Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Miestas uostui atriekė dalį savo valdų

Klaipėdos uostas
15min.lt nuotr. / Klaipėdos uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos spauda rašo apie uosto pašonėje esančių teritorijų dalybas. Artėjant vasaros sezonui aktualios ir vandens turizmo paslaugos, kurių teikėjų uostamiestyje ypač stinga.

Baigėsi kelerius metus vykusios uostininkų ir Klaipėdos savivaldybės derybos dėl uosto pašonėje esančios teritorijos. Joje driekiasi dvi remonto reikalaujančios gatvės – Nevėžio ir Senosios Minijos. Nei savivaldybė, nei uosto direkcija nerodė noro imtis remonto darbų, kol galiausiai nutarta, kad teritorija patikėjimo teise bus perleista uostininkams, o šie galės šeimininkauti savo nuožiūra. Juolab, kad minėtomis gatvėmis dažniausiai ir naudojasi uostininkai. 

„Projektiniai pasiūlymai dėl minėtų gatvių rekonstrukcijos buvo pateikti dar 2013 m. vasarį. Tačiau tada susikirto Uosto direkcijos ir savivaldybės norai. Uosto direkcija manė, kad šių gatvių rekonstrukcijos turi imtis Savivaldybė, nes tos gatvės – jos nuosavybė, o lėšų žadėjo skirti direkcija“, – primena „Vakarų ekspresas“.

Dienraštis „Klaipėda“ aiškinasi, kur be pajūrio paplūdimių Klaipėdoje dar galima papramogauti prie vandens. Planuota, kad tokiu tašku netrukus taps visai netoli centrinės miesto dalies esantis Trinyčių tvenkinys. Atsakingi pareigūnai suskubo skelbti konkursą pramogų teikėjui parinkti. Tačiau aplink tvenkinį vykdyti savo veiklą panoro vos pora fizinių asmenų.

Žymiai patrauklesnės verslininkams atrodo Mumlaukio ežero pakrantės atokiau nuo miesto šurmulio. Tačiau vandens pramogoms pasipriešino aplinkiniai gyventojai. Tad verslininkams liko vienintelis pasirinkimas Klaipėdoje – Trinyčių tvenkinys.

„Tikimasi, kad konkursą laimėję verslininkai pramogas teiks ne tik vasarą, bet ir žiemą – įrengs čiuožyklas ar pan. Paslaugų teikėjai turės ne tik organizuoti vandens pramogas, bet ir bus atsakingi už teritoriją aplink tvenkinį: privalės ją tvarkyti, pjauti žolę. Konkursą laimėjus socialiai atsakingai įmonei, ši turėtų užtikrinti ir labiau prieinamas pramogas sunkiai besiverčiančioms uostamiesčio gyventojų šeimoms ar beglobiams vaikams“, – rašo dienraštis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min