija jau įveikta.

„Praėjusią parą pas mus neatvežė nė vieno naujo paciento. Tai gera žinia“, – sakė Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) Intensyvios terapijos klinikos vadovas Vidas Pilvinis. Į šį skyrių suvežami sunkiausi ligoniai iš visų Kauno regione esančių ligoninių reanimacijų.

Medikai pastebi, kad panika dėl gripo po truputį atslūgsta. Žmonės vis daugiau žino apie tai, kaip reikia saugotis, o susirgus – gydytis, todėl nebešturmuoja ligoninių.

Du anksčiau KMUK Intensyvios terapijos klinikoje gydyti ligoniai su gripo komplikacijomis pastebimai sveiksta, tačiau dar trys pacientai vakar tebebuvo kritinės būklės: jiems nustatytas ne tik kvėpavimo, bet ir kitų organų nepakankamumas, kuris progresuoja. Iš viso nuo epidemijos visoje Lietuvoje paskelbimo šiame skyriuje buvo gydomi 9 ligoniai su rimtomis gripo komplikacijomis. Viena moteris, 41-erių Kėdainių gyventoja, pirmadienį ryte mirė.

Sergančiųjų mažėja

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė pasakojo, kad dviejų pastarųjų savaičių sergamumo gripu rodikliai yra beveik tokie patys. Tačiau šios savaitės pirmųjų dienų duomenys rodo šiokį tokį ligos mažėjimą.

„Galima sakyti, kad situacija stabilizavosi. Gripo atvejų toliau daugėja, bet ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų – mažėja. Praėjusią savaitę sergamumo rodiklis buvo 214,8 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Iš visų sergančiųjų gripas nustatytas 2055 žmonėms (ankstesnę savaitę gripu sirgo 1699 kauniečiai). Kaip ir anksčiau, didžioji dalis sergančiųjų vaikai ir jauni žmonės“, – sakė KVSC specialistė K.Rudžinskaitė.

Mažiau panikuoja

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai taip pat sakė sulaukiantys mažiau kauniečių, besiskundžiančių gripo simptomais, skambučių. „Per paskutinę parą jų buvo 300. Palyginimui, savaitgalį – per 500“, – sakė įstaigos direktoriaus pavaduotoja slaugai Irena Dabulskienė. Medikė sakė pastebėjusi, kad skambinantieji dabar daugiau žino apie gripo simptomus bei gydymą. „Ypač apsiskaičiusios mamos – jos ramiai vaiką gydo namuose. O jei kyla kokių klausimų, paskambina mums pasikonsultuoti. Tokių skambučių per parą būna maždaug 80“, – teigė I.Dabulskienė. Nepaisant to, jog iškvietimų pastarosiomis dienomis mažiau, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje budi daugiau brigadų – 22–23. Ne gripo epidemijos metu jų yra 19.

Ligoninės nėra perpildytos

Prieš savaitę pacientų antplūdį atlaikiusios miesto ligoninės, šiuo metu nėra perpildytos. Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje vakar skyriai buvo užpildyti, tačiau naujiems pacientams lovų netrūko. „Vaikų guli 86 (pirmadienį buvo 111), suaugusių – 53. Tačiau, kiek bus kitą dieną – nežinia. Situacija keičiasi kasdien: vieni išrašomi, kiti - guldomi“, – sakė šios ligoninės administratorius dermatologijai ir infektologijai Juozas Stankus. Pasak jo, itin sunkių ligonių šiuo metu nėra.

Pacientų antplūdžio nejaučia ir KMUK bei Kauno apskrities ligoninė, kurioje daugiausia gydomi viršutinių kvėpavimo takų infekcijas pasigavę ligoniai. Medikai džiaugiasi, kad kol kas gripas aplenkia juos pačius ir kolegas. Pasak Kauno apskrities ligoninės generalinio direktoriaus Stasio Gedvilio, nuo epidemijos pradžios ligoninėje sirgo tik keliolika darbuotojų. „Serga vienetai“, – tikino ir Kauno 2-osios klinikinės ligoninės atstovas. Gydytojams padeda ir rezidentai. Todėl personalo, galinčio pasirūpinti sergančiais ligoniais, netrūksta.

Nedirba 20 mokyklų

Pirmadienį veiklą buvo atnaujinusios beveik visos dėl gripo pamokas kuriam laikui nutraukusios miesto mokyklos. Tačiau pastebėjus, kad kai kuriose moksleivių gretos dar retos, nuo antradienio jos vėl uždarytos. Pasak Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Vidos Bliumbergienės, iki savaitės pabaigos pamokos nevyks 20 iš 79 Kauno mokyklų.

Dauguma šiuo metu uždarytų mokyklų ugdymo procesą ketina atnaujinti gruodžio 7 dieną. Darželiuose ir lopšeliuose situacija geresnė: keliuose jų sumažintas grupių skaičius (jos sujungtos), tačiau nutraukti ugdymo proceso neteko nė viename.

Gripo epidemija visoje Lietuvoje paskelbta lapkričio 24 dieną. Skaičiuojama, kad nuo vadinamojo kiaulių gripo oficialiai patvirtintais duomenimis mirė 5 žmonės, keli atvejai dar tiriami.

Daugiau žinių apie gripą skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min