Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune nusileidusiems oreiviams gresia baudos

Kaune, Kalniečių ir Ukmergės gatvių sankryžoje, nusileidęs oro balionas
Gyčio Turčinsko nuotr. / Kaune, Kalniečių ir Ukmergės gatvių sankryžoje, nusileidęs oro balionas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Viduryje Kauno nusileidusių oro balionų pilotų laukia pokalbis su Civilinės aviacijos administracija (CAA). Nors oreiviai tikina, jog nusileisdami vienoje Kauno sankryžų jie nesukėlė pavojaus nei sau, nei aplinkiniams, CAA Skrydžių priežiūros skyriaus darbuotojai pradėjo tyrimą.

15min.lt rašė, jog pirmadienio vakarą Kalniečių ir Ukmergės gatvių sankryžoje netikėtai nusileidęs oro balionas nustebino miegamojo rajono gyventojus. Redakcijai nuotraukas atsiuntę keli skaitytojai pasakojo buvę šokiruoti, kai per savo butų langus išvydo vos ne ant daugiabučių namų besileidžiančius tris oro balionus. Dviem jų pavyko pasiekti pievą, tačiau vienam teko leistis sankryžoje.

Tą patį vakarą paaiškėjo, kad neplanuotai leistis miegamajame rajone buvo priversti Kauno oreivių klubo „Antis“ pilotai. Vienas jų – klubo vadovas Gintautas Mockaitis – „15min“ aiškino, jog nusileidimas nebuvo ekstremalus: „Vėjas buvo lėtas, pakilti aukščiau nebepavyko, o tolumoje matėsi lietaus debesis, todėl priėmėme sprendimą leistis. Pamatėme plačią, gražią vietą ir nusileidome.“

Pasak G.Mockaičio, daugelis žmonių klaidingai mano, jog oro balionams, kaip lėktuvams ar kitoms oro transporto priemonėms, galima leistis tik specialiai tam skirtose vietose – oro uostuose, aerodromuose ar aikštėse: „Oro balionams nedraudžiama leistis mieste, atvirose vietose. Svarbiausia, kad ten, kur leidžiamės, nebūtų elektros laidų ar kitų pavojingų objektų.“ Avariniu nusileidimu pasibaigusio skrydžio metu oro balione jis buvo vienas. Keleivių neskraidino ir jo kolegos.

Ne pirmas incidentas

Šis įvykis per pastarąsias savaites Kaune nėra pirmasis. Rugpjūčio pradžioje Šilainių gyventojai galėjo stebėti dar įspūdingesnius oro balionų viražus. „Įspūdis buvo toks: sėdžiu kambaryje, kalbu telefonu ir girdžiu, kaip oro balionas pučia degančias dujas (toks specifinis garsas). Atrodė, tarsi balionas būtų šalia“, – rugpjūčio 2-osios vakaro nutikimą prisiminė kaunietis Linas. Pasak jo, priėjęs prie lango jis pamatė, kaip link netoli Prūsų gatvės esančios pievelės suka oro balionas. Pavojingai manevruodamas pilotas šiaip ne taip nutūpdė balioną ant žemės, tačiau ne ten, kur planavo – sankryžoje, vos ne vos sėkmingai išsisukęs nuo elektros laidų.

Leistis mieste oro balionai gali tik kilus avarinei situacijai. Ar tokia buvo susidariusi pirmadienį, paaiškės tyrimo metu. Kviesimės pilotus į pokalbius ir aiškinsimės, kas ten nutiko

„Tikriausiai bandė į pievą pataikyt, nes ten laidų nėra. Tačiau vėjas nunešė į šoną“, – svarstė kaunietis. Pasak jo, avariniu būdu besileidusiame orlaivyje buvo ne tik jo pilotas, bet ir kitų žmonių.

„Tai tikrai nebuvo mokymai, greičiau pramoginiai skrydžiai. Vienas kolega skrido tą dieną oro balionu. Kai oro balionas leidosi, kažkas spiegė – nežinau, keleiviai ar žiūrovai“, – pasakojo Linas.

Pradėjo tyrimą

Iš žiniasklaidos apie Kaune įvykusius avarinius orlaivių nusileidimus sužinojęs CAA Skrydžių priežiūros skyriaus vedėjas Aleksandras Malickas užtikrino, jog dėl pirmadienio įvykio pradėtas tyrimas bus atliktas operatyviai. „Pradėjome tyrimą, kurio metu išsiaiškinsime, ar oro balionų pilotai nepažeidė taisyklių. Kol kas aišku, kad orlaiviai ir oreiviai turėjo visus reikalingus dokumentus. Tačiau nustačius pažeidimą, jie bus nubausti taip, kaip priklauso pagal administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Jame numatytos kelis šimtus litų siekiančios baudos“, – sakė CAA atstovas.

Pasak A.Malicko, miesto ribose orlaiviams leidžiama tik kilti ir tik tose vietose, kurios yra suderintos su CAA. „Leistis mieste oro balionai gali tik kilus avarinei situacijai. Ar tokia buvo susidariusi pirmadienį, paaiškės tyrimo metu. Kviesimės pilotus į pokalbius ir aiškinsimės, kas ten nutiko“, – „15min“ sakė Skrydžių priežiūros skyriaus vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min