Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 07:02

J.Narkevičius Susisiekimo ministerijoje įdarbino bendrapartietį E.Voršinskį

Edvard Voršinski
VRK ir 15min nuotr. / Edvardas Voršinskis

Nuo gegužės 18-osios Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupėje dirba Pabradės seniūnas Edvardas Voršinskis. Kodėl pasirinktas būtent jis, ministerijos Komunikacijos skyrius nenurodė, tačiau įdarbinimo su E.Voršinskio naryste Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungoje (LLRA-KŠS) ar Lietuvos lenkų sąjungoje nesiejo.

Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyriausiuoju specialistu tapęs E.Voršinskis 2016-aisiais kartu su LLRA-KŠS dalyvavo Seimo rinkimuose, jis – Lietuvos lenkų sąjungos narys. Šioms abiems organizacijoms, kaip žinia, priklauso ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, tačiau tai, pasak ministerijos, įdarbinimui neturėjo reikšmės.

„Edvard Voršinski į pareigas buvo priimtas susisiekimo ministro įsakymu, kaip ir kiti Susisiekimo ministerijos darbuotojai.

Susisiekimo ministerija nerenka informacijos, ar kandidatas priklauso kokiai nors politinei sąjungai ar partijai“, – rašoma atsakyme.

Mato Miežonio / 15min nuotr./Susisiekimo ministerija
Mato Miežonio / 15min nuotr./Susisiekimo ministerija

Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje biografijoje teigiama, kad E.Voršinskis Varšuvos universitete įgijo ekonominės vadybos aukštąjį universitetinį laipsnį, dirbo notaro padėjėju Pabradėje, bendrovės „Velga Vilnius“, gaminančios elektroninę techniką, vadybininku, tapo Pabradės seniūnu. Taip pat – gerai moka anglų kalbą.

Apie patirtį susisiekimo, transporto sektoriuose biografijoje neužsimenama.

Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyrius atsakyme 15min nurodė, kad E.Voršinskis vyriausiuoju specialistu buvo įdarbintas metams.

„Su juo sudaryta terminuota darbo sutartis 1 metams.

Pagal susisiekimo ministro įsakymu patvirtintą Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos atrankos į darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigas tvarkos aprašą yra galimybė, esant tarnybinei būtinybei, skubiai priimti asmenį ne konkurso tvarka į terminuotas, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, pareigas. Pažymėtina, kad ši pareigybė nėra konkursinių pareigų sąraše pagal LRV nutarimą Nr. 496.

Susisiekimo ministerijos interneto svetainės informacijos skiltyje „Karjeros galimybės“ kviečiami visi norintys tapti ministerijos komandos dalimi peržiūrėti ministerijoje siūlomas laisvas pozicijas, o jeigu tokių nėra, siūloma atsiųsti savo gyvenimo aprašymą el. paštu karjera@sumin.lt.

Edvard Voršinski savo gyvenimo aprašymą buvo atsiuntęs į karjera@sumin.lt“, – dėstoma laiške.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Kodėl pasirinktas būtent E.Voršinskis, ministerija nenurodė. To paties paklausti susisiekimo ministro nepavyko – ketvirtadienį jis nekėlė telefono ragelio.

Susisiekimo ministerijoje taip pat dirba LLRA-KŠS nariai J.Narkevičiaus viceministras Vladislavas Kondratovičius, ministro patarėjas Jaroslavas Kaminskis.

Komentarai: 20

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:56
01:51
02:01

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min