Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 14d. 10:33 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 14d. 14:09

Į Seimo valdybą siūlomas frakcijos „Lietuvos gerovei“ narys K.Bartkevičius: V.Pranckietis jo neteiks

Kęstutis Bartkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kęstutis Bartkevičius

Frakcijai „Lietuvos gerovei“ vietos Seimo valdyboje nereikia, dar trečiadienį sakė jos seniūnas Vytautas Kamblevičius. Atsižvelgdamas ir į tai, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad naujo Seimo valdybos nario neteiks. Tačiau, panašu, per parą koalicijos partnerių pozicija pakito – į Seimo pirmininko pavaduotojus siūlomas Kęstutis Bartkevičius.

„Koalicija priėmė sprendimą – bus siūlomas naujos frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovas Kęstutis Bartkevičius“, – ketvirtadienį po koalicijos tarybos posėdžio paskelbė valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Balsavimo šiuo klausimu taryboje nebuvo, teigė jis, bet sprendimą į Seimo valdybą deleguoti K.Bartkevičių koalicijos partneriai, įskaitant ir minėtą V.Kamblevičių, esą priėmė sutartinai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius

„Tai mūsų koalicijos valia. Mes turime stiprinti savo pozicijas“, – nurodė R.Karbauskis.

Priešinasi V.Pranckiečio sprendimui

„Valstiečių ir žaliųjų sąjunga [Seimo valdyboje] turi du pavaduotojus, Socialdemokratų darbo partija turi du pavaduotojus, Lenkų rinkimų akcija šiandien Vyriausybėje turi du ministrus. Ir jeigu šnekėtume apie atstovavimą valdančiosios koalicijos frakcijoms, šita nauja frakcija savo atstovo nei Vyriausybėje, nei Seimo vadovybėje neturėjo“, – kalbėjo jis.

Seimo pirmininkas, politiko įsitikinimu, privalės teikti K.Bartkevičių į savo pavaduotojus.

„Jis teiks. Yra du Konstitucinio Teismo išaiškinimai, būtent kodėl Seimo pirmininkas turės tai daryti. Jis gal nežinojo to, o jeigu dar sykį pažeis Konstituciją, nežinau, ką opozicija su juo darys tada“, – kalbėjo „valstiečių“ vedlys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Klausiamas, kada Seimo posėdžių darbotvarkėje atsiras klausimas dėl K.Bartkevičiaus skyrimo į Seimo valdybą, politikas teigė, kad dėl to spręs Seimo pirmininkas.

„Tikiuosi, kad tai bus artimiausiame posėdyje“, – reiškė viltį R.Karbauskis, bet neatmetė galimybės, kad procesas užsitęs.

Pozicija pakito po diskusijų

Poziciją dėl atstovo Seimo valdyboje frakcija „Lietuvos gerovei“, anot jos seniūno, pakeitė ketvirtadienį ryte.

„Šiandien ryte buvo valdančiosios koalicijos posėdis. Nutarta, kad reikia grįžti prie šito klausimo. Buvo man pasiūlyta, kaip frakcijos seniūnui, pasiūlyti kandidatūrą. Aš grįžęs į frakciją pasiūliau tokį variantą. Buvo daug diskusijų ir tik daugumos balsais buvo nutarta“, – paaiškino V.Kamblevičius.

Jis yra ir gamybininkas, ir antra kadencija Seime, žinomos visos problemos.

Klausiamas, kodėl K.Bartkevičius, jo nuomone, tinkamas eiti Seimo vicepirmininko pareigas, politikas atsakė: „O kodėl jis netinkamas? Jis yra ir gamybininkas, ir antra kadencija Seime, žinomos visos problemos. Skaitau – išlaikytas, tolerantiškas žmogus. Kodėl jis negali būti? Kuo pranašesni kiti už gerbiamą Kęstutį? Sakyčiau, jis – pačiu laiku, pačioje vietoje.“

Jei taip Seimo pirmininko pavaduotoju, K.Bartkevičius pažadėjo siekti „išmanyti, skaityti, žiūrėti“ Seimo statutą bei mokytis pirmininkauti plenariniam posėdžiui.

„Mokysiuos, jeigu reikės, jeigu Seimas pritars. Gyvenime reikia visko mokytis“, – nurodė jis.

K.Bartkevičius: nesmagu

Ar nesijaučia įmestas į politinių kovų areną?

„Be abejo, be abejo. Nesmagu, bet pripratęs. Buvo gyvenime tokių etapų. Ir sunkių etapų buvo“, – atsakė K.Bartkevičius.

Pažymėjus, kad Seimo pirmininkas jo į valdybą pažadėjo neteikti, politikas nurodė, kad dėl to spręs Seimas.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis naujo Seimo valdybos nario, arba kitaip – savo pavaduotojo, pažadėjo neteikti, nes esą vyko ne valdančiosios koalicijos susitarimus, o Seimo statutą.

