Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 17d. 14:11 , Atnaujinta: 2020 kovo 17d. 15:26

Lietuvoje nustatyti dar trys koronaviruso atvejai; užsikrėtęs kretingiškis Kovo 11-ąją šventė Vilniuje

Klaipėdos universitetinė ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos universitetinė ligoninė

Lietuvoje antradienį nustatyti dar trys koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 21. Du iš jų gydomi Klaipėdoje, vienas – Vilniuje.

Du nauji atvejai registruoti Klaipėdoje – žmonėms, grįžusiems iš Šiaurės Italijos ir Danijos, kitas atvejis registruotas Vilniuje – žmogui, grįžusiam iš Čekijos.

Iš Danijos grįžęs jaunas vyras – iš tos pačios, kaip Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas įvardijo, „Danijos kompanijos“. Du kartu keliavę draugai jau gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Tai BNS patvirtinto Sveikatos apsaugos ministerija.

„Paskutiniu metu buvo 72 mėginiai ištirti, trys iš jų teigiami, visi trys atvejai įvežtiniai, visi tiriamieji yra jauno arba vidutinio amžiaus, tai ne rizikos grupės atvejai“, – žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė, kad užsikrėtusi 32 metų moteris grįžo iš Italijos, o vaikinas lankėsi Danijoje toje pat grupėje, kur jau anksčiau nustatytas koronavirusas.

Santaros klinikos informavo, kad Vilniuje gydomas jaunas vyras kovo 16 dieną iš Čekijos į Lietuvą grįžo automobiliu.

Dar prieš kelionę, kovo 11 dieną, jis karščiavo. Į gydytojus vyras kreipėsi antradienį.

Lietuvoje iš viso jau nustatytas 21 kiniško koronaviruso atvejis, vienas iš jų sunkus. Pirmoji moteris, kuriai nustatyta ši liga, jau pasveikusi ir išleista iš ligoninės namo.

Kovo 11-ąją užsikrėtęs kretingiškis buvo Vilniuje

Pranešama, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi du susirgę žmonės – vienas grįžęs iš Danijos, kitas iš Italijos.

„Noriu patvirtinti, kad šiandien koronavirusas nustatytas dar vienam kretingiškiui – 20 metų vaikinui, taip pat grįžusiam iš Danijos. Į Klaipėdos universitetinę ligoninę jis, pasireiškus simptomams, pristatytas vakar. Jo savijauta šiuo metu yra nebloga.

Į Lietuvą iš Danijos į Kauno oro uostą jis parskrido kovo 10 d., drauge su kitu kretingiškiu, kuriam koronavirusas jau buvo nustatytas šeštadienį. Tuomet vyko į Vilnių, o į Kretingą jis grįžo kovo 11-ąją.

Vaikinas gyvena su močiute, kuri jau nuo anksčiau yra saviizoliacijoje. Nacionalinio sveikatos centro specialistai dalį vaikino turėtų kontaktų jau yra nustatę, jie taip pat yra saviizoliacijoje.

Dar kartą prašau visų išlikti sąmoningais, maksimaliai likti namuose, vengti įvairių viešų susibūrimo vietų, susitelkti, elgtis atsakingai ir racionaliai, vadovautis oficialia visų valstybės ir viešų įstaigų skelbiama informacija ir reikalavimais, neprisidėti prie nepagrįstos informacijos platinimo tiek bendruomenėje, tiek internetiniuose kanaluose“, –antradienį skelbė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Klaipėdoje gydomi jau šeši koronavirusu apsikrėtę pacientai

Uostamiestyje nuo penktadienio gydomi dar keturi koronavirusu sergantys pacientai, taigi iš viso susirgusiųjų uostamiestyje yra šeši.

Pirmajai pacientei koronavirusas nustatytas kovo 13 d. Pusamžė moteris pabuvojo Tenerifėje, grįždama lankė vaikus Barselonoje.

Kovo 14 ir 15 d. virusas nustatytas dviem iš Danijos parvykusiems vyrams. Abu jie jauno amžiaus.

Pirmadienį į ligoninę paguldytas 56-erių telšiškis. Jis grįžo iš Dominikos Respublikos.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinta 20 koronaviruso atvejų.

Siekiant sulėtinti viruso plitimą, Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai.

COVID-19 lietuvoje nustatytas 25 asmeniMS:

  • Kovo 17 d. aštuoniems asmenims. Penkiems pacientams, grįžusiems iš Kubos, Prancūzijos, Šveicarijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Čekijos, jie gydomas Vilniuje. Dviem pacientams, grįžusiems iš Danijos ir Italijos, abu jie gydomi Klaipėdoje. Pacientui, grįžusiam iš Pietų Afrikos Respublikos, jis gydomas Panevėžyje. Šis vyras sunkios būklės.
  • Kovo 16 d. trims asmenims. Du pacientai, grįžę iš Austrijos, izoliuoti ir gydomi Vilniuje, vienas, atvykęs iš Dominikos Respublikos, – Klaipėdoje.
  • Kovo 16 d. dviem asmenims. Vyrui, grįžusiam iš Vokietijos, ir moteriai, parvykusiai iš Ispanijos, Madrido. Abu gydomi Vilniuje.
  • Kovo 15 d. trims asmenims. Vyrui, grįžusiam iš Danijos, kuris gydomas Klaipėdoje. Vyrui, grįžusiam iš Austrijos, ir moteriai, kuri lankėsi Barselonoje ir Paryžiuje, jie abu gydomi Vilniuje.
  • Kovo 14 d. trims asmenims. Iš Nyderlandų grįžusiam vyrui, kuris gydomas Panevėžyje. Iš Danijos grįžusiam vyrui, kuris gydomas Klaipėdoje; iš Italijos grįžusiam vyrui, kuris gydomas Vilniuje.
  • Kovo 13 d. trims asmenims. Iš Tenerifės grįžusiai moteriai, gydoma Klaipėdoje; iš Italijos grįžusiam vyrui, gydomas Kaune; iš Ispanijos grįžusiai moteriai, gydoma Vilniuje.
  • Kovo 10 d. dviem asmenims. Iš Italijos grįžusiai porai, gydomi Kaune.
  • Vasario 28 d. vienam asmeniui. Iš Italijos grįžusiai moteriai, buvo gydoma Šiauliuose. Tačiau pasveiko ir buvo išleista iš ligoninės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

05:55
34:08
10:00

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min