Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 5d. 10:11 , Atnaujinta: 2020 balandžio 5d. 12:14

Klaipėdos laboratorija dėl įrangos gedimo neatliko tyrimų, V.Grubliauskas suabejojo reagentų kokybe

Klaipėdos universitetinė ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos universitetinė ligoninė

Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos šeštadienį neatliko koronaviruso tyrimų. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sekmadienį viešai suabejojo laboratorijos turimų reagentų kokybe.

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį informavo, kad mėginių tyrimas sekmadienio naktį sutriko dėl techninio įrangos gedimo. Anot SAM, šiuo metu įranga tvarkoma ir apie 12 val. sekmadienį planuojama tyrimus atnaujinti.

Socialiniame tinkle „Facebook“ meras rašo nesiimantis vertinti situacijos dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje atliekamų tyrimų laikino sustabdymo, pasak jo, tai turi daryti specialistai.

„Bet vienas bent kol kas daugiausia pamąstymų keliantis aspektas yra toks – kodėl iš tiesų laikinai sustabdyti šie tyrimai? Ar kalbame apie kažkokį esamos įrangos gedimą, ar abejonių kyla dėl naudojamų reagentų patikimumo ir kokybės?“, – rašo V.Grubliauskas.

V.Grubliausko teigimu, aprūpinimas reagentais yra Sveikatos apsaugos ministerijos kompetencija ir ji turi paaiškinti, kur yra strigimo priežastys.

„Kalbama ir apie tyrimų vykdymo protokolus, kurie galioja visoms Lietuvoje tokius tyrimus atliekančioms laboratorijoms, tame skaičiuje ir privačioms. Ir kuomet kyla abejonė, kad abejonių kelianti „grandis“ galimai yra būtent reagentai ir jų kokybė, natūralu kad reikalingi papildomi, patikrinamieji tyrimai, laikinai stabdant esamų reagentų naudojimą, net ir laikantis vadinamų „protokolų“. Tokios pat abejonės kyla ir privačiose laboratorijose atliktų tyrimų atveju, bent jau Klaipėdoje“, – feisbuke rašo V.Grubliauskas.

Jo teigimu, tai, kur slypi tikroji tikrinimo proceso strigimo ir laboratorijos veiklos sustabdymo priežastis, parodys naujojo tyrimų aparato Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje rezultatai jam pradėjus veikti.

Sekmadienį tyrimai turėtų būti atnaujinti

Prieš tai sekmadienį Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros (NVSC) laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas BNS teigė, kad šiandien paleidus naują įrangą tyrimai turėtų būti atnaujinti.

„Kalbėjausi su vyr. gydytoju, laukiu laboratorijos vedėjos informacijos. Bet šiandien jie turėtų paleisti „Roche“ įrangą, taip, kad turėtų viskas kaip ir susitvarkyti. Toliau aš irgi kol kas nieko negaliu komentuot, laukiu informacijos“, – BNS sakė V.Zimnickas.

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį informavo, kad mėginių tyrimas sekmadienio naktį sutriko dėl techninio įrangos gedimo. Anot SAM, šiuo metu įranga tvarkoma ir apie 12 val. sekmadienį planuojama tyrimus atnaujinti.

Laboratorijos specialistų teigimu, dėl šio gedimo mėginius pridavę pacientai nepatirs nepatogumų – mėginių nereikės iš naujo priduoti, nes tyrimams užteks turimos biologinės medžiagos.

Su Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovu Vinsu Janušoniu BNS telefonu kol kas susisiekti nepavyko.

NVSC vadovas V.Zimnickas komentuodamas situaciją teigė, kad visi Klaipėdoje buvę mėginiai perskirstyti po kitas laboratorijas.

„Klaipėda neturi nei vieno mėginio, tie mėginiai buvo operatyviai išskirstyti po kitas laboratorijas, taip kad ten nėra likusių mėginių jokių“, – teigė NVSC vadovas.

Iš viso per šeštadienį Lietuvoje buvo ištirta 2269 ėminių dėl koronaviruso, mažiau nei parą anksčiau, kuomet iš viso dešimtyje laboratorijų buvo ištirti 2944 ėminiai.

NVSC vadovas V. Zimnickas tvirtino, kad tyrimų sumažėjo ne dėl sustojusios Klaipėdos laboratorijos, o iš viso mažiau gauta ėminių, mobiliesiems patikros punktams apribojus darbo laiką.

„Šiek tiek mažiau buvo imta, nes sumažintas buvo kiekis mobiliųjų stotelių, tai turėjo įtakos, o visi kiti tirti, kurie pakliuvo į gydymo įstaigas“, – teigė V.Zimnickas.

Sveikatos apsaugos ministerija vėlų penktadienio vakarą paskelbė dviem paroms ribojanti mobiliųjų patikros punktų darbą. Toks sprendimas priimtas siekiant sumažinti laboratorijose neištirtų koronaviruso mėginių skaičių.

Palyginti su šeštadienio ryto situacija, neištirtų mėginių skaičius sumažėjo daugiau kaip tūkstančiu, iš viso likę neištirti 898 ėminiai. Penktadienį šis skaičius siekė 3288.

Nuo epidemijos pradžios Lietuvoje buvo atlikti 23 tūkst. 645 koronaviruso tyrimai. Infekcija nustatyta 811 žmonių, 11 koronavirusu sirgusių žmonių mirė, septyni pasveiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min