Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2021 01 06 /11:03

Lietuvoje – 2717 naujų koronaviruso atvejų, 27 žmonės mirė, naujas protrūkis Jonavos policijoje, virusas nepaleidžia pataisos namų, ligoninių, darželių

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2717 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas, 27 žmonės mirė, 2091 pasveiko. Dar pranešta apie 13 mirusiųjų, kurių faktinė mirties nuo koronaviruso data yra ankstesnė. Iš viso šalyje patvirtinti 152 215 COVID-19 atvejų. 83 837 žmonės pasveiko nuo ligos, o 65 712 – serga.
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės darbas karantino metu
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės darbas karantino metu / Tomo Preikšos nuotr.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Vakarykštę parą patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiu Vilniaus Antavilių globos pensionate.

Naujas protrūkis praėjusią parą registruotas Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre. Vakarykštę parą patvirtinta 10 infekcijos atvejų, iš kurių 7 yra globotiniai ir 3 darbuotojai.

Dar vienas naujas protrūkis registruotas Prienų Šilavoto globos namuose, kur vakar registruoti 5 COVID-19 ligos atvejai (iš viso registruoti 6 infekcijos atvejai).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantinas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantinas Vilniuje

Taip pat naujas protrūkis registruotas Jonavos rajono policijos komisariate, kur infekcija patvirtinta 5-iems darbuotojams.

Antradienį taip pat registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Varėnos rajone, Valkininkuose, veikiančiame VUL Reabilitacijos padalinyje, Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje, Vilkaviškio pirminiame sveikatos priežiūros centre, Kupiškio pirminės sveikatos priežiūros centre, Joniškio ligoninėje, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Tauragės ligoninėje, Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje, Utenos, Zarasų, Molėtų ligoninėse.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Besitęsiantis karantinas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Besitęsiantis karantinas Vilniuje

Be to, vakar registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Marijampolės švento arkangelo Mykolo globos namuose, kur iš viso patvirtinti 44 COVID-19 ligos atvejai, taip pat Marijampolės rajone veikiančiuose Suvalkijos globos namuose, kur iš viso šiuo metu patvirtinti 59 infekcijos atvejai, taip pat – Jonavos rajone veikiančiuose Ruklos globos namuose, kur iš viso patvirtinti 47 atvejai, bei Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namuose (iš viso 29 atvejai).

Taip pat registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Pravieniškių pataisos namuose (iš viso – 203 atvejai), Alytaus pataisos namuose (iš viso – 78 atvejai), Marijampolės pataisos namuose (iš viso – 125 nuteistieji ir 50 darbuotojų).

Be to, antradienį registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kėdainiuose veikiančioje trąšų gamybos įmonėje, Kėdainiuose veikiančioje maisto pramonės įmonėje, Jonavoje veikiančioje chemijos pramonės įmonėje, Raseiniuose veikiančiose žuvies perdirbimo, siuvimo, tekstilės įmonėse, Raseinių vartotojų kooperatyve.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Besitęsiantis karantinas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Besitęsiantis karantinas Vilniuje

Taip pat registruoti COVID-19 ligos atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Klaipėdos kartono gamybos įmonėje, Klaipėdos geležinkelių įmonėje, šaldytuvų gamybos įmonėje Alytuje, siuvimo įmonėse Alytuje, Vilkaviškyje, Marijampolėje, Pasvalyje veikiančioje kelių priežiūros įmonėje, Biržuose veikiančioje plastiko, gumos gamybos įmonėje, Jurbarko rajone veikiančioje prekyba prieskoniais užsiimančioje įmonėje, taip pat Jurbarko rajone įsikūrusioje pieno perdirbimo įmonėje.

Vilniaus apskrityje praėjusią parą registruoti protrūkiai pramonės įrenginių aptarnavimo, transporto, logistikos įmonėse. Be to, registruoti užsikrėtimo atvejai, siejami su protrūkiais Plungės maisto pramonės įmonėje, Utenoje veikiančiose maisto pramonės, siuvimo įmonėse, Zarasuose veikiančioje projektavimo įmonėje.

