Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 10:56 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 26d. 11:17

Lietuvoje – 32 nauji koronaviruso atvejai, 5 iš jų užsikrėtimo aplinkybės dar neaiškios

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Laboratorija

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai, 6 iš jų yra įvežtiniai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. Iš viso šalyje patvirtinti 2726 COVID-19 atvejai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad 12 naujų atvejų siejami su židiniais, dar 9 užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais, o 5 žmonių užsikrėtimo aplinkybės kol kas neaiškios.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugpjūčio 26 d. 9 val. duomenimis:

  • Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 2726
  • Sergančių žmonių skaičius: 834
  • Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 32
  • Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 85
  • Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 13
  • Pasveikusių žmonių skaičius: 1794
  • Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 4072
  • Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 178

Taip pat Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 85 žmonės, iš jų 4 – per praėjusią savaitę. 13 asmenų mirė dėl kitų priežasčių, nors buvo užsikrėtę COVID-19.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, per praėjusią parą ištirti 5081 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirti 618 405 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iš jų – 168 817 iš mobilių punktų.

Iš 32 naujų koronaviruso atvejų 12 yra susiję su židiniais, taip pat nustatyti šeši įvežtiniai atvejai, devyni asmenys užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais, penkių žmonių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Daugiausia naujų atvejų registruota Vilniaus apskrityje – jų yra 17, po keturis registruota Kauno ir Panevėžio, po tris – Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse. Be to, COVID-19 liga patvirtinta ir vienam Utenos apskrities gyventojui.

Keturi atvejai Vilniaus apskrityje siejami su židiniu sostinės chore „Draugiški projektai“. NVSC teigimu, šie asmenys yra kitų meno kolektyvų – Šiaulių valstybinio choro „Polifonija“, choro „Aidija“ ir Valstybinio choro „Vilnius“ – nariai. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami jau 24 susirgimai.

Vienas naujas atvejis Vilniuje siejamas su židiniu įmonėje „Intersurgical“. Šiuo metu registruoti devyni su šiuo protrūkiu susiję atvejai.

Taip pat vienas naujas COVID-19 ligos atvejis Vilniaus apskrityje, epidemiologų vertinimu, yra susijęs su Kaune, Rotušės aikštėje, veikiančia laisvalaikio erdve „Adform kiemelyje“. Vertinama, kad užsikrėtusysis bendravo su rugpjūčio 6 dieną renginyje dalyvavusiais draugais. Tai – 57 sergantysis, susijęs su šiuo židiniu.

Vienas naujas atvejis Vilniuje patvirtintas metalinius dangtelius gaminančios įmonės darbuotojui. Asmeniui pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Tai trečiasis infekcijos atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

Dar vienas COVID-19 ligos atvejis Vilniaus apskrityje vertinamas kaip šeiminis. Anot epidemiologų, šiuo metu serga du žmonės.

NVSC teigimu, toliau daugėja ir atvejų, siejamų su rugpjūčio 15–16 dienomis Prienų rajone vykusiu „PravalFestu“. COVID-19 liga patvirtinta dar vienam šio renginio dalyviui iš Marijampolės. Jam pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai. Iš viso su šiuo renginiu siejami penki atvejai.

Tuo metu Panevėžyje patvirtintas susirgimas, siejamas su židiniu kavinėje-bare „Lotenė“. Kaip nustatyta epidemiologinio tyrimo metu, asmuo šiame bare lankėsi kelis kartus. Žmogus tirtas dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų. Tai šeštas užsikrėtimo atvejis, siejamas su šiuo židiniu.

Be to, Panevėžio apskrityje vakar fiksuotas dar vienas atvejis, siejamas su židiniu „Akademinėje kredito unijoje“. Vertinama, kad asmuo užsikrėtė bendraudamas su šios įmonės darbuotoju namų aplinkoje. Žmogus tirtas profilaktiškai, COVID-19 ligai būdingų simptomų nejaučia. Tai 11 su protrūkiu susijęs atvejis.

Per praėjusią parą Kauno apskrityje COVID-19 liga patvirtinta užsieniečiui, dirbančiam Kaune veikiančioje logistikos įmonėje. Tai 24-tas su protrūkiu susijęs atvejis.

Be to, nustatyta, kad devyni žmonės – šeši Vilniaus, du Marijampolės ir vienas Panevėžio apskrityse – užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais.

Du įvežtiniai atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta užsieniečiams, į Lietuvą atvykusiems iš Albanijos. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmenims yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai.

Vilniaus apskrityje taip pat registruoti du įvežtiniai atvejai – liga nustatyta iš Kipro ir Ukrainos grįžusiems lietuviams. Abu atvejai simptominiai.

Tuo metu Kaune per praėjusią parą COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Vokietijos, o Utenos apskrityje – grįžusiajam iš Šveicarijos. Šie asmenys taip pat jaučia infekcijai būdingus simptomus.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė penki asmenys – du Kauno bei po vieną Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo

NVSC Vilniaus padalinio vadovės Rolandos Lingienės teigimu, pasaulyje daugėja besimptomių susirgimų COVID-19 atvejų. Tačiau Lietuvoje dominuoja simptominiai. Tarkime, iš pirmadienį nustatyto 21 susirgimo atvejo, 20 žmonių jautė koronavirusui būdingus simptomus. R.Lingienė spaudos konferencijoje taip pat minėjo, kad apie 15–16 procentų per rugpjūtį registruotų susirgimų COVID-19 atvejų yra siejami su įvairiais renginiais, muzikos festivaliais ir panašiai.

TAIP PAT SKAITYKIYTE: Atnaujinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutai Lietuvoje: kas, kur, kada buvo?

Toje pačioje konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, klausiamas, kodėl kitose Baltijos šalyse fiksuojama gerokai mažiau susirgimų COVID-19, sakė, kad reikia įvertinti daug niuansų: nuo gyventojų tankumo iki žmonių keliavimo ir panašiai.

COVID-19 susirgimų rodiklis Lietuvoje jau yra 6 kartus didesnis nei Latvijoje, ir mūsų šaliai gresia pavojus patekti į paveiktų šalių sąrašą. Latvijos sveikatos apsaugos ministerija neatmeta, kad atvykstantiems lietuviams gali būti taikoma saviizoliacija, visgi dėl to kaimyninės šalies ministrų kabinetas dar tarsis.

Medicinos žurnale „The Lancet“ publikuotame straipsnyje autoriai nurodo, kad nuo COVID-19 mirusių pacientų skrodimai parodė 4 pagrindines organizmo pažeidimų formas. Plačiau apie tai skaitykite čia. Be to, Vokietijos mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad burnos skalavimo skysčiai gali sumažinti koronavirusų plitimo pavojų, nes gali greitai sumažinti SARS-CoV-2 koncentraciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min