Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 8d. 12:05

J.V.Žukas apie Lietuvos karių pasilikimą Irake: savarankiškai turbūt neturėtume spręsti

Vytautas Jonas Žukas ir Gitanas Nausėda
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytautas Jonas Žukas ir Gitanas Nausėda

Augant įtampai tarp JAV ir Irano bei šiai šaliai raketomis apšaudžius amerikiečių ir sąjungininkų bazes Irake, prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Jonas Vytautas Žukas sako, kad dėl tolesnio Lietuvos karių pasilikimo Irake bus sprendžiama aukščiausiu lygiu. Kartu jis pažymėjo, kad esame tarptautinės misijos dalis ir mums „reikia tiesiog būti kartu su visais“.

Trečiadienį atsakydamas į klausimą, ar nesvarstoma galimybė atšaukti Lietuvos karius iš Irako, J.V.Žukas sakė:

„Tai svarstoma, bet mes esame tarptautinės misijos dalis. Tai kaip nuspręs mūsų sąjungininkai. Mes patys negalime dabar paimti ir nuspręsti, ir išeiti, kada kitos valstybės tęsia savo misiją – ir mūsų sąjungininkai amerikiečiai, ir NATO. Tai viskas priklauso nuo sprendimų, kurie bus priimti aukščiausiame lygyje.“

J.V.Žukas pakartojo, kad esame bendros operacijos dalis.

„Savarankiškai tikrai turbūt neturėtume spręsti. Reikia tiesiog būti kartu su visais. O kokie bus politiniai sprendimai, taip ir darysime“, – Seime žurnalistams komentavo prezidento vyriausiasis patarėjas.

Lietuvos kariai saugūs

Įtampa tarp Irano ir JAV neslūgsta jau kurį laiką. Ji ypač sustiprėjo po to, kai JAV Bagdade nukovė svarbų Irano sukarintų pajėgų vadą Qasemą Soleimani.

Iranas pažadėjo atkeršyti už Q.Soleimanio nužudymą. Trečiadienio naktį Iranas apšaudė raketomis bazes Irake, kur dislokuoti JAV ir koalicinės kariuomenės kariai, pranešė pareigūnai Vašingtone ir Teherane.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienio rytą vietos laiku turėtų paskelbti pareiškimą. Anksčiau jis yra įspėjęs, kad jei Iranas „darys kažką, ko neturėtų, susidurs su pasekmėmis, ir jos bus griežtos“.

Irake yra dislokuoti ir Lietuvos kariai. Trečiadienio rytą KAM informavo, kad visi šioje šalyje esantys mūsų kariai yra saugūs.

„Po naktinių apšaudymų Irake, kai iš Irano buvo paleistos raketos į JAV vadovaujamos koalicijos karines bazes, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas gavo Lietuvos karių pranešimus jie yra saugūs“, – sakoma KAM pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:02
00:48
22:41

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min