Taip pat sausio 5-ąją registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, susijusius su protrūkiais Pakruojo priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Telšių apskrities policijos komisariate, Utenos Regitros padalinyje, Zarasų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Vilniaus priklausomybės ligų centre.

Be to, registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Alytaus lopšelyje-darželyje „Vyturėlis", Klaipėdos lopšelyje-darželyje ,,Pingvinukas", Vilniaus Trakų lopšelyje-darželyje, Kelmės specialiojoje mokykloje.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 290.

Per praėjusią parą izoliuota 3340 asmenų, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 95655 žmonės.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 318 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 50-89 metų žmonės

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 50-89 metų žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Iš viso mirė 13 vyrų ir 14 moterų.

Tarp jų – 14 žmonių, kurie buvo 80-89 metų amžiaus, taip pat šeši 60-69 metų asmenys, keturi 70-79 ir trys 50-59 metų žmonės.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2036 žmonės.

Daugiausia mirusiųjų yra 80-89 metų amžiaus – 745, 70-79 metų – 551, 60-69 – 335, 90-99 – 192, 50-59 – 167, 40-49 – 29, 30-39 – 10, 100-109 – penki, taip pat mirė du 20-29 metų amžiaus žmonės.

Ligoninėse gydoma beveik per 2,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 206 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 2412 COVID-19 pacientų, 206 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1258 pacientų, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 124.

Iš daugiau kaip 16,6 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta per 8,2 tūkst. Iš 697 reanimacijos lovų užimtos 443. Iš 651 lovos, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 269, iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2426 iš 6,4 tūkst.

Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

 • Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2717
 • Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 152 215
 • Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų skaičius: 27
 • Per praėjusią parą registruota Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė: 13
 • Per praėjusią parą padaugėjo nuo Covid-19 mirusių (27+13): 40
 • Bendras registruotų Covid-19 mirčių skaičius: 2036
 • Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 2091
 • Pasveikusių asmenų skaičius: 83 837
 • Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 65 712
 • Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 15 330
 • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1 685 772

Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius dar ruošiamas.

Lietuvoje antradienį pranešta apie 1510 naujų koronaviruso atvejų, 27 mirusiuosius. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl praėjusio šventinio laikotarpio apie tendencijas kalbėti dar yra ankstoka, Vyriausybė karantino sąlygas ketina peržiūrėti sausio 17 dieną.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė planuojamą vakcinacijos nuo COVID-19 planą: per sausį planuojama paskiepyti visus medicinos darbuotojus, toliau bus skiepijami pacientai, kuriems liga pavojingiausia, vėliau – slaugos ir globos įstaigų gyventojai.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija pranešė, kad pasirašo naujas sutartis ir įsigyja priemonių COVID-19 tyrimams, jų turėtų užtekti pusmečiui. Anot laboratorijos, tai didžiausios vertės centralizuotas priemonių, skirtų COVID-19 tyrimams atlikti, pirkimas Lietuvos istorijoje.

Latvijos Vyriausybėje kilo politinė krizė dėl vakcinacijos plano. Ministras pirmininkas Krišjanis Karinis pareiškė nepasitikėjimą sveikatos apsaugos ministre Ilze Vinkele. Kritikai sako, kad Latvijos skiepijimo planas buvo pirmiausia paremtas „AstraZeneca“ vakcina, kuri dar nėra patvirtinta, o „Pfizer“ ir „BionTech“ vakcinos nupirkta per mažai. Ministrė sako, kad priekaištai yra nepagrįsti, o premjeras bando nusikratyti savo atsakomybės ir paversti ją „atpirkimo ožiu“, tačiau neturi kito pasirinkimo tik atsistatydinti. Pasak I.Vinkelės, premjeras, kaip komandos vadovas, turi teisę reikalauti ministro atsistatydinimo, o jos pareiga yra tokį reikalavimą patenkinti, ji sutiko atsistatydinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius