Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 13:29

Kauno policijai vadovaus Mindaugas Baršys, įveikęs laikinąjį vadovą Elaną Jablonską

Mindaugas Baršys
Asmeninio archyvo nuotr. / Mindaugas Baršys

Policijos departamente surengtą atranką į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas laimėjo Mindaugas Baršys, šiuo metu vadovaujantis Marijampolės apskrities policijai.

Atrankoje varžėsi du kandidatai. Nuolatinio Kauno policijos vadovo posto siekė Elanas Jablonskas, prieš metus paskirtas laikinuoju komisariato viršininku.

Komisiją sudarė Policijos departamento vadovybė, struktūrinių padalinių vadovai, Vidaus reikalų ministerijos atstovas ir profesinių sąjungų atstovas, stebėtojų teisėmis, jai pirmininkavo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Policijos departamento Imuniteto skyriaus viršininkas E.Jablonskas Kauno policijos vairą perėmė po pernai metų kilusio korupcijos skandalo.

Vidinis patikrinimas Kauno apskrities policijoje buvo pradėtas gavus informacijos atliekant ikiteisminį tyrimą, kuriame Kauno policininkas Donatas Karalukas įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. Įtariama, kad jis galėjo dengti nelegalų verslą.

Pernai spalio 30 d. vykusios konferencijos metu paskelbta apie išaiškintą tarptautinį nusikaltėlių tinklą – tad korupcijos policijoje tyrimas perkopė Lietuvos sienų ribas.

Kadenciją baigiantis tuometinis generalinis komisaras Linas Pernavas kalbėjo, esą pasitikėjimą prarado ir Kauno policijos viršininkas Darius Žukauskas. Po tyrimo jis buvo atleistas iš pareigų.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėja bylą pagal D.Žukausko skundą Policijos departamentui dėl įsakymo, kuriuo jis nušalintas nuo pareigų bei siekia jo panaikinimo.

Regionų apygardos administracinis teismas savo ruožtu yra gavęs Kauno kriminalinės policijos vado Giedriaus Sklado skundą dėl jo pripažinimo pažeminusiu pareigūno vardą – šį skundą teismas nagrinės rugsėjo 21 dieną.

Tyrimas dėl D.Žukausko ir G.Sklado atliekamas ir Ispanijoje. Du aukšti Kauno pareigūnai laisvalaikį leido dirbdami neoficialiais advokato Giedriaus Danėliaus apsauginiais. Jie vyko į Ispaniją ir dalyvavo milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus turto dalybose.

Taip pat šiame teisme nagrinėjamas D.Karaluko skundas, kuriuo prašoma panaikinti sprendimą dėl tarnybinio nusižengimo. Antrasis posėdis šioje byloje numatytas trečiadienį.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min