TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalų kirtis: pavaldiniams mokėdama papildomai Algimanta Pabedinskienė pažeidė įstatymą

Algimanta Pabedinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algimanta Pabedinskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Liberalų sąjūdžio atstovas Vitalijus Gailius teigia, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė nusižengė Valstybės tarnybos įstatymui išmokėdama savo pavaldiniams už darbą su Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projektu, nes valdininkams papildomai galima mokėti tik už teisės aktų projektų rengimą, ko jie šiuo atveju nedarė. Ministrė antradienį pakartojo, kad neketina nutraukti sutarčių su projekte dalyvaujančiais mokslininkais ir valdininkais, nors tai buvo pažadėjusi padaryti po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

Antradienį Liberalų sąjūdžio atstovai pasikvietė A.Pabedinskienę į frakcijos posėdį ir uždavė jai daug nemalonių klausimų, susijusių su skandalingu Lietuvos socialinio modelio sukūrimo projektu.

Ministrė sakė, kad už projekto rengimą jau išmokėti 319 tūkst. eurų.

Po griežto pokalbio su prezidente Dalia Grybauskaite ministrė buvo susvyravusi ir teigė, kad projektas iki galo nebus baigtas, bus peržiūrimos sutartys, o kai kurios – nutrauktos. Tačiau praėjus trims dienoms A.Pabedinskienė jau aiškino, jog to nebus – projektas bus vykdomas toliau.

Mano nuomonės niekas nepakeitė. Jeigu sutartys yra teisiškai pagrįstos, tvarkingos, nepažeidžia įstatymo, neturiu teisės nutraukti.

Antradienį A.Pabedinskienė bandė įrodyti, kad ji tikrai neapsigalvojo.

„Darbuotojai vertino, analizavo ir mokslininkams teikė rekomendacijas, kurios turėtų atliepti siekiamus tikslus ir uždavinius. Valstybės kontrolė ir Finansų ministerija analizuoja situaciją. Tačiau jūs žinote, kad tokia praktika yra. Gal tai paskatino ekscelencijos nuomonę, kad reikia peržiūrėti pačią sistemą“, – samprotavo ji.

„Mano nuomonės niekas nepakeitė. Jeigu sutartys yra teisiškai pagrįstos, tvarkingos, nepažeidžia įstatymo, neturiu teisės nutraukti“, – kalbėjo ji.

15min.lt ministerijos pateiktais duomenimis, už darbą su projektu papildomai uždirbo 14 ministerijos tarnautojų, jiems jau išmokėti 36 tūkst. eurų.

Ministrė aiškino, kad privalėjo mokėti papildomai, nes tie darbai, kuriuos atliko ministerijos darbuotojai, nebuvo numatyti jų pareigybių aprašuose.

Pasak liberalo Remigijaus Šimašiaus, ministrė galėjo papildyti tarnautojų darbo aprašus – tai padaryti labai lengva, ir tuomet jiems nebūtų reikėję mokėti papildomai.

„Nėra ministerijose paplitusi tokia praktika, kad mokama už darbus valdininkams, kuriuos šie ir taip turi daryti. Jūs Teisingumo ministerijoje to niekaip nerastumėte ir jums būtų gėda, kad taip pasakėte“, – sakė R.Šimašius.

Prezidentė projektą yra pavadinusi pinigų plovimu

Prezidentė D.Grybauskaitė neseniai pareiškė, kad projektas yra akivaizdus piktnaudžiavimo valstybės tarnyba pavyzdys ir pinigų plovimas. Premjeras Algirdas Butkevičius pradžioje aiškino, kad žinia apie projektą jam buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, o Darbo partijos, kuri delegavo A.Pabedinskienę, pirmininkė Loreta Graužinienė sakė, kad partijos vadovybė nepritarė projekto vykdymui, tačiau A.Pabedinskienė jį vis tiek ėmėsi jį vykdyti.

„Kaip suprasti premjero ir Seimo pirmininkės paaiškinimus, kad vienas nieko nežinojo, kitas žinojo ir nepritarė, o jūs ėmėte ir padarėte?“ – klausė ministrės Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Kaip suprasti premjero ir Seimo pirmininkės paaiškinimus, kad vienas nieko nežinojo, kitas žinojo ir nepritarė, o jūs ėmėte ir padarėte?

Ministrė vėl kartojo, kad projekto idėja gimė 2012 metais, bet jis pradžioje buvo numatytas dviejų dalių ir apimantis tik socialinio draudimo ir darbo santykių sritis, vėliau jis plėtėsi, buvo aiškinamasi, kokia yra kitų šalių praktika, o premjeras pasakė nieko apie jį nežinantis dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo.

„Per Vyriausybės valandą jūs klausėte apie mokestines reformas, kurių mes neketiname daryti, todėl premjeras ir nežinojo“, – aiškino ji.

Dėl interpeliacijos dar svarsto

Pasak E.Masiulio, praėjusios kadencijos Vyriausybėje papildomai ministerijų darbuotojams buvo mokama tik išskirtiniais atvejais.

„Aš manau, kad ministrei jos pareigos yra per sunki našta, ministrė yra praradusi prezidentės pasitikėjimą. Istorija su socialinės pertvarkos modeliu įgauna vis daugiau neigiamų atspalvių. Nors ji užsispyrusi teigia, kad lėšos išmokėtos teisėtai, pagal įstatymą valdininkams galima papildomai mokėti tik už teisės aktų projektų rengimą“, – sakė E.Masiulis.

Jis teigė neabejojantis, kad Valstybės kontrolės išvados dėl šio projekto bus nepalankios A.Pabedinskienei. Pasak politiko, premjeras A.Butkevičius turėtų vieną kartą ryžtingai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir pasakyti aiškiai, ar jis palaiko A.Pabedinskienę.

„Šiandien ministrė, rodos, yra ant bedugnės krašto ir labai nedaug trūksta, kad ji nukristų nuo to kalno. Jei klausimas nebus sprendžiamas, valdančioji koalicija nedarys jokių išvadų, gali būti keliamas klausimas dėl ministrės tinkamumo pareigoms“, – sakė jis.

A.Pabedinskienė įrodinėja, kad nauda bus

A.Pabedinskienė po susitikimo sakė, kad projekto naudą visuomenė galės įvertinti, kai jis bus atliktas.

„Labai džiaugiuosi, kad pirmojoje dalyje aiškiai kalbama apie naująjį Darbo kodeksą, Užimtumo įstatymą, dėl ligos ir motinystės tam tikri pasiūlymai, kaip mažinti skurdą ir socialinę atskirtį“, – žurnalistams sakė ji.

Ministrė priminė, kad projektui naudojamos europinės lėšos, už kurias reikės atsiskaityti. Ji priminė, kad projektą vertina Finansų ministerija ir Valstybės kontrolė ir jeigu bus rasta nusižengimų, jos žodžiais, bus ir tam tikri sprendimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min