Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 8d. 14:33

Į Ruklą atvykusių pabėgėlių vaikams – apleistos patalpos vaikų darželyje

Į Ruklą atvykusių pabėgėlių vaikams – apleistos patalpos vaikų darželyje
J.Lieponės nuotr. / Į Ruklą atvykusių pabėgėlių vaikams – apleistos patalpos vaikų darželyje

Atsilupusios sienos, nesutvarkyti tualetai, remonto nemačiusios grindys, nei baldų, nei kitų priemonių – taip šiuo metu atrodo patalpos Ruklos vaikų lopšelyje-darželyje „Pušaitė“, kurį nuo rugsėjo mėnesio turėtų lankyti Pabėgėlių priėmimo centre gyvenančių pabėgėlių vaikai.

Jonavos rajono savivaldybė kreipėsi į tris ministerijas ir informavo, jog į Lietuvą atvykusių pabėgėlių vaikai nuo rugsėjo 1 dienos nebus priimti į Ruklos vaikų darželį.

Kaip teigiama mero Mindaugo Sinkevičiaus pasirašytame rašte, dėl kelių ministerijų nesusikalbėjimo ir nenoro bendrauti su vietos valdžia Ruklos vaikų darželyje nėra numatyta jokių rezervinių grupių, o patalpos, kurios skirtos pabėgėlių vaikams – nesuremontuotos.

„Į Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo ministerijas mes kreipėmės dar pernai žiemą, kai tapo aišku, kad į Ruklą atvyks naujos pabėgėlių šeimos ir jų nebus mažai. Natūralu, kad jos atvyks su vaikais, kurie turės lankyti ugdymo įstaigas, integruotis į visuomenę.

Tačiau, mano nuomone, šių trijų ministerijų ministrai iš viso nebendrauja tarpusavyje ir klausimų dėl pabėgėlių gyvenimo Lietuvoje nederina.

Į mūsų raštus nė viena ministerija nesureagavo, ir dabar, prieš mokslo metus, realybė yra tokia – Ruklos darželis negali priimti pabėgėlių vaikų, nes grupėse nėra laisvų vietų, o numatytos patalpos – nesutvarkytos“, – sakė M.Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybė pernai prašė skirti 50 tūkst. eurų tam, kad būtų sutvarkytos apleistos patalpos, įsteigti nauji etatai ir nupirktos reikiamos ugdymo priemonės.

„Tai – minimali suma, kurios reikia tik remonto darbams. Tačiau jokio atsakymo į šį raštą negavome, pinigai taip pat nebuvo skirti. Jonavos rajono savivaldybė iš savo biudžeto skirti tokių pinigų negali“, – teigė M.Sinkevičius.

Kiek vaikų iš viso nuo rugsėjo turėtų lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, iki šiol nežino nei Pabėgėlių priėmimo centras, nei vietos savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius – informacija apie atvykstančias naujas pabėgėlių šeimas iš anksto nėra teikiama.

Šiuo metu Ruklos pabėgėlių priėmimo centre yra daugiau nei 20 tokių vaikų, tačiau spėjama, kad iki rugsėjo pirmosios jų atvyks ir daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min