Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 1d. 17:36

Į Lietuvą atvyksta keli šimtai amerikiečių karių, tankai „Abrams“ ir kita šarvuota technika

JAV kariuomenės daliniai ruošiami permetimui į Europą
krdo.com nuotr. / JAV kariuomenės daliniai ruošiami permetimui į Europą

JAV kariuomenė pradės didžiausią per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operaciją. Į Lietuvą ir kitas Europos valstybes atvyks keli tūkstančiai amerikiečių karių ir karinės technikos vienetų.

15min žiniomis, 2017 metų vasario 15-ąją į Lietuvą atkeliaus kuopos dydžio vienetas ir pakeis šiuo metu mūsų šalyje dislokuotus amerikiečių kariškius.

„Į Lietuvą atvyks apie 200 karių, 4 tankai „Abrams“, iki 10 kovos mašinų „Bradley“ ir lengvoji technika“, – 15min sakė kapitonas Donatas Suchockis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo karininkas.

Amerikiečiai rengs savo karių mokymus, dalyvaus pratybose kartu su Lietuvos kariuomene.

„Kartu tai ir atgrasymo misija“, – sakė kapitonas D.Suchockis. Taip JAV kariuomenė tarsi parodys, kad laikosi įsipareigojimo ginti savo sąjungininkus NATO.

Atvyksta iš JAV

Kitąmet JAV kariuomenė Europoje įgyvendins karinio rengimo misiją „Atlantic resolve“. Kartu tai – didžiausia per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operacija.

krdo.com nuotr./JAV kariuomenės daliniai ruošiami permetimui į Europą
krdo.com nuotr./JAV kariuomenės daliniai ruošiami permetimui į Europą

Nuo 2014 metų į Lietuvą atvyko jau keli amerikiečių daliniai, bet anksčiau jie būdavo perkeliami iš nuolatinės dislokacijos vietų kitose Europos šalyse. Naujosios pajėgos permetamos iš pačių JAV.

Atvykstantys amerikiečių daliniai buvo suskirstyti į dvi grupes, kurios bus dislokuotos Pietų ir Šiaurės Europoje. Pastarajai grupei priklauso Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

JAV žiniasklaida skelbia, kad per operaciją „Atlantic resolve“ į Europą atvyks apie 4 tūkst. amerikiečių karių ir apie 3 tūkst. karinės technikos vienetų.

Operacijai vadovaus JAV kariuomenės Europos vadavietė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min