„Aš vykdau statutą, o ne koalicijos susitarimus. Koalicijos susitarimas buvo „Tvarkai ir teisingumui“ skirti ministrą, koalicijos susitarimas buvo padaryti R.Žemaitaitį pavaduotoju. Dabar visi tie koalicijos susitarimai griuvę, tai jeigu koalicija susitarimus kurs kasdien vis naujus ir specialiai kažkokiai progai, reaguoti į juos mes turim atsižvelgdami į statutą“, – dėstė V.Pranckietis.

Valdančiųjų „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas teigė blogai vertinantis Seimo pirmininko sprendimą neteikti naujo asmens į valdybą: „Lygiai ta pati destrukcija, kurią jis senokai vykdo. Nelabai suprantu, kodėl jis tą daro.“

K.Bartkevičius, jo manymu, net labiau patyręs parlamentaras nei Seimo pirmininkas.

G.Landsbergis: vieta gali likti tuščia

„Ne pirmą kadenciją. Mes turėjom keletą Seimo pirmininkų, kur nuo pirmos dienos tapo Seimo pirmininkais ir tikrai nežinojo Seimo statuto. Dėl K.Bartkevičiaus visiškai neabejoju, kad jis susitvarkys su šitom pareigom“, – teigė G.Kirkilas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis reiškė nuostabą, kodėl nekalbama apie naujo Seimo valdybos nario darbus ar jam keliamus uždavinius. Be to, parlamentaro nuomone, į pareigas paskirti naują Seimo vicepirmininką šiai valstybei per brangu.

„Aš manau, kad R.Žemaitaitį atleido, galėjo ta vieta pabūti tiesiog tuščia. Nedaug laiko liko“, – žurnalistams komentavo jis.

R.Karbauskio pareiškimų, kad Seimo pirmininkas atsisako teikti naują Seimo vicepirmininką ir taip vykdo opozicijos valią, G.Landsbergis nekomentavo.

Sako, kad Seimo valdyboje narių užtenka

Sprendimą dėl naujo Seimo valdybos nario V.Pranckietis sakė priėmęs po pasitarimo su Seimo frakcijų atstovais.

Pirmininko pavaduotojų yra pakankamai.

„Pirmininko pavaduotojų yra pakankamai ir pareigas galime atlikti su esamais“, – pažymėjo jis.

Pareiškimą dėl naujo nario Seimo valdyboje V.Pranckietis padarė trečiadienį, pasitaręs su Seimo frakcijų atstovais. Sprendimui neprieštaravo ir susitikime dalyvavę „valstiečių“ frakcijos nariai Jonas Jarutis bei Rima Baškienė.

Tačiau „valstiečių“ lyderis R.Karbauskis pareiškė, kad jo bendražygiai neturėjo įgaliojimų dalyvauti susitikime ar ką nors spręsti, o dėl naujo Seimo valdybos nario esą spręs koalicijos taryba.

„Seimo pirmininko filosofijos nutarimais netampa. Niekas nenutarė. Rytoj (ketvirtadienį – 15min) bus koalicinė taryba ir nutars, kokį Seimo narį iš koalicijos deleguos į pavaduotojus. Seimo pirmininkui tai bus perduota kaip koalicijos valia, ir Seimo pirmininkas galės padaryti tai, ką jis ruošiasi daryti. Jis ruošiasi vykdyti opozicijos reikalavimą neteikti pasiūlymo“, – V.Pranckiečio sprendimą apibūdino jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Laisva vieta – atšaukus R.Žemaitaitį

Vieta Seimo valdyboje atsilaisvino po to, kai parlamentarai iš Seimo vicepirmininkų atšaukė nuo koalicijos atribotą „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį.

Seimo valdyba, anot Seimo pirmininko, jo užduotis persidalys.

Susitikime su V.Pranckiečiu dalyvavusi R.Baškienė teigė, kad Seimo valdyba „nepolitikuoja“, sprendimus dažniausiai priima bendru sutarimu, o skirtis pozicija-opozicija čia esą neturi reikšmės.

Dabar tikrai ne tas laikas, kuomet reikėtų įsivelti į ginčus.

Liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad dabar, Seimui svarstant biudžeto projektą, keisti Seimo valdybos sudėtį ir diskutuoti apie asmenybes ne laikas: „Dabar tikrai ne tas laikas, kuomet reikėtų įsivelti į ginčus. Toks statuto pakeitimas neišvengiamai reikš ir diskusijas dėl asmenybių. Šiuo metu Seime to mažiausiai reikia.“

Anksčiau valdyboje buvo mažiau narių

Dabar, be Seimo pirmininko, valdyboje dirba septyni nariai: šeši Seimo pirmininko pavaduotojai ir opozicijos lyderis arba kitaip – keturi valdančiųjų atstovai ir trys opozicijos.

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ Seimo vicepirmininkų skaičių buvo sumažinę iki penkių, bet prieš metus, susitarus „dėl bendro darbo“ su „tvarkiečiais“, pareigybių skaičių padidino – vieną paskyrė „tvarkiečių“ vedliui R.Žemaitaičiui, kitą to pareikalavusiai opozicijai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Šeštas Seimo vicepirmininkas kainuos virš 100 tūkst. eurų“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min