Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 15:16

JK konservatoriai – naujame skandale dėl neblaivaus torių parlamentaro elgesio

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį atsibudo su nauju galvos skausmu, atsistatydinus jo valdančiųjų konservatorių vyriausiojo drausmintojo pavaduotojui dėl įtarimų, kad būdamas neblaivus jis grabinėjo du vyrus.
Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas / „Scanpix“/AP nuotr.

Ketvirtadienio vakarą išsiųstame laiške B.Johnsonui torių parlamentaras Chrisas Pincheris pranešė, kad traukiasi iš pareigų, nes praėjusį vakarą išgėrė „per daug“ ir „sukėlė nepatogumų sau ir kitiems žmonėms“.

Virtinėje pasirodžiusių pranešimų buvo teigiama, kad jis taip pat kaltinamas privačiame klube „Carlton Club“ Londono centre viešai grabinėjęs du vyrus. Dėl tokio jo elgesio Konservatorių partija sulaukė skundų, sakoma juose.

Jo pasitraukimas iš drausmintojų ir B.Johnsono vyriausybės yra naujausias iš virtinės pastaraisiais mėnesiais kilusių skandalų.

Balandį konservatorių parlamentaras Neilas Parishas atsisakė mandato prisipažinęs, kad žiūrėjo pornografiją savo telefonu darbo metu Bendruomenių Rūmuose. Tuo metu buvęs Veikfildo deputatas Imranas Ahmadas Khanas buvo pasiųstas į kalėjimą dėl vieno paauglio lytinio užpuolimo.

B.Johnsonas ir pats išgyveno daugybę nemalonumų, įskaitant vadinamąjį vakarėlių Dauningo gatvėje skandalą. Pastarasis praėjusį mėnesį išprovokavo balsavimą dėl pasitikėjimo jo vyriausybe, kurį jis atlaikė nedidele balsų persvara.

Po Ch.Pincherio atsistatydinimo B.Johnsonui teks ieškoti dar vieno kandidato į svarbų konservatorių postą, kai po pralaimėjimų dviejuose vietos rinkimuose praėjusį mėnesį atsistatydino Konservatorių partijos pirmininkas Oliveris Dowdenas.

Šaltinis Dauningo gatvėje britų žiniasklaidai sakė, kad partija dėl Ch.Pincherio veiksmų nesiims jokių priemonių, ir jis liks konservatorių frakcijos parlamentaru.

Tačiau ši žinia iš karto išprovokavo neigiamą reakciją, o B.Johnsonas sulaukė raginimų sustabdyti jo narystę konservatorių frakcijoje ir atlikti tolesnį vidaus tyrimą dėl jo elgesio.

Vyriausiojo drausmintojo pavaduotojo pareigas Ch.Pincheris ėjo nuo vasario mėnesio. Viena partijos drausmintojo pareigų yra partinės drausmės užtikrinimas.

Opozicinės Leiboristų partijos teigimu, šis epizodas parodė, „kaip suprastėjo visuomeninio gyvenimo standartai vadovaujant Borisui Johnsonui“.

„Borisas Johnsonas turi atsakyti į rimtus klausimus, kodėl Chrisui Pincheriui apskritai buvo patikėtos šios pareigos ir kaip jis gali likti konservatorių parlamentaru“, – sakė leiboristų lyderio pavaduotoja Angela Rayner.

„Konservatorių partija taip paskendusi purve ir skandaluose, kad yra visiškai nepajėgi spręsti Britanijos žmonėms kylančių iššūkių“, – pridūrė ji.

B.Johnsonas tik ketvirtadienį sugrįžo į Londoną po devynias dienas trukusių užsienio kelionių, kurių metu jis dalyvavo trijuose tarptautiniuose aukščiausiojo lygio susitikimuose Ruandoje, Vokietijoje ir galiausiai Ispanijoje.

Jis bando įveikti nuo praėjusios vasaros jį ir vyriausybę užgriuvusios nemalonumus, netylant raginimams atsistatydinti